Вељко Ражнатовиќ по сознанието дека ќе стане татко: „Луѓе, останав без зборови кога дознав дека Богдана е бремена!“

Веста дека младиот боксер и син на фолк-пејачката Цеца Ражнатовиќ, Вељко Ражнатовиќ и неговата свршеница Богдана Родиќ напролет ќе станат родители одекна низ целиот регион.

Колку е среќен поради убавата вест откри идниот татко:

Луѓе, не знам што да ви кажам, останав без зборови кога ултразвукот потврди дека мојата свршеница Богдана е бремена. Мечтаев за овој ден, еве, не престанувам да се смеам и порај тоа што одам на село да работам. Ова е најубавото чувство досега. Откако ја дознавме убавата вест, Богдана и јас блескаме од среќа. Едвај чекаме бебето да ни се насмевне“, восхитен е Вељко, но и неговата свршеница:

Ќе станам мајка! Има ли нешто поубаво од тоа?!“

Фото: ATA Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време