Кога, каде, со кого… – Убавина и здравје https://www.ubavinaizdravje.mk Sun, 09 Aug 2020 17:22:42 +0000 en-US hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.2.2 Новак загрижен за Јелена: Лошо ѝ е, иако ја помина короната https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/novak-zagrizhen-za-jelena-losho-e-iako-ja-pomina-koronata/ https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/novak-zagrizhen-za-jelena-losho-e-iako-ja-pomina-koronata/#respond Sun, 09 Aug 2020 17:21:41 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243575

Иако Новак и Јелена Ѓоковиќ прележаа ковид-19 и нивниот ПЦР-тест е негативен, сепак популарниот тенисер е загрижен за својата сопруга, пишува „Скандал“. Како што дознава „Скандал“, Јелена е се’ уште истоштена и премалена, а имунитетот никако да ѝ зајакне, па Новак инсистира да преземе нешто. Јелена е многу слаба, всушност, таква беше и пред короната […]

Новак загрижен за Јелена: Лошо ѝ е, иако ја помина короната е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/novak-zagrizhen-za-jelena-losho-e-iako-ja-pomina-koronata/feed/ 0
Тања Савиќ веќе не сака да молчи: „Пет дена им го немам слушнато гласот на децата“ https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/tana-savik-veke-ne-saka-da-molchi-pet-dena-im-go-nemam-slushnato-glasot-na-detsata/ https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/tana-savik-veke-ne-saka-da-molchi-pet-dena-im-go-nemam-slushnato-glasot-na-detsata/#respond Sun, 09 Aug 2020 15:22:21 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243567

Фолк-пејачката Тања Савиќ се огласи на својот инстаграм профил на кој објави фотографија со своите наследници. Имено, сопругот на пејачката ги зел пасошите на децата и ги однел во Австралија за време на вонредната состојба, а всушност тој никогаш не ни сакал децата да живеат во Србија, што е главната причина за проблемите во бракот […]

Тања Савиќ веќе не сака да молчи: „Пет дена им го немам слушнато гласот на децата“ е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/tana-savik-veke-ne-saka-da-molchi-pet-dena-im-go-nemam-slushnato-glasot-na-detsata/feed/ 0
Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал повторно заедно (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/emina-jahovik-i-mustafa-sandal-povtorno-zaedno-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/emina-jahovik-i-mustafa-sandal-povtorno-zaedno-foto/#respond Sun, 09 Aug 2020 12:35:12 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243562

Емина Јаховиќ го прослави 12-от роденден на својот син Јаман со прекрасна забава што ја организира покрај базенот во нивниот дом во Истанбул. Популарната пејачка им се пофали и на своите следбеници на Инстаграм со фотографии на кои се гледа дел од атмосферата од роденденот.     View this post on Instagram   🥳 A […]

Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал повторно заедно (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/emina-jahovik-i-mustafa-sandal-povtorno-zaedno-foto/feed/ 0
Јелена Карлеуша предизвика хаос во Турција: Љубоморната свршеница на турскиот актер го искршила апартманот поради неа https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/jelena-karleusha-predizvika-haos-vo-turtsija-lubomornata-svrshenitsa-na-turskiot-akter-go-iskrshila-apartmanot-poradi-nea/ https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/jelena-karleusha-predizvika-haos-vo-turtsija-lubomornata-svrshenitsa-na-turskiot-akter-go-iskrshila-apartmanot-poradi-nea/#respond Sun, 09 Aug 2020 12:08:00 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243557

За време на одморот со ќерките Атина и Ника во Анталија, популарната Јелена Карлеуша предизвика хаос во хотелот во кој беше сместена, без да биде свесна за тоа. Имено, во истиот хотел летувал и славниот турскиот актер Миран Асланбеј, кој пред два месеци почна да ги лајкува фотографиите на пејачката. Тоа предизвика напад на љубомора […]

Јелена Карлеуша предизвика хаос во Турција: Љубоморната свршеница на турскиот актер го искршила апартманот поради неа е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/jelena-karleusha-predizvika-haos-vo-turtsija-lubomornata-svrshenitsa-na-turskiot-akter-go-iskrshila-apartmanot-poradi-nea/feed/ 0
Неутешната Ана Николиќ ја испрати оваа порака преку Инстаграм (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/neuteshnata-ana-nikolik-ja-isprati-ovaa-poraka-preku-instagram-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/neuteshnata-ana-nikolik-ja-isprati-ovaa-poraka-preku-instagram-foto/#respond Sun, 09 Aug 2020 01:30:52 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243544

На 2-годишнината од смртта на својата сакана баба, Ана Николиќ објави емотивна порака со фотографии, со коиги растажи своите обожаватели, кои ѝ го порачаа тоа во своите коментари. На светот никој не се сака како баба. Тоа е посебна љубов. И слободно можам да кажам единствената безусловна љубов, покрај љубовта на мајката кон детето… Ми […]

