Убава вест: 45-годишната актерка е бремена!

Клои и Синиша го чекаат првото дете

Актерката и манекенка Клои Севињ (45) и нејзиниот партнер Синиша Мачковиќ, директор на уметничката галерија „Карма“ во Њујорк, чекаат дете.

Двојката е во врска една година, а како што пренесуваат странските медиуми, Клои е во петтиот месец од бременоста.

Голема благодарност за плодната година, за многу љубов и голема благодарност до сите мои пријатели и соработници“, Клои порача на својот инстаграм-профил.

Ѕвездата на хит-серијата „Американска хорор-приказна“ во почеток на декември се појави на доделување на наградите Gotham Independent Film Awards, а трудничкото стомаче веќе и’ се наѕираше. Добитничката на голем број награди, меѓу кои и на „златен глобус“, паралелно со актерската кариера ниже успеси и во модниот бизнис и одамна ја нарекуваат „икона на стилот“. И нејзе и на Синиша ова ќе им биде прво дете.

Текст и фото: Gloria.rs

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време