ЖИВОТЕН СТИЛ – Убавина и здравје https://www.ubavinaizdravje.mk Wed, 12 Aug 2020 12:35:59 +0000 en-US hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.2.2 Ед Ширан и неговата сопруга ќе станат родители – Принова во семејството на пејачот https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/luge-i-nastani-2/ed-shiran-i-negovata-sopruga-ke-stanat-roditeli-prinova-vo-semejstvoto-na-pejachot/ https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/luge-i-nastani-2/ed-shiran-i-negovata-sopruga-ke-stanat-roditeli-prinova-vo-semejstvoto-na-pejachot/#respond Wed, 12 Aug 2020 12:35:59 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243952

Наградуваниот британски музичар Ед Ширан и неговата сопруга Чери Сиборн со која е уште од тинејџерските денови, го очекуваат првото дете. Иако се поприлично таинствени и својата интима со години успешно ја кријат од љубопитната јавност, британските медиуми дошле до информацијата дека Ед и Чери наскоро ќе станат родители. Среќните вести за бременоста ги дознале […]

Ед Ширан и неговата сопруга ќе станат родители – Принова во семејството на пејачот е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/luge-i-nastani-2/ed-shiran-i-negovata-sopruga-ke-stanat-roditeli-prinova-vo-semejstvoto-na-pejachot/feed/ 0
Теорија на заговор која ќе ве шокира – Киану Ривс е бесмртен https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/luge-i-nastani-2/teorija-na-zagovor-koja-ke-ve-shokira-kianu-rivs-e-besmrten/ https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/luge-i-nastani-2/teorija-na-zagovor-koja-ke-ve-shokira-kianu-rivs-e-besmrten/#respond Wed, 12 Aug 2020 12:16:54 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243949

Многумина се согласуваат дека 55-годишниот холивудскиот актер Киану Ривс „достоинствено старее“, но некои од неговите обожаватели веруваат дека има и нешто натприродно во неговиот изглед. Истакнуваат дека има друго објаснување за неговиот младешки изглед. Постои цела страница посветена на тврдењата дека Киану живее со векови и само го менува својот идентитет. Добро прочитавте! Теоретичарите на […]

Теорија на заговор која ќе ве шокира – Киану Ривс е бесмртен е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/luge-i-nastani-2/teorija-na-zagovor-koja-ke-ve-shokira-kianu-rivs-e-besmrten/feed/ 0
Во петтата деценија изгледа подобро од двојно помлади девојки: Никол Шерцингер го посетила рајот на Земјава! https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/vo-pettata-detsenija-izgleda-podobro-od-dvojno-pomladi-devojki-nikol-shertsinger-go-posetila-rajot-na-zemjava/ https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/vo-pettata-detsenija-izgleda-podobro-od-dvojno-pomladi-devojki-nikol-shertsinger-go-posetila-rajot-na-zemjava/#respond Wed, 12 Aug 2020 11:29:21 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243940

Пејачката Никол Шерцингер овој месец требала да биде на турнеја со својата група „Пусикет долс“, но откако коронавирусот ги расипал тие планови, пејачката одлучила да оди на одмор со својот партнер Том Еванс

Во петтата деценија изгледа подобро од двојно помлади девојки: Никол Шерцингер го посетила рајот на Земјава! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/vo-pettata-detsenija-izgleda-podobro-od-dvojno-pomladi-devojki-nikol-shertsinger-go-posetila-rajot-na-zemjava/feed/ 0
Неверство или нешто друго? Излегоа детали од брачниот живот на Џорџ и Амал Клуни! https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/neverstvo-ili-neshto-drugo-izlegoa-detali-od-brachniot-zhivot-na-dhordh-i-amal-kluni/ https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/neverstvo-ili-neshto-drugo-izlegoa-detali-od-brachniot-zhivot-na-dhordh-i-amal-kluni/#respond Wed, 12 Aug 2020 09:54:21 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243920

Еден од најпознатите парови во Холивуд, Амал и Џорџ Клуни, поминува низ брачна криза

Неверство или нешто друго? Излегоа детали од брачниот живот на Џорџ и Амал Клуни! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/neverstvo-ili-neshto-drugo-izlegoa-detali-od-brachniot-zhivot-na-dhordh-i-amal-kluni/feed/ 0
Дали ги слушате своите мисли? И дали мислиме со слики или со зборови? https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/ve-inspirirame/dali-gi-slushate-svoite-misli-i-dali-mislime-so-sliki-ili-so-zborovi/ https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/ve-inspirirame/dali-gi-slushate-svoite-misli-i-dali-mislime-so-sliki-ili-so-zborovi/#respond Wed, 12 Aug 2020 09:30:34 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243863

Додека размислувате, водите ли внатрешен монолог или не? Полемиката на оваа тема, која се прошири низ светските медиуми, неодамна ја поттикна (верувале или не) еден твит, кој стана вирален, а гласи: Интересен податок: кај некои луѓе постои внатрешна нарација, а кај некои не. Првите ги ‘слушаат’ своите мисли како реченици, а кај другите тие се […]

Дали ги слушате своите мисли? И дали мислиме со слики или со зборови? е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/ve-inspirirame/dali-gi-slushate-svoite-misli-i-dali-mislime-so-sliki-ili-so-zborovi/feed/ 0
Бидете вити и здрави: 5 совети за 5 минути https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/ve-inspirirame/bidete-viti-i-zdravi-5-soveti-za-5-minuti/ https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/ve-inspirirame/bidete-viti-i-zdravi-5-soveti-za-5-minuti/#respond Wed, 12 Aug 2020 08:30:18 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243857

Знаеме дека секогаш ви недостига време, но по овие совети немате изговори да не направите нешто корисно за своето здравје уште денес.

