УБАВИНА – Убавина и здравје https://www.ubavinaizdravje.mk Tue, 11 Aug 2020 15:16:04 +0000 en-US hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.2.2 Тренинг за подобра кожа! Зошто е корисна потта? https://www.ubavinaizdravje.mk/ubavina/fitnes/trening-za-podobra-kozha-zoshto-e-korisna-potta/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ubavina/fitnes/trening-za-podobra-kozha-zoshto-e-korisna-potta/#respond Wed, 12 Aug 2020 08:00:40 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243850

Покрај мускулите, кожата добива најмногу кислород од вежбањето

Тренинг за подобра кожа! Зошто е корисна потта? е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ubavina/fitnes/trening-za-podobra-kozha-zoshto-e-korisna-potta/feed/ 0
Со оваа должина на косата ќе изгледате 5 години помладо: Ова е најпопуларната фризура моментално! https://www.ubavinaizdravje.mk/ubavina/kosa/so-ovaa-dolzhina-na-kosata-ke-izgledate-5-godini-pomlado-ova-e-najpopularnata-frizura-momentalno/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ubavina/kosa/so-ovaa-dolzhina-na-kosata-ke-izgledate-5-godini-pomlado-ova-e-najpopularnata-frizura-momentalno/#respond Tue, 11 Aug 2020 11:50:08 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243817

Оваа фризура ги нагласува најубавите црти на лицето

Со оваа должина на косата ќе изгледате 5 години помладо: Ова е најпопуларната фризура моментално! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ubavina/kosa/so-ovaa-dolzhina-na-kosata-ke-izgledate-5-godini-pomlado-ova-e-najpopularnata-frizura-momentalno/feed/ 0
Летна шминка: Посебен акцент на лицето – висок сјај https://www.ubavinaizdravje.mk/ubavina/lice/letna-shminka-poseben-aktsent-na-litseto-visok-sjaj/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ubavina/lice/letna-shminka-poseben-aktsent-na-litseto-visok-sjaj/#respond Tue, 11 Aug 2020 10:00:47 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243736

Високиот сјај е есенцијата на летната шминка, а толку ви е блиску, само на пет чекори… ЧЕКОР 1: Негата пред сè! Во почетокот најважно е да не го заборавите типот на вашата кожа. Доколку е мрсна, употребете прајмер или тонер за контрола на продукцијата на себум (наш предлог: дневен крем Normaderm Phytosol, Vichy, 1.310 ден.). […]

Летна шминка: Посебен акцент на лицето – висок сјај е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ubavina/lice/letna-shminka-poseben-aktsent-na-litseto-visok-sjaj/feed/ 0
Клучни зборови: Бујна и негувана коса https://www.ubavinaizdravje.mk/ubavina/kosa/kluchni-zborovi-bujna-i-neguvana-kosa/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ubavina/kosa/kluchni-zborovi-bujna-i-neguvana-kosa/#respond Tue, 11 Aug 2020 09:30:26 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243730

Исклучете го фенот, затоа што оштетувањата што настануваат поради честото термичко обликување на косата се навистина многубројни. Еве како природно да ја исушите и да ја обликувате косата, а притоа да ви изгледа одлично… Ако ви се случило да го доближите фенот преблиску до главата или да го држите предолго на едно место, сигурно сте […]

Клучни зборови: Бујна и негувана коса е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ubavina/kosa/kluchni-zborovi-bujna-i-neguvana-kosa/feed/ 0
Инстаграм блеснал: Ева Лонгорија предизвикала вистински метеж со фотографијата во костим за капење! https://www.ubavinaizdravje.mk/ubavina/telo/instagram-blesnal-eva-longorija-predizvikala-vistinski-metezh-so-fotografijata-vo-kostim-za-kapene/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ubavina/telo/instagram-blesnal-eva-longorija-predizvikala-vistinski-metezh-so-fotografijata-vo-kostim-za-kapene/#respond Mon, 10 Aug 2020 13:19:05 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243663

Сите зборуваат за оваа фотографија

Инстаграм блеснал: Ева Лонгорија предизвикала вистински метеж со фотографијата во костим за капење! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ubavina/telo/instagram-blesnal-eva-longorija-predizvikala-vistinski-metezh-so-fotografijata-vo-kostim-za-kapene/feed/ 0
Едноставна десетминутна вежба: Го подобрува држењето и ги елиминира болките во грбот еднаш засекогаш! (ВИДЕО) https://www.ubavinaizdravje.mk/ubavina/fitnes/ednostavna-desetminutna-vezhba-go-podobruva-drzheneto-i-gi-eliminira-bolkite-vo-grbot-ednash-zasekogash-video/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ubavina/fitnes/ednostavna-desetminutna-vezhba-go-podobruva-drzheneto-i-gi-eliminira-bolkite-vo-grbot-ednash-zasekogash-video/#respond Mon, 10 Aug 2020 11:24:51 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243647

