Венчавка – Убавина и здравје https://www.ubavinaizdravje.mk Mon, 20 Jul 2020 10:08:10 +0000 en-US hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.2.2 Откриени детали за раскошната венчаница во која блеснала принцезата Беатрис! https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/venchavka/otkrieni-detali-za-raskoshnata-venchanitsa-vo-koja-blesnala-printsezata-beatris/ https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/venchavka/otkrieni-detali-za-raskoshnata-venchanitsa-vo-koja-blesnala-printsezata-beatris/#respond Mon, 20 Jul 2020 10:08:10 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=241019

Омилената внука на британската кралица Елизабета Втора застанала пред олтар, а сите зборуваат за нејзината венчаница

Откриени детали за раскошната венчаница во која блеснала принцезата Беатрис! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/venchavka/otkrieni-detali-za-raskoshnata-venchanitsa-vo-koja-blesnala-printsezata-beatris/feed/ 0
Маријан Стојаноски конечно „рипна во тавче“ (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/venchavka/marijan-stojanoski-konechno-ripna-vo-tavche-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/venchavka/marijan-stojanoski-konechno-ripna-vo-tavche-foto/#respond Thu, 25 Jun 2020 13:31:19 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=237717

Македонскиот пејач Маријан Стојаноски вчера се ожени со својата долгогодишна девојка, охриѓанката Наташа Каранџулоска. Откако во декември минатата година се свршија, Маријан и Наташа љубовта ја крунисаа со граѓански брак. Убавата веста, сопругата на Маријан ја објави на социјалните мрежи, а парот откри и дека го очекува првото дете. Фамилија Стојаноски“, напиша Наташа под фотографиите […]

Маријан Стојаноски конечно „рипна во тавче“ (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/venchavka/marijan-stojanoski-konechno-ripna-vo-tavche-foto/feed/ 0
Венчавка на отворено под маски и со заштитна опрема (ВИДЕО) https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/venchavka/venchavka-na-otvoreno-pod-maski-i-so-zashtitna-oprema-video/ https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/venchavka/venchavka-na-otvoreno-pod-maski-i-so-zashtitna-oprema-video/#respond Sun, 05 Apr 2020 12:00:38 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=227095

Индонезиска двојка се венча во екот на пандемијата на коронавирусот, носејќи заштитини маски за време на церемонијата. Свеченоста се одржала во Пеканбару во провинцијата Риау, а на видеоснимката од венчавката се гледа дека младенците и сите 15 гости носат заштитна опрема. Исто така, од гостите било побарано да мијат рацете на церемонијата на отворено. На […]

Венчавка на отворено под маски и со заштитна опрема (ВИДЕО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/venchavka/venchavka-na-otvoreno-pod-maski-i-so-zashtitna-oprema-video/feed/ 0
И покрај пандемијата, одлучија да направат венчавка – и го доживееа најубавиот ден во животот (Видео) https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/venchavka/i-pokraj-pandemijata-odluchija-da-napravat-venchavka-i-go-dozhiveea-najubaviot-den-vo-zhivotot-video/ https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/venchavka/i-pokraj-pandemijata-odluchija-da-napravat-venchavka-i-go-dozhiveea-najubaviot-den-vo-zhivotot-video/#respond Sat, 28 Mar 2020 19:27:18 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=226130

Рајан и Бренан долго време ја планираа својата венчавка, ама пандемијата на коронавирусот им ги замати сметките Сепак, тие двајца не сакаат да ја откажат венчавката па организираа мини забава, во кругот на потесното семејство. Сепак кога пристигнаа во својот дом ги пречека пријатно изненадување 🙂 Нивните пријатели сепак се појавија и им посакаа среќа […]

И покрај пандемијата, одлучија да направат венчавка – и го доживееа најубавиот ден во животот (Видео) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/venchavka/i-pokraj-pandemijata-odluchija-da-napravat-venchavka-i-go-dozhiveea-najubaviot-den-vo-zhivotot-video/feed/ 0
Детали од венчавката на Џенифер Лопез и Алекс Родригез https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/venchavka/detali-od-venchavkata-na-dhenifer-lopez-i-aleks-rodrigez/ https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/venchavka/detali-od-venchavkata-na-dhenifer-lopez-i-aleks-rodrigez/#respond Wed, 05 Feb 2020 14:25:53 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=218945

Џенифер Лопез и Алекс Родригез се свршија минатото лето и оттогаш со нетрпение се очекува нивната венчавка.     View this post on Instagram   CAA party…. #letsdance A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on Jan 5, 2020 at 11:27pm PST Иако датумот сè уште не е одреден, Џеј Ло полека ги открива плановите […]

