Ќерката на Дејвид Боуви има 19 години и е вистинска убавица: Еве зошто мајка ѝ ја чува од очите на јавноста!

Уметница

Лекси смета дека мајка ѝ премногу ја чува од јавноста, но Иман е одлучна

Ќерката на Дејвид Боуви и на супермоделот Иман денес има 19 години и пораснала во вистинска убавица. Со своето пегаво лице, Лекси Џонс (што е всушност вистинското презиме на Боуви), мораме да кажеме дека не личи премногу ни на мајката ни на таткото.

Иако е дете на двајца многу славни родители, еден од најголемите музичари на минатиот век и модел со светска слава, Лекси не растела под светлата на рефлекторите. Нејзините родители по секоја цена сакале да го одбегнат тоа.

Лекси, со целосно име Александрија Захара Џонс, која живее во Лос Анџелес и се обидува да се пробие како уметница, на својот инстаграм-профил напишала дека не ја видела мајка ѝ Иман шест месеца и дека ѝ недостига.

„Имам 19 години, но сѐ уште сум дете и ми недостига мама!“

Таа и Иман не се виделе толку долго поради пандемијата на коронавирус која се проширила и во Америка. Додека Иман живее во Њујорк, каде што е нивниот дом, Лекси заглавила во Калифорнија.

Инаку, Лекси не е експонирана во јавноста. Целото семејство и пред смртта на музичарот живеело повлечен живот. Боуви и Иман се венчале со мала и затворена церемонија во Швајцарија во 1992 година и останале во брак до 2016 година, кога тој починал од рак на црниот дроб. Иман станала маќеа на Данкан Џонс, неговиот син кого го добил со првата сопруга Енџи, а Лекси е нивното единствено заедничко дете.

View this post on Instagram

🗿

A post shared by Lexi Jones (@_p0odle_) on

Иман уште одамна раскажала дека не сака ќерка ѝ да тргне по нејзини стапки во светот на моделството и да стане дете-ѕвезда поради славните родители. Во едно интервју пред неколку години, денес 64-годишната манекенка раскажала:

„Секоја агенција, секој дизајнер, ми се јави да ми каже: ’ако сака, со задоволство би сакале да биде наш модел’. Одговарав со: ’не, не сака’. Знаев зошто сите сакаат да ја ангажираат – затоа што е ќерка на Дејвид Боуви.

„Мислеше дека премногу ја штитам, но ѝ кажав дека сето тоа може да почека. Ништо нема да ѝ побегне. Имај свој живот додека можеш, еден ден сигурно ќе биде јавен, затоа уживај сега.“

Крушата под круша паѓа: Славната мајка и ќерка заедно на плажа (ФОТО)
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време