АДРИЈАНА ЛИМА СЕ ОГЛАСИ ПО ПОРОДУВАЊЕТО: „Поради доењето и менувањето пелени не можам да им одговорам на сите…“

Адријана Лима објави специјална порака на Инстаграм, прва по радосната вест за раѓањето на нејзиниот син Сајан.

Андре и јас бевме преплавени од желбите и пораките што ги добивме од пријателите и семејствата! Хранењето на бебето и честото менување пелени сега ме спречува да им одговорам на сите! Ви благодариме и многу ве сакаме!“, напиша Адријана Лима, додавајќи емотикони со кои ги одбележа членовите на своето семејство – гордиот тато Андреа Ламерс, нејзините ќерки Сиена и Валентина, миленичињата и самата себе.

Славната Бразилка се породи на 29 август, а веста ја објави на Инстаграм, откривајќи дека нејзиниот син се вика Сајан. Момчето личи на мајка си, па од неа ги наследило бојата на очите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adriana Lima (@adrianalima)

Фото: Инстаграм

Прочитајте и

Коментарите се заклучени.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време