Родила близнаци и се шокирала: Лекарите никогаш не виделе толкава разлика, а денес му го привлекуваат вниманието на целиот свет!

Неверојатно!

Една мајка родила близнаци, но кога ги видела првпат, не можела да поверува колку се различни

Оваа мајка се шокирала кога родила близнаци кои биле со значително различна големина. Дури и докторите ѝ кажале на мајката Сијара дека никогаш не виделе близнаци со толкава разлика во големината.

@ciaraweese That crazy twin life! #twins #boygirltwins #twinmomlife #siblingcheck #babiesoftiktok #fypage #trending #generations ♬ original sound – Ciara Weese

Кога се родиле, ќерката на Џун била тешка 2126 грама, додека синот Вокер имал 3184 грама. Сијара додала во видеото на својот ТикТок профил дека сега имаат две години, а разликата во големината им е константна.

„Тој луд близначки живот!“, напишала Сијара во описот на видеото, а луѓето коментирале што мислат за оваа ситуација истакнувајќи дека ова не е толку чудна појава.

@ciaraweese They really do love each other🤍 #fyp #fypシ #GenshinImpact33 #boygirltwins #walkerandjune ♬ original sound – alissa


Една жена напишала:

„Јас имам близначка, јас сум жена висока 180 см, а сестра ми е висока 155 см. Обожавам да гледам и други близнаци како нас“, додала таа.

Друг напишал:

„Тетка ми и вујко ми се родени на Божиќ пред 68 години. Тој е висок 195 см, а таа 145 см“, по што се надоврзал и трет: „Моите близнаци се родени со 2,26 кг и 1737 грама. Сега имаат 12 години и разликата во висината меѓу нив е цели 30 см“, што ја воодушевило Сијара.

@ciaraweese That old married couple vibe #twinlife . #marriedcouple #oldcouplegoals #twinsoftiktok #boygirltwins #retokfornature #aesthetic #fy #trending ♬ original sound – Ciara Weese


Некој друг додал дека постои можност близнаците да биле зачнати со разлика од неколку недели, а Сијара констатирала дека на нешто слично се сомневаат и докторите. Поточно, веруваат дека разликата меѓу нив е неколку дена.

Дали и вие познавате близнаци со ваква разлика меѓу нив?

Близначки се омажиле за близнаци, па родиле идентични бебиња: Сите живеат во иста куќа, а сестрите си ги дојат децата една на друга!
Прочитајте и

Коментарите се заклучени.