Сонцето на мама – Убавина и здравје https://www.ubavinaizdravje.mk Sun, 05 Apr 2020 19:13:45 +0000 en-US hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.2.2 И Ана Николиќ покажа како ги поминува деновите во изолација во својот раскошен дом (ВИДЕО) https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/sontseto-na-mama/i-ana-nikolik-pokazha-kako-gi-pominuva-denovite-vo-izolatsija-vo-svojot-raskoshen-dom-video/ https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/sontseto-na-mama/i-ana-nikolik-pokazha-kako-gi-pominuva-denovite-vo-izolatsija-vo-svojot-raskoshen-dom-video/#respond Sun, 05 Apr 2020 19:13:45 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=227133

Ана Николиќ на својот инстаграм-профил сподели видеоснимка на која се гледа како вежба со својата 3-годишна ќерка Тара. Мајката и ќерката часовите по аеробик ги изведуваат во дневната соба на својот раскошен дом, и додека мама е максимално посветена на тренингот, малата Тара не може да го следи зададеното темпо. Мамина Серена Вилијамс“, напиша популарната […]

И Ана Николиќ покажа како ги поминува деновите во изолација во својот раскошен дом (ВИДЕО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/sontseto-na-mama/i-ana-nikolik-pokazha-kako-gi-pominuva-denovite-vo-izolatsija-vo-svojot-raskoshen-dom-video/feed/ 0
Испиено лице, тенок струк и остри црти на лицето: Сличноста меѓу Донатела Версаче и ќерка и’ ќе ве шокира! https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/sontseto-na-mama/ispieno-litse-tenok-struk-i-ostri-tsrti-na-litseto-slichnosta-megu-donatela-versache-i-kerka-i-ke-ve-shokira/ https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/sontseto-na-mama/ispieno-litse-tenok-struk-i-ostri-tsrti-na-litseto-slichnosta-megu-donatela-versache-i-kerka-i-ke-ve-shokira/#respond Wed, 18 Mar 2020 13:30:00 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=224449

Пробајте да најдете разлика!

Испиено лице, тенок струк и остри црти на лицето: Сличноста меѓу Донатела Версаче и ќерка и’ ќе ве шокира! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/sontseto-na-mama/ispieno-litse-tenok-struk-i-ostri-tsrti-na-litseto-slichnosta-megu-donatela-versache-i-kerka-i-ke-ve-shokira/feed/ 0
Наташа Беквалац „тајно“ ѝ го честита роденденот на најстарата ќерка Хана (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/sontseto-na-mama/natasha-bekvalats-tajno-go-chestita-rodendenot-na-najstarata-kerka-hana-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/sontseto-na-mama/natasha-bekvalats-tajno-go-chestita-rodendenot-na-najstarata-kerka-hana-foto/#respond Tue, 17 Mar 2020 21:05:07 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=224302

Наташа Беквалац ги информира своите многубројни обожаватели дека деновите ги поминува во својот дом со своите ќерки, играјќи игрич, ичистејќи, готвејќи и дружејќи се со нив. Таа воедно апелира до сите луѓе да останат дома и да носат заштитни маски и ракавици кога излегуваат надвор за да се спречи ширењето на заразата со КОВИД-19. Во […]

Наташа Беквалац „тајно“ ѝ го честита роденденот на најстарата ќерка Хана (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/sontseto-na-mama/natasha-bekvalats-tajno-go-chestita-rodendenot-na-najstarata-kerka-hana-foto/feed/ 0
Наташа Беквалац: Бајковита прослава на вториот роденден на малата Катја (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/sontseto-na-mama/natasha-bekvalats-bajkovita-proslava-na-vtoriot-rodenden-na-malata-katja-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/sontseto-na-mama/natasha-bekvalats-bajkovita-proslava-na-vtoriot-rodenden-na-malata-katja-foto/#respond Tue, 10 Mar 2020 21:58:00 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=222900

По успешниот белградски концерт, Наташа Беквалац ѝ се посвети на организацијата на роденденската забава за помладата ќерка Катја, додека на постарата Хана ќе ѝ организира прослава на некоја егзотична дестинација на плажа

Наташа Беквалац: Бајковита прослава на вториот роденден на малата Катја (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/sontseto-na-mama/natasha-bekvalats-bajkovita-proslava-na-vtoriot-rodenden-na-malata-katja-foto/feed/ 0
Ким Кардашијан „предадена“ од ќерка си: Норт тргна по стапките на тато, а не на мама (ФОТО+ВИДЕО) https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/sontseto-na-mama/kim-kardashijan-predadena-od-kerka-si-nort-trgna-po-stapkite-na-tato-a-ne-na-mama-foto-video/ https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/sontseto-na-mama/kim-kardashijan-predadena-od-kerka-si-nort-trgna-po-stapkite-na-tato-a-ne-na-mama-foto-video/#respond Tue, 03 Mar 2020 10:47:55 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=221463

Најстарата ќерка на Канје и Ким Кардашијан-Вест, Норт Вест, го имаше својот прв јавен настап и тоа на Модната недела во Париз. Имено, малата Норт ја отвори ревијата на Yeezy, моден бренд кој е во сопственост на нејзиниот славен татко, раперот Канје Вест. Шестгодишното девојче со огромна самодоверба рапуваше пред голема публика. Инаку, Норт обожава […]

