Ќерката на Моника Белучи воодушевила во најубавиот фустан: Копија на мајка ѝ!

Дева Касел

Дева се појавила на снимање на улиците во Портофино во прекрасен виолетов фустан со цветен дезен

Ќерката на италијанската актерска дива Моника Белучи и францускиот актер Винсен Касел, била забележана во Портофино, Италија.

Дева Касел се појавила во прекрасен виолетов фустан со карнери и со цветен дезен на снимање на улиците на Портофино, а нејзината појава предизвикала општо воодушевување.

Она што многумина прво го забележале е физичката сличност на Дева со мајка ѝ Моника.

Освен карактеристичните црти на лицето што ги наследила од познатата мајка, Дева сега носи и слична фризура, што дополнително придонесува за сличноста со Моника.

„Копија“ на Моника Белучи: Дева Касел го освојува модниот свет (ФОТО)
Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време
X