Ева Лонгорија откри зошто е добро да станеш мајка во 40-тите години

Иако можеби не изгледа така на прв поглед...

Популарната актерка Ева Лонгорија својот син Сантијаго го роди во 43-та година од животот, а во едно интервју, кое го даде за магазинот „Парентс“, откри зошто 40-тите години се поволни за основање семејство.

Нему му е судено да биде со мене во овој период бидејќи сум трпелива и помалку работам, иако можеби не изгледа така на прв поглед“, откри актерката.

Ева исто така раскажа дека раѓањето на синот ја зголемило нејзината страст за активизмот и за работата.

Снимав во Австралија со него на моите гради. Мислам дека сум вистинска среќница бидејќи многу женине можат да воспостават ред кај своите деца. Сантијаго ме поттикна да работам повеќе бидејќи сакам еден ден да биде горд на својата мајка“, искрена беше Ева.

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време