Сека Алексиќ ги откри полот и името на бебето што го носи

Долгогодишната борба за потомство крунисана со два наследника

Фото: Printscreen Instagram

Сека Алексиќ и Вељко Пиљикиќ со години водеа борба за потомство. По неколкуте неуспешни бремености на популарната пејачка, на среќата ѝ немаше крај кога на свет го донесоа своето прво дете – синот Јаков (3).

 

View this post on Instagram

 

Moj Serafim 😇

A post shared by Seka Aleksić (@seka_aleksic) on

Меѓутоа, Сека и Вељко не се откажаа од желбата на својот наследник да му подарат братче или сестриче.

По три години, пејачката соопшти дека повторно е бремена, а сега ги откри и полот и името на вториот наследник.

Најубавиот роденденски подарок за тато! Ни доаѓа Исак!“, напиша Сека на својот инстаграм-профил, откривајќи им на своите многубројни следбеници дека и второто дете е син, кој исто како и првиот ќе носи библиско име.

 

Фото: Инстаграм @seka_aleksic

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време