Кариера и пари – Убавина и здравје https://www.ubavinaizdravje.mk Thu, 30 Jul 2020 12:07:49 +0000 en-US hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.2.2 Вработените во „Гугл” ќе работат од дома до лето 2021 година https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/kariera-i-pari/vrabotenite-vo-gugl-ke-rabotat-od-doma-do-leto-2021-godina/ https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/kariera-i-pari/vrabotenite-vo-gugl-ke-rabotat-od-doma-do-leto-2021-godina/#respond Thu, 30 Jul 2020 12:07:49 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=242406

Управата на компанијата „Alphabet", кој е сопственик на „Гугл" и други сестрински компании, одлучи дека околу 200.000 нивни вработени нема да мора да доаѓаат на работа до летото 2021 година, поради коронавирусот.

Вработените во „Гугл” ќе работат од дома до лето 2021 година е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/kariera-i-pari/vrabotenite-vo-gugl-ke-rabotat-od-doma-do-leto-2021-godina/feed/ 0
Трик што привлекува богатство: Народното верување тврди дека овие ритуали можат да ви донесат многу пари! https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/kariera-i-pari/trik-shto-privlekuva-bogatstvo-narodnoto-veruvane-tvrdi-deka-ovie-rituali-mozhat-da-vi-donesat-mnogu-pari/ https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/kariera-i-pari/trik-shto-privlekuva-bogatstvo-narodnoto-veruvane-tvrdi-deka-ovie-rituali-mozhat-da-vi-donesat-mnogu-pari/#respond Wed, 29 Jul 2020 11:08:15 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=242252

Многумина ќе ги отфрлат како бапски приказни, легенди и невистини, но постојат многу примери што ја докажуваат ефективноста на овие трикови за привлекување богатство

Трик што привлекува богатство: Народното верување тврди дека овие ритуали можат да ви донесат многу пари! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/kariera-i-pari/trik-shto-privlekuva-bogatstvo-narodnoto-veruvane-tvrdi-deka-ovie-rituali-mozhat-da-vi-donesat-mnogu-pari/feed/ 0
Не ве покануваат на интервју за работа? Итно престанете да ги правите овие грешки при пишувањето на вашата биографија! https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/kariera-i-pari/ne-ve-pokanuvaat-na-intervju-za-rabota-itno-prestanete-da-gi-pravite-ovie-greshki-pri-pishuvaneto-na-vashata-biografija/ https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/kariera-i-pari/ne-ve-pokanuvaat-na-intervju-za-rabota-itno-prestanete-da-gi-pravite-ovie-greshki-pri-pishuvaneto-na-vashata-biografija/#respond Mon, 27 Jul 2020 09:47:46 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=241876

Некои грешки што можеби вие не сте ги забележале, но затоа работодавачот ги забележал.

Не ве покануваат на интервју за работа? Итно престанете да ги правите овие грешки при пишувањето на вашата биографија! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/kariera-i-pari/ne-ve-pokanuvaat-na-intervju-za-rabota-itno-prestanete-da-gi-pravite-ovie-greshki-pri-pishuvaneto-na-vashata-biografija/feed/ 0
Понекогаш е подобро да ја оставите работата за утре – еве зошто! https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/kariera-i-pari/ponekogash-e-podobro-da-ja-ostavite-rabotata-za-utre-eve-zoshto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/kariera-i-pari/ponekogash-e-podobro-da-ja-ostavite-rabotata-za-utre-eve-zoshto/#respond Wed, 22 Jul 2020 13:27:37 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=241425

Важно е да бидете реални во сè што правите. Ако станете нервозно размислувајќи за тоа дали ќе можете да постигнете сè денес, размислете да оставите некои работи за утре. Не станува збор за одложување туку за мудро управување со обврските.

Понекогаш е подобро да ја оставите работата за утре – еве зошто! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/kariera-i-pari/ponekogash-e-podobro-da-ja-ostavite-rabotata-za-utre-eve-zoshto/feed/ 0
Ја знаеме како злобничката од култната серија „Беверли Хилс“: Еве со што се занимава секси бринетата денес! https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/kariera-i-pari/ja-znaeme-kako-zlobnichkata-od-kultnata-serija-beverli-hils-eve-so-shto-se-zanimava-seksi-brinetata-denes/ https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/kariera-i-pari/ja-znaeme-kako-zlobnichkata-od-kultnata-serija-beverli-hils-eve-so-shto-se-zanimava-seksi-brinetata-denes/#respond Mon, 20 Jul 2020 11:09:20 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=241060

Оваа успешна и талентирана актерка ѝ кажала збогум на својата холивудска кариера

Ја знаеме како злобничката од култната серија „Беверли Хилс“: Еве со што се занимава секси бринетата денес! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/kariera-i-pari/ja-znaeme-kako-zlobnichkata-od-kultnata-serija-beverli-hils-eve-so-shto-se-zanimava-seksi-brinetata-denes/feed/ 0
Како да бидете забележани на работа на правилен начин? https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/kariera-i-pari/kako-da-bidete-zabelezhani-na-rabota-na-pravilen-nachin/ https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/kariera-i-pari/kako-da-bidete-zabelezhani-na-rabota-na-pravilen-nachin/#respond Wed, 15 Jul 2020 07:00:41 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=240366

Секој сака да биде ценет на работа, но тоа не доаѓа само по себе и секој треба да работи напорно за тоа.