Неутешната Ана Николиќ ја испрати оваа порака преку Инстаграм (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/neuteshnata-ana-nikolik-ja-isprati-ovaa-poraka-preku-instagram-foto/feed/ 0
Последен поздрав: Исидора Бјелица испратена на вечното почивалиште (ВИДЕО) https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/posleden-pozdrav-isidora-bjelitsa-ispratena-na-vechnoto-pochivalishte-video/ https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/posleden-pozdrav-isidora-bjelitsa-ispratena-na-vechnoto-pochivalishte-video/#respond Sat, 08 Aug 2020 22:10:04 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243518

Писателката Исидора Бјелица беше испратена во вечниот дом денес во Алеата на заслужни граѓани, во Белград. Ковчегот во капелата беше целосно покриени со цвеќиња, а на крстот стоеше бела шапка. Таа глетка ги расплака и највоздржаните. По кремирањето, сите се собраа околу синот на Исидора, Лав, кој не престана да плаче за својата мајка.   […]

Последен поздрав: Исидора Бјелица испратена на вечното почивалиште (ВИДЕО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/posleden-pozdrav-isidora-bjelitsa-ispratena-na-vechnoto-pochivalishte-video/feed/ 0
Што?! Крај на љубовта на Џенифер Лопез и Алекс Родригез! https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/shto-kraj-na-lubovta-na-dhenifer-lopez-i-aleks-rodrigez/ https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/shto-kraj-na-lubovta-na-dhenifer-lopez-i-aleks-rodrigez/#respond Fri, 07 Aug 2020 14:32:47 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243445

Сакаат да се ослободат од сите заеднички недвижнини за да ги поделат парите и да се разделат во мир

Што?! Крај на љубовта на Џенифер Лопез и Алекс Родригез! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/shto-kraj-na-lubovta-na-dhenifer-lopez-i-aleks-rodrigez/feed/ 0
Џенифер Гарнер и Бредли Купер „уловени“ заедно на плажа (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/dhenifer-garner-i-bredli-kuper-uloveni-zaedno-na-plazha-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/dhenifer-garner-i-bredli-kuper-uloveni-zaedno-na-plazha-foto/#respond Fri, 07 Aug 2020 13:59:48 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243434

Џенифер Гарнер и Бредли Купер се снимени на плажа во Малибу. Оваа вест немаше да привлече големо внимание доколку не постоеја написите дека актерката е таа на која заводникот ѝ го подарил своето срце и поради која ја раскинал врската со супермоделот Ирина Шајк, а не Леди Гага. Сепак, двајцата тогаш коментираа дека тие биле […]

Џенифер Гарнер и Бредли Купер „уловени“ заедно на плажа (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/dhenifer-garner-i-bredli-kuper-uloveni-zaedno-na-plazha-foto/feed/ 0
Сара Мејс за бракот со Димитар Атанасовски: „Сме имале падови, но еве нè, станати!“ https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/sara-mejs-za-brakot-so-dimitar-atanasovski-sme-imale-padovi-no-eve-ne-stanati/ https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/sara-mejs-za-brakot-so-dimitar-atanasovski-sme-imale-padovi-no-eve-ne-stanati/#respond Thu, 06 Aug 2020 19:15:19 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243294

Пејачката Сара Мејс и водителот Димитар Атанасовски прославија тригодишнина од бракот, па по тој повод поп-пејачката се огласи на Инстаграм со фотографија на која позираат со ќеркичката Илина, во чиј опис порача: На денешен ден, пред 3 години, дечкото са моје леве стране (јастука) ми се заколна пред Бога. Сме имале и паѓања, ама еве […]

Сара Мејс за бракот со Димитар Атанасовски: „Сме имале падови, но еве нè, станати!“ е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/sara-mejs-za-brakot-so-dimitar-atanasovski-sme-imale-padovi-no-eve-ne-stanati/feed/ 0
Актерката ја објави првата фотка со новото момче, а нејзиниот бивши сопруг брутално ѝ возврати (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/akterkata-ja-objavi-prvata-fotka-so-novoto-momche-a-nejziniot-bivshi-soprug-brutalno-vozvrati-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/akterkata-ja-objavi-prvata-fotka-so-novoto-momche-a-nejziniot-bivshi-soprug-brutalno-vozvrati-foto/#respond Thu, 06 Aug 2020 18:39:05 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243289

Изгледа дека бившиот сопруг на Меган Фокс, Брајан Остин Грин, сепак не го прифатил разводот толку добро како што соопшти во мај годинава, кога отворено зборуваше за разводот по бракот од 10 години. Имено, актерката набрзо по разводот ја потврди врската со раперот Машин Ган Кели, а вчерана својот инстаграм-профил ја објави и првата фотографија […]

Актерката ја објави првата фотка со новото момче, а нејзиниот бивши сопруг брутално ѝ возврати (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/akterkata-ja-objavi-prvata-fotka-so-novoto-momche-a-nejziniot-bivshi-soprug-brutalno-vozvrati-foto/feed/ 0