Овој тренинг ќе ве ослободи од непријатните болки

Едноставна десетминутна вежба: Го подобрува држењето и ги елиминира болките во грбот еднаш засекогаш! (ВИДЕО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ubavina/fitnes/ednostavna-desetminutna-vezhba-go-podobruva-drzheneto-i-gi-eliminira-bolkite-vo-grbot-ednash-zasekogash-video/feed/ 0
Студентка од Мјанмар станала светски популарна по објавата на овие фотографии: Сте виделе ли потенок струк од овој?! https://www.ubavinaizdravje.mk/ubavina/telo/studentka-od-mjanmar-stanala-svetski-popularna-po-objavata-na-ovie-fotografii-ste-videle-li-potenok-struk-od-ovoj/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ubavina/telo/studentka-od-mjanmar-stanala-svetski-popularna-po-objavata-na-ovie-fotografii-ste-videle-li-potenok-struk-od-ovoj/#respond Fri, 07 Aug 2020 12:41:05 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243395

Фотографиите од девојка од Мјанмар (некогашна Бурма) станаа вирални на Интернет откако популарен британски таблоид пишувал за нејзиниот неверојатно тенок струк

Студентка од Мјанмар станала светски популарна по објавата на овие фотографии: Сте виделе ли потенок струк од овој?! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ubavina/telo/studentka-od-mjanmar-stanala-svetski-popularna-po-objavata-na-ovie-fotografii-ste-videle-li-potenok-struk-od-ovoj/feed/ 0
5 хит фризури за есен 2020: Добредојде за шеесеттите! https://www.ubavinaizdravje.mk/ubavina/kosa/5-hit-frizuri-za-esen-2020-dobredojde-za-sheesettite/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ubavina/kosa/5-hit-frizuri-za-esen-2020-dobredojde-za-sheesettite/#respond Thu, 06 Aug 2020 10:35:45 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243232

Најубавите трендови од 60-те и 70-те повторно се враќаат на модниот трон

5 хит фризури за есен 2020: Добредојде за шеесеттите! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ubavina/kosa/5-hit-frizuri-za-esen-2020-dobredojde-za-sheesettite/feed/ 0
Вистинската жена има целулит: Овие познати дами со гордост ги истакнуваат сите несовршености на своето тело! https://www.ubavinaizdravje.mk/ubavina/telo/vistinskata-zhena-ima-tselulit-ovie-poznati-dami-so-gordost-gi-istaknuvaat-site-nesovrshenosti-na-svoeto-telo/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ubavina/telo/vistinskata-zhena-ima-tselulit-ovie-poznati-dami-so-gordost-gi-istaknuvaat-site-nesovrshenosti-na-svoeto-telo/#respond Thu, 06 Aug 2020 10:09:22 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243225

Совршената жена постои само на фотографии, во реалноста е поинаку – некои од нас се борат со целулит, други со вишок килограми и тоа е сосема во ред

Вистинската жена има целулит: Овие познати дами со гордост ги истакнуваат сите несовршености на своето тело! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ubavina/telo/vistinskata-zhena-ima-tselulit-ovie-poznati-dami-so-gordost-gi-istaknuvaat-site-nesovrshenosti-na-svoeto-telo/feed/ 0
Кратките нокти се голем летен тренд! Испирирајте се со маникири кои се идеални за оваа должина (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/ubavina/telo/kratkite-nokti-se-golem-leten-trend-ispirirajte-se-so-manikiri-koi-se-idealni-za-ovaa-dolzhina-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ubavina/telo/kratkite-nokti-se-golem-leten-trend-ispirirajte-se-so-manikiri-koi-se-idealni-za-ovaa-dolzhina-foto/#respond Wed, 05 Aug 2020 11:49:47 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243112

Кога станува збор за ноктите, убедени сме дека жените се поделени во две групи - оние кои обожаваат долги нокти и совршен маникир, и оние кои претпочитаат кратки и практични нокти со уреден изглед.

Кратките нокти се голем летен тренд! Испирирајте се со маникири кои се идеални за оваа должина (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ubavina/telo/kratkite-nokti-se-golem-leten-trend-ispirirajte-se-so-manikiri-koi-se-idealni-za-ovaa-dolzhina-foto/feed/ 0