Шопинг-препораки – Убавина и здравје https://www.ubavinaizdravje.mk Mon, 19 Oct 2020 21:16:28 +0000 en-US hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.2.2 4 стилски тајни на најпознатата шведска инфлуенсерка: Удобноста носи самодоверба! (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/shoping-preporaki/4-stilski-tajni-na-najpoznatata-shvedska-influenserka-udobnosta-nosi-samodoverba-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/shoping-preporaki/4-stilski-tajni-na-najpoznatata-shvedska-influenserka-udobnosta-nosi-samodoverba-foto/#respond Tue, 20 Oct 2020 09:00:58 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=251844

Иконата на скандинавската естетика откри неколку трикови.

4 стилски тајни на најпознатата шведска инфлуенсерка: Удобноста носи самодоверба! (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/shoping-preporaki/4-stilski-tajni-na-najpoznatata-shvedska-influenserka-udobnosta-nosi-samodoverba-foto/feed/ 0
Како да го комбинирате црниот капут оваа есен? Имаме предлози за вас https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/shoping-preporaki/kako-da-go-kombinirate-tsrniot-kaput-ovaa-esen-imame-predlozi-za-vas/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/shoping-preporaki/kako-da-go-kombinirate-tsrniot-kaput-ovaa-esen-imame-predlozi-za-vas/#respond Sat, 17 Oct 2020 17:06:04 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=251598

Во есенскиот и зимскиот период наш верен следбеник во речиси секоја модна комбинација е црниот капут. Веруваме дека секоја дама во својот ормар имаат барем еден модел на црн капут кој е моден класик како и белата кошула, малиот црн фустан или црното сако.  Иако црниот капут е минималистички дава можност за креирање на разно […]

Како да го комбинирате црниот капут оваа есен? Имаме предлози за вас е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/shoping-preporaki/kako-da-go-kombinirate-tsrniot-kaput-ovaa-esen-imame-predlozi-za-vas/feed/ 0
„Линеа“: Подгответе се за силни тонови кои ќе ве вивнат во нови успеси и ќе ви донесат енргични есенски денови https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/shoping-preporaki/linea-podgotvete-se-za-silni-tonovi-koi-ke-ve-vivnat-vo-novi-uspesi-i-ke-vi-donesat-enrgichni-esenski-denovi/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/shoping-preporaki/linea-podgotvete-se-za-silni-tonovi-koi-ke-ve-vivnat-vo-novi-uspesi-i-ke-vi-donesat-enrgichni-esenski-denovi/#respond Mon, 12 Oct 2020 19:28:00 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=250953

Можете ли да замислите една поинаква есен во сина и розова варијанта?

„Линеа“: Подгответе се за силни тонови кои ќе ве вивнат во нови успеси и ќе ви донесат енргични есенски денови е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/shoping-preporaki/linea-podgotvete-se-za-silni-tonovi-koi-ke-ve-vivnat-vo-novi-uspesi-i-ke-vi-donesat-enrgichni-esenski-denovi/feed/ 0
Овие чизми се моден императив за оваа сезона: Дали можеби веќе ги купивте? https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/shoping-preporaki/ovie-chizmi-se-moden-imperativ-za-ovaa-sezona-dali-mozhebi-veke-gi-kupivte/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/shoping-preporaki/ovie-chizmi-se-moden-imperativ-za-ovaa-sezona-dali-mozhebi-veke-gi-kupivte/#respond Sat, 10 Oct 2020 13:25:30 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=250740

Must have парче за сезоната есен/зима Оваа есен гломазните чизми се апсолутен моден императив. Ако веруваме на водечките модни трендесетерки на инстаграм, гломазните чизми или чизмите со дебел ѓон се парче кое на секој аутфит му даваат посебен печат. Прво ги лансираше “Прада“ , а ја доживееја истата судбина како популарните “Balenciaga” патики, кој никому […]

Овие чизми се моден императив за оваа сезона: Дали можеби веќе ги купивте? е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/shoping-preporaki/ovie-chizmi-se-moden-imperativ-za-ovaa-sezona-dali-mozhebi-veke-gi-kupivte/feed/ 0
Како да ги изберете правилните патики според структурата на вашето тело? https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/shoping-preporaki/kako-da-gi-izberete-pravilnite-patiki-spored-strukturata-na-vasheto-telo/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/shoping-preporaki/kako-da-gi-izberete-pravilnite-patiki-spored-strukturata-na-vasheto-telo/#respond Thu, 17 Sep 2020 08:55:21 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=248084

Патиките во последно време се носат сѐ повеќе - од неизбежни спортски комбинации, лежерен деловен стил, со женствени здолништа или како дел од урбан стајлинг, но изберете ги внимателно.

Како да ги изберете правилните патики според структурата на вашето тело? е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/shoping-preporaki/kako-da-gi-izberete-pravilnite-patiki-spored-strukturata-na-vasheto-telo/feed/ 0
14 чик начини како да ги носите вашите целосно бели комбинации https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/shoping-preporaki/14-chik-nachini-kako-da-gi-nosite-vashite-tselosno-beli-kombinatsii/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/shoping-preporaki/14-chik-nachini-kako-da-gi-nosite-vashite-tselosno-beli-kombinatsii/#respond Sat, 22 Aug 2020 01:29:53 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=245105

Белата боја од глава до пети истовремено е впечатлива и едноставна. Ккао таква може да одговара во секоја пригода вклучувајќи формални и лежерни пригоди. Без оглед на тоа дали сте тргнале во прошетка или на средба со вашите пријателки, комплетно бела комбинација може да биде модерен избор. Без разлика дали ќе се одлучите за бела […]

14 чик начини како да ги носите вашите целосно бели комбинации е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/shoping-preporaki/14-chik-nachini-kako-da-gi-nosite-vashite-tselosno-beli-kombinatsii/feed/ 0
За сите љубители на модата: Неколку совети за паметен шопинг https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/shoping-preporaki