Ким Кардашијан „предадена“ од ќерка си: Норт тргна по стапките на тато, а не на мама (ФОТО+ВИДЕО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/sontseto-na-mama/kim-kardashijan-predadena-od-kerka-si-nort-trgna-po-stapkite-na-tato-a-ne-na-mama-foto-video/feed/ 0
Џеј Ло објави видео и заработи над 6,5 милиони лајкови (ВИДЕО) https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/sontseto-na-mama/dhej-lo-objavi-video-i-zaraboti-nad-6-5-milioni-lajkovi-video/ https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/sontseto-na-mama/dhej-lo-objavi-video-i-zaraboti-nad-6-5-milioni-lajkovi-video/#respond Mon, 02 Mar 2020 13:01:01 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=221387

Џенифер Лопез одлучи да го покаже пејачкиот талент на својот 12-годишен син Макс, споделувајќи видеоснимка од претставата „Волшебникот од Оз“, во која учествувал нејзиниот наследник. Гордата мајка, прво ја истакна својата ќерка Ема, со која настапи на годинешниот Супер бол, а сегаодлучи да се пофали и со синот. Инаку, близнаците Ема и Макс ги доби […]

Џеј Ло објави видео и заработи над 6,5 милиони лајкови (ВИДЕО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/sontseto-na-mama/dhej-lo-objavi-video-i-zaraboti-nad-6-5-milioni-lajkovi-video/feed/ 0
Трогателна порака на Наташа Беквалац: „Се сеќавам кога лекарите рекоа дека нема да биде добро…“ (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/sontseto-na-mama/trogatelna-poraka-na-natasha-bekvalats-se-sekavam-koga-lekarite-rekoa-deka-nema-da-bide-dobro-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/sontseto-na-mama/trogatelna-poraka-na-natasha-bekvalats-se-sekavam-koga-lekarite-rekoa-deka-nema-da-bide-dobro-foto/#respond Sun, 01 Mar 2020 19:27:59 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=221259

Поп-пејачката Наташа Беквалац ѝ го честита вториот роденден на својата галеница Катја објавувајќи фотографија од девојчето на својот инстаграм-профил и упатувајќи ѝ трогателни зборови кои открија како излегало нејзиното раѓање. Се сеќавам дека докторите рекоа дека нема да биде добро … двете знаевме дека ќе биде … Се сеќавам дека го кажаа денот кога ќе […]

Трогателна порака на Наташа Беквалац: „Се сеќавам кога лекарите рекоа дека нема да биде добро…“ (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/sontseto-na-mama/trogatelna-poraka-na-natasha-bekvalats-se-sekavam-koga-lekarite-rekoa-deka-nema-da-bide-dobro-foto/feed/ 0
Сека Алексиќ ги отвори вратите на детската соба на малиот Јован (ФОТО+ВИДЕО) https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/sontseto-na-mama/seka-aleksik-gi-otvori-vratite-na-detskata-soba-na-maliot-jovan-foto-video/ https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/sontseto-na-mama/seka-aleksik-gi-otvori-vratite-na-detskata-soba-na-maliot-jovan-foto-video/#respond Sun, 01 Mar 2020 14:30:31 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=221239

Сека Алексиќ во јануари годинава, и тоа на големиот христијански празник Свети Јован, на свет го донесе својот втор син, кој го крсти Јован. Откако тој пристигна во домот на популарната пејачка во Стара Пазова, каде што живее со сопругот Вељко Пиљикиќ и првенецот Јаков, пејачката откри дека настанал хаос, па таа се обиде да […]

Сека Алексиќ ги отвори вратите на детската соба на малиот Јован (ФОТО+ВИДЕО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/sontseto-na-mama/seka-aleksik-gi-otvori-vratite-na-detskata-soba-na-maliot-jovan-foto-video/feed/ 0
10 нешта кои мајките никогаш нема да ги признаат https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/sontseto-na-mama/10-neshta-koi-majkite-nikogash-nema-da-gi-priznaat/ https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/sontseto-na-mama/10-neshta-koi-majkite-nikogash-nema-da-gi-priznaat/#respond Sat, 29 Feb 2020 15:43:33 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=221168

Секоја мајка на светов е пример за целосна посветеност, сочувство и безрезервна љубов. Мајчинството често го занемарува секое логично разбирање и објаснување, едноставно не може да се разбере ако не биде почувствувано Твојата мајка најверојатно никогаш не ти ги кажала сите оние нешта, кои што денес ќе ги научиш. Таа нема и да ги признае […]

10 нешта кои мајките никогаш нема да ги признаат е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/sontseto-na-mama/10-neshta-koi-majkite-nikogash-nema-da-gi-priznaat/feed/ 0
Џенифер Лопез: „Децата не го прават она што им го велиш, туку она што го правиш ти!“ https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/sontseto-na-mama/kakva-majka-im-e-dhenifer-lopez-na-bliznatsite-ema-i-maks/ https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/sontseto-na-mama/kakva-majka-im-e-dhenifer-lopez-na-bliznatsite-ema-i-maks/#respond Wed, 12 Feb 2020 09:39:48 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=219549

Изгледа дека за Џенифер Лопез мајчинството е навистина лесно. Познатата пејачка има две деца – 11-годишните близнаци Ема и Макс – и одлично се снаоѓа со нив. Еве што вели славната актерка и пејачка за мајчинството: Децата ѝ се секогаш на прво место Ја сакам мојата работа. Ги сакам моите деца и тие се секогаш […]

Џенифер Лопез: „Децата не го прават она што им го велиш, туку она што го правиш ти!“ е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/sontseto-na-mama/kakva-majka-im-e-dhenifer-lopez-na-bliznatsite-ema-i-maks/feed/ 0