Детали од венчавката на Џенифер Лопез и Алекс Родригез е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/venchavka/detali-od-venchavkata-na-dhenifer-lopez-i-aleks-rodrigez/feed/ 0
Сè за свадбените трендови во 2020-та! https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/venchavka/se-za-svadbenite-trendovi-vo-2020-ta/ https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/venchavka/se-za-svadbenite-trendovi-vo-2020-ta/#respond Fri, 31 Jan 2020 15:21:49 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=218482

Сите оние магични запросувања за време на празниците ја најавија новата сезона на венчавки, а со тоа и трендовите поврзани со овој свечен настан! Некои од нив се нови и неочекувани, други докажуваат дека свадбената мода се повторува во циклуси. А сигурно ќе ви биде драго да дознаете дека индивидуалноста е најголемиот тренд, така што […]

Сè за свадбените трендови во 2020-та! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/venchavka/se-za-svadbenite-trendovi-vo-2020-ta/feed/ 0
Трендови кај венчаниците за 2020 година https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/venchavka/trendovi-kaj-venchanitsite-za-2020-godina/ https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/venchavka/trendovi-kaj-venchanitsite-za-2020-godina/#respond Fri, 31 Jan 2020 15:17:34 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=218503

Модерна бајка Елегантни и гламурозни фустани како од бајките – така би ги опишале креациите на „Емили ексклузив дизајн“, дизајнерско студио чие модно мото е – квалитетни материјали, рачна изработка и уникатност на моделите. Сите најнови трендови во дизајнот на венчалните фустани ги пронајдовме во ова модно ателје.     Изненадувачки е лесно да бидете […]

Трендови кај венчаниците за 2020 година е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/venchavka/trendovi-kaj-venchanitsite-za-2020-godina/feed/ 0
ВО ДОБРО И ВО ЗЛО-ШТО ВИЕ БИ МУ ВЕТИЛЕ НА ПАРТНЕРОТ? https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/venchavka/vo-dobro-i-vo-zlo-shto-vie-bi-mu-vetile-na-partnerot/ https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/venchavka/vo-dobro-i-vo-zlo-shto-vie-bi-mu-vetile-na-partnerot/#respond Fri, 31 Jan 2020 14:44:03 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=218502

Во нашата традиција постојат црковни завети и текст што го чита матичарот и кога би ги послушале внимателно, веројатно тоа е доволно. Но глобализацијата си го прави своето, трендовите се наметнуваат, па некои обичаи, иако не припаѓаат на нашата култура, се практикуваат на свадбите. Но не и овој, барем членовите на нашата редакција не присуствувале […]

ВО ДОБРО И ВО ЗЛО-ШТО ВИЕ БИ МУ ВЕТИЛЕ НА ПАРТНЕРОТ? е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/venchavka/vo-dobro-i-vo-zlo-shto-vie-bi-mu-vetile-na-partnerot/feed/ 0
ЅВЕЗДЕНИ ВЕНЧАВКИ https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/venchavka/zvezdeni-venchavki/ https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/venchavka/zvezdeni-venchavki/#respond Fri, 31 Jan 2020 14:21:24 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=218494

Тајни локации, волшебни венчаници и холивудски гламур… Можеби токму познатите личности ќе ви дадат идеја за вашата венчавка од соништата!   Хилари Даф и Метју Кома. Двојката се венчала на приватна церемонија во својот дом во Лос Анџелес, во присуство на семејството и најблиските пријатели. Свадбата почнала на зајдисонце, во бел шатор во нивниот двор. […]

ЅВЕЗДЕНИ ВЕНЧАВКИ е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/venchavka/zvezdeni-venchavki/feed/ 0
 Како да изберете ресторан за венчавка – совети и предлози! https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/venchavka/kako-da-izberete-restoran-za-venchavka-soveti-i-predlozi/ https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/venchavka/kako-da-izberete-restoran-za-venchavka-soveti-i-predlozi/#respond Fri, 31 Jan 2020 14:14:46 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=218505

Да се избере место каде ќе се случи вашата свадбена прослава воопшто не е едноставно, иако  откако ја објавивте веридбата тоа не ви се чинеше така. Еве некои совети и предлог ресторани и хотели за Вашиот голем ден. Резервирајте веднаш Откако кажавте „Да“ почнете веднаш да размислувате која ќе биде локацијата каде ќе се случи […]

 Како да изберете ресторан за венчавка – совети и предлози! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/venchavka/kako-da-izberete-restoran-za-venchavka-soveti-i-predlozi/feed/ 0