Сека Алексиќ се породи пред терминот: Иако требаше да се вика Исак, вториот син има друго име

„Премиера“ на вториот наследник

Фото: Принтскрин, Јутјуб

Сека Алексиќ, како што самата откри на својот инстаграм-профил, се породи и на свет го донесе својот втор син.

Иако популарната пејачка најави дека синот ќе го крсти Исак, сепак, како што самата вели, Господ имал поинакви планови…

 

View this post on Instagram

 

💙🙏🏼🍼

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic) on

Имено, земајќи предвид дека бебето дојде на овој свет малку пред терминот, а непосредно по домашната слава Свети Јован, малечкиот ќе го носи токму ова име.

Не е како што сакаме ние, туку како ќе каже Господ! По нашата семејна слава Свети Јован, утрово се роди Јован! И желбата на тато е иста! Кажа: НЕКА СЕ ВИКА ЈОВАН. Ако следното бебе биде момче, ќе се вика Исак!“, објасни среќната мама во коментар на фотографијата од слаткиот Јован, која ја објави на својот инстaграм-профил.

 

Фото: Instagram @seka_aleksic

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време