Како да бидете забележани на работа на правилен начин? е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/kariera-i-pari/kako-da-bidete-zabelezhani-na-rabota-na-pravilen-nachin/feed/ 0
6 правила за кариерата на „тивката“ девојка https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/kariera-i-pari/6-pravila-za-karierata-na-tivkata-devojka/ https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/kariera-i-pari/6-pravila-za-karierata-na-tivkata-devojka/#respond Fri, 10 Jul 2020 17:30:59 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=239838

„Всушност јас сум многу срамежлива. Додека одев на часови по глума, морав да го надминам тоа. Станува збор за мојата вистинска природа наспрема воспитувањето. Одгледувана сум да одглумам дека не сум срамежлива и да се изборам со сè“
Блејк Лајвли

6 правила за кариерата на „тивката“ девојка е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/kariera-i-pari/6-pravila-za-karierata-na-tivkata-devojka/feed/ 0
Бидете рационален потрошувач: Совети како да заштедите пари https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/kariera-i-pari/bidete-ratsionalen-potroshuvach-soveti-kako-da-zashtedite-pari/ https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/kariera-i-pari/bidete-ratsionalen-potroshuvach-soveti-kako-da-zashtedite-pari/#respond Fri, 10 Jul 2020 14:30:44 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=239802

Веќе некое време носите ручек на работа, сами ја бојадисувате косата, ги намаливте разговорите на фиксен и на мобилен телефон… Еве уште неколку совети како да заштедите пари… Во паричникот имајте банкноти со поголеми апоени! Многу се поголеми шансите дека ќе потрошите пари ако во паричникот имате ситни пари, кои изгледаат помалку вредни од крупните, […]

Бидете рационален потрошувач: Совети како да заштедите пари е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/kariera-i-pari/bidete-ratsionalen-potroshuvach-soveti-kako-da-zashtedite-pari/feed/ 0
После сестрите и сопругот и таа станала милијардерка: Ким Кардашијан потпишала договор што не можела да го одбие! https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/kariera-i-pari/posle-sestrite-i-soprugot-i-taa-stanala-milijarderka-kim-kardashijan-potpishala-dogovor-shto-ne-mozhela-da-go-odbie/ https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/kariera-i-pari/posle-sestrite-i-soprugot-i-taa-stanala-milijarderka-kim-kardashijan-potpishala-dogovor-shto-ne-mozhela-da-go-odbie/#respond Wed, 01 Jul 2020 09:13:07 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=238370

Оваа недела Ким Кардашијан го направила најголемиот потег во својата претприемничка кариера и со тоа му додала уште неколку нули на својот буџет

После сестрите и сопругот и таа станала милијардерка: Ким Кардашијан потпишала договор што не можела да го одбие! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/kariera-i-pari/posle-sestrite-i-soprugot-i-taa-stanala-milijarderka-kim-kardashijan-potpishala-dogovor-shto-ne-mozhela-da-go-odbie/feed/ 0
Скарлет Јохансон: „Премногу е параноично заради сопственото здравје да се разболам од нарушувања во исхраната“ https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/kariera-i-pari/skarlet-johanson-premnogu-e-paranoichno-zaradi-sopstvenoto-zdravje-da-se-razbolam-od-narushuvana-vo-ishranata/ https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/kariera-i-pari/skarlet-johanson-premnogu-e-paranoichno-zaradi-sopstvenoto-zdravje-da-se-razbolam-od-narushuvana-vo-ishranata/#respond Sun, 21 Jun 2020 16:08:02 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=237131

Скарлет Јохансон смета дека притисокот да се биде слаб во Холивуд станал „многу пожесток“ последниве години. Триесет и петгодишната актерка верува дека ѕвездите се под поголем притисок од порано да бидат „тенки и гламурозни“ цело време. Таа изјави:   View this post on Instagram   Nudes A post shared by Scarlett Johanson 🔵 (@scarlettjohanson_official) on […]

Скарлет Јохансон: „Премногу е параноично заради сопственото здравје да се разболам од нарушувања во исхраната“ е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/kariera-i-pari/skarlet-johanson-premnogu-e-paranoichno-zaradi-sopstvenoto-zdravje-da-se-razbolam-od-narushuvana-vo-ishranata/feed/ 0