Бидете вити и здрави: 5 совети за 5 минути е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/ve-inspirirame/bidete-viti-i-zdravi-5-soveti-za-5-minuti/feed/ 0
Анџелина или Џенифер? Бред Пит признал: „Со неа ми беше најзабавно во кревет!“ https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/andhelina-ili-dhenifer-bred-pit-priznal-so-nea-mi-beshe-najzabavno-vo-krevet/ https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/andhelina-ili-dhenifer-bred-pit-priznal-so-nea-mi-beshe-najzabavno-vo-krevet/#respond Wed, 12 Aug 2020 08:05:05 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243905

Конечно открил детали од приватниот живот

Анџелина или Џенифер? Бред Пит признал: „Со неа ми беше најзабавно во кревет!“ е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/koga-kade-so-kogo/andhelina-ili-dhenifer-bred-pit-priznal-so-nea-mi-beshe-najzabavno-vo-krevet/feed/ 0
Нова војна – Анџелина Џоли бара итно да се промени судијата кој ги води рочиштата меѓу неа и Бред Пит https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/luge-i-nastani-2/nova-vojna-andhelina-dholi-bara-itno-da-se-promeni-sudijata-koj-gi-vodi-rochishtata-megu-nea-i-bred-pit/ https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/luge-i-nastani-2/nova-vojna-andhelina-dholi-bara-itno-da-se-promeni-sudijata-koj-gi-vodi-rochishtata-megu-nea-i-bred-pit/#respond Wed, 12 Aug 2020 08:03:52 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243904

Холивудската актерка Анџелина Џоли (45), која веќе четири години се разведува од поранешниот сопруг Бред Пит, побара промена на судијата кој го следи случајот на нивниот развод и долготрајната битка за старателство над шесте заеднички деца што трае од 2016 година. Актерката тврди дека судијата Џон В. Оудеркилк треба да биде „дисквалификуван“ од постапката за […]

Нова војна – Анџелина Џоли бара итно да се промени судијата кој ги води рочиштата меѓу неа и Бред Пит е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/luge-i-nastani-2/nova-vojna-andhelina-dholi-bara-itno-da-se-promeni-sudijata-koj-gi-vodi-rochishtata-megu-nea-i-bred-pit/feed/ 0
Ќерката на Моника Белучи порасна, па ја засени својата мајка – Дева има 16 години и се занимава со манекенство https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/luge-i-nastani-2/kerkata-na-monika-beluchi-porasna-pa-ja-zaseni-svojata-majka-deva-ima-16-godini-i-se-zanimava-so-manekenstvo/ https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/luge-i-nastani-2/kerkata-na-monika-beluchi-porasna-pa-ja-zaseni-svojata-majka-deva-ima-16-godini-i-se-zanimava-so-manekenstvo/#respond Wed, 12 Aug 2020 07:59:18 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243901

Ќерката на славната убавица Моника Белучи и актерот Винсент Касел порасна и веќе започна да заработува како заштитно лице на брендот „Dolce & Gabbana”, чија муза години наназад е всушност нејзината мајка. Убавата Дева Касел наскоро ќе наполни 16 години (12. септември 2020), а нејзините родители Моника Белучи и Винсент Касел досега не дозволуваа нејзино […]

Ќерката на Моника Белучи порасна, па ја засени својата мајка – Дева има 16 години и се занимава со манекенство е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/luge-i-nastani-2/kerkata-na-monika-beluchi-porasna-pa-ja-zaseni-svojata-majka-deva-ima-16-godini-i-se-zanimava-so-manekenstvo/feed/ 0
Бела Хадид покажа какви танга-гаќички носи (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/luge-i-nastani-2/kakva-gletka-ubavata-bela-hadid-pozira-bez-gradnik-i-tanga-gakichki/ https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/luge-i-nastani-2/kakva-gletka-ubavata-bela-hadid-pozira-bez-gradnik-i-tanga-gakichki/#respond Wed, 12 Aug 2020 07:54:29 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243898

Американската манекенка Бела Хадид (23) повторно се занимава со манекенство по повеќемесечната пауза и карантин во кој помина неколку месеци поради панедемијата со коронавирусот. Имено, Бела во неделата објави неколку фотки на кои позира во бела маичка и кратки панталони, а за таа пригода, маичката ја заврзала под градите и така го покажа рамниот стомак. […]

Бела Хадид покажа какви танга-гаќички носи (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/zhivoten-stil/luge-i-nastani-2/kakva-gletka-ubavata-bela-hadid-pozira-bez-gradnik-i-tanga-gakichki/feed/ 0