Новак Ѓоковиќ во досега невидено издание: Сите го знаеме како најдобриот тенисер на светот, но во слободно време тој е мечка!

Урнебесно!

Тенискиот ас секогаш успева добро да нè насмее

По освојувањето на титулата на Australian Open, Новак ужива со семејството. Се обидува секој слободен момент да го посвети максимално на децата.

Новак им покажал на своите следбеници на Инстаграм како го поминува времето со децата. Тој се маскирал во мечка за да го забавува синот Стефан и покажал колку ужива во моментите поминати со него.

Наследникот на Ѓоковиќ исто така бил маскиран, и тоа во жаба, а судејќи по фотографиите, изгледа дека им било многу забавно.

За да спореди што му е најважно во животот, Новак објавил фотографија со пехарот што неодамна го освоил заедно со фотографијата со синот и напишал:

„Мојот најголем трофеј е улогата на татко!“

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време