СЕМЕЈСТВО – Убавина и здравје https://www.ubavinaizdravje.mk Thu, 29 Oct 2020 20:10:33 +0000 en-US hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.2.2 ПАПАРАЦО: Новак Ѓоковиќ си игра со ќеркичката Тара среде улица (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/sontseto-na-mama/paparatso-novak-gokovik-si-igra-so-kerkichkata-tara-srede-ulitsa-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/sontseto-na-mama/paparatso-novak-gokovik-si-igra-so-kerkichkata-tara-srede-ulitsa-foto/#respond Thu, 29 Oct 2020 20:10:33 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=252904

Новак и Јелена Ѓоковиќ уживаат со своите деца во родниот Белград. Притоа, на воодушевување на соседите и случајните минувачи, ниту се кријат, ниту бегаат од љубопитните погледи, па папараци-фотографот на „Свет“ беше во можност да ги улови токму во мигот кога „се однесуваат како сиот нормален свет“. Имено, Ноле среде улицата си играше со ќеркичката […]

ПАПАРАЦО: Новак Ѓоковиќ си игра со ќеркичката Тара среде улица (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/sontseto-na-mama/paparatso-novak-gokovik-si-igra-so-kerkichkata-tara-srede-ulitsa-foto/feed/ 0
Тие се најмладите мајки на светот: Нивните приказни ги шокираат луѓето ширум планетава! (ВИДЕО) https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/bremenost-i-poroduvane/tie-se-najmladite-majki-na-svetot-nivnite-prikazni-gi-shokiraat-lugeto-shirum-planetava-video/ https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/bremenost-i-poroduvane/tie-se-najmladite-majki-na-svetot-nivnite-prikazni-gi-shokiraat-lugeto-shirum-planetava-video/#respond Wed, 28 Oct 2020 11:15:58 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=252671

Овие несреќни девојчиња и самите биле деца кога родиле деца

Тие се најмладите мајки на светот: Нивните приказни ги шокираат луѓето ширум планетава! (ВИДЕО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/bremenost-i-poroduvane/tie-se-najmladite-majki-na-svetot-nivnite-prikazni-gi-shokiraat-lugeto-shirum-planetava-video/feed/ 0
Мајчинството понекогаш е страшно стресно, научете да го намалите стресот и распоредете ги обврските https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/majchinstvoto-ponekogash-e-strashno-stresno-nauchete-da-go-namalite-stresot-i-rasporedete-gi-obvrskite/ https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/majchinstvoto-ponekogash-e-strashno-stresno-nauchete-da-go-namalite-stresot-i-rasporedete-gi-obvrskite/#respond Tue, 27 Oct 2020 13:07:43 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=252604

Мајчинството со себе носи прекрасни чувства и неопислива љубов. Но, да се биде мајка честопати е стресно и воопшто не е лесно, особено денес, кога се очекува мајките да бидат совршени во „својата улога“.

Мајчинството понекогаш е страшно стресно, научете да го намалите стресот и распоредете ги обврските е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/majchinstvoto-ponekogash-e-strashno-stresno-nauchete-da-go-namalite-stresot-i-rasporedete-gi-obvrskite/feed/ 0
Актерката останала бремена во петтата деценија: По бројните негативни тестови за малку ќе се откажела! https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/bremenost-i-poroduvane/akterkata-ostanala-bremena-vo-pettata-detsenija-po-brojnite-negativni-testovi-za-malku-ke-se-otkazhela/ https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/bremenost-i-poroduvane/akterkata-ostanala-bremena-vo-pettata-detsenija-po-brojnite-negativni-testovi-za-malku-ke-se-otkazhela/#respond Mon, 19 Oct 2020 11:43:27 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=251780

Парот ќе добие син, а актерката открила дека и покрај сите обиди да остане бремена, бременоста сепак на крајот ја изненадила

Актерката останала бремена во петтата деценија: По бројните негативни тестови за малку ќе се откажела! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/bremenost-i-poroduvane/akterkata-ostanala-bremena-vo-pettata-detsenija-po-brojnite-negativni-testovi-za-malku-ke-se-otkazhela/feed/ 0
Ова се најдобрите совети што можете да ги добиете кога станува збор за воспитување деца https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/vasheto-dete/ova-se-najdobrite-soveti-shto-mozhete-da-gi-dobiete-koga-stanuva-zbor-za-vospituvane-detsa/ https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/vasheto-dete/ova-se-najdobrite-soveti-shto-mozhete-da-gi-dobiete-koga-stanuva-zbor-za-vospituvane-detsa/#respond Wed, 14 Oct 2020 13:08:46 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=251210

Пред да брзате да помогнете во која било задача, запрашајте се: „Дали моето дете е во реална опасност?“

Ова се најдобрите совети што можете да ги добиете кога станува збор за воспитување деца е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/vasheto-dete/ova-se-najdobrite-soveti-shto-mozhete-da-gi-dobiete-koga-stanuva-zbor-za-vospituvane-detsa/feed/ 0
Овие однесувања кај децата можат да бидат знак за посериозни проблеми https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/vasheto-dete/ovie-odnesuvana-kaj-detsata-mozhat-da-bidat-znak-za-poseriozni-problemi/ https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/vasheto-dete/ovie-odnesuvana-kaj-detsata-mozhat-da-bidat-znak-za-poseriozni-problemi/#respond Tue, 13 Oct 2020 13:34:51 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=251072

Сите деца ги кршат правилата. Повеќето детски каприци и зло се природен процес на учење. Сепак, постојат моменти кога навидум безопасно однесување на детето може да значи нешто посериозно.

