Чии гени се посилни: Откриено е на кого личи синот на принцот Хари и Меган

Конечно признаа

ФОТО: Getty Images

Гордите родители принцот Хари и Меган Маркл соопштија дека бебето Арчи има црвена коса како и принцот Хари. Бебето во сите медиуми и од најблиските е опишано како многу весело.

Тој е многу весело бебе. Има прекрасни нозе и црвена коса. Неодолив е! – открил извор близок до кралскиот пар.

Црвената коса е наследена од семејството на принцот бидејќи е познато дека во семејството на неговата мајка, починатата принцеза Дијана црвената коса била често застапена.

Иако е откриено дека бебето е црвенокосо, не е кажано на кого повеќе личи, дали на Хари или Меган.

Сите велат дека бебињата можат да се променат многу брзо. Засега само набљудуваме како тој се менува во овие денови. Неговиот изглед се менува од ден во ден, па кој знае – изјави Хари.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време