Овие однесувања кај децата можат да бидат знак за посериозни проблеми е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/vasheto-dete/ovie-odnesuvana-kaj-detsata-mozhat-da-bidat-znak-za-poseriozni-problemi/feed/ 0
Орландо Блум им ги растопи срцата на милион мајки: Ова е неговиот трик за заспивање на бебето https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/sontseto-na-mama/orlando-blum-im-gi-rastopi-srtsata-na-milion-majki-ova-e-negoviot-trik-za-zaspivane-na-bebeto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/sontseto-na-mama/orlando-blum-im-gi-rastopi-srtsata-na-milion-majki-ova-e-negoviot-trik-za-zaspivane-na-bebeto/#respond Mon, 12 Oct 2020 18:28:05 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=250938

Миленикот на жените и една од најголемите холивудски ѕвезди на денешницата за медиумите зборуваше за ќеркичката што неодамна ја доби со Кети Пери. Популарната пејачка пред месец и пол на свет донесе девојче на кое таа и нејзиниот свршеник Орландо Блум му го дадоа името Дејзи Дав. Иако се познати по тоа што својата приватност […]

Орландо Блум им ги растопи срцата на милион мајки: Ова е неговиот трик за заспивање на бебето е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/sontseto-na-mama/orlando-blum-im-gi-rastopi-srtsata-na-milion-majki-ova-e-negoviot-trik-za-zaspivane-na-bebeto/feed/ 0
Учителка од Струмица ги претвори клупите во возила https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/vasheto-dete/uchitelka-od-strumitsa-gi-pretvori-klupite-vo-vozila/ https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/vasheto-dete/uchitelka-od-strumitsa-gi-pretvori-klupite-vo-vozila/#respond Sat, 10 Oct 2020 12:55:57 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=250734

 Билјана Гунова учителката од Струмица ги претвори школските клупи во возила за да им го направи на децата забавен престојот во училиште, истовремено чувајќи ги безбедни. Наставничката од основното училиште „Никола Вапцаров“ од картон изработи возила. Идејата е за време на часовите секое дете да седи во своето возило и на тој начин да го […]

Учителка од Струмица ги претвори клупите во возила е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/vasheto-dete/uchitelka-od-strumitsa-gi-pretvori-klupite-vo-vozila/feed/ 0
Кели Роланд: „Не е доцна да станете мајка на 40 години“ https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/bremenost-i-poroduvane/keli-roland-ne-e-dotsna-da-stanete-majka-na-40-godini/ https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/bremenost-i-poroduvane/keli-roland-ne-e-dotsna-da-stanete-majka-na-40-godini/#respond Thu, 08 Oct 2020 10:29:58 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=250440

Кели Роланд (39) наскоро ќе стане мајка. Таа бременоста ја објави преку насловната страница на списанието Women’s Health, а имаше и интервју во кое зборува за мајчинството, бракот, здравите навики – режимот на исхрана и вежбањето. Сакам да ги потсетам луѓето дека животот вреди и во време на корона-пандемијата. Јас останав бремена. Во февруари ќе […]

Кели Роланд: „Не е доцна да станете мајка на 40 години“ е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/bremenost-i-poroduvane/keli-roland-ne-e-dotsna-da-stanete-majka-na-40-godini/feed/ 0
Среќна вест: Познатата пејачка првпат мајка во 41-та година https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/bremenost-i-poroduvane/srekna-vest-poznatata-pejachka-prvpat-majka-vo-41-ta-godina/ https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/bremenost-i-poroduvane/srekna-vest-poznatata-pejachka-prvpat-majka-vo-41-ta-godina/#respond Wed, 07 Oct 2020 23:24:25 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=250378

Маја Шупут (41) и нејзиниот сопруг Ненад Татаринов го чекаат првото дете. Хрватската пејачка преку социјалните мрежи објави дека е во 15-та недела од бременоста и напиша дека ова е најголемата и најубава вест што ја споделила со јавноста. Изненадување! Драги мои, не можам да ви ги опишам нашите чувства. Во нашето мало, но преполно […]

Среќна вест: Познатата пејачка првпат мајка во 41-та година е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/semejstvo/bremenost-i-poroduvane/srekna-vest-poznatata-pejachka-prvpat-majka-vo-41-ta-godina/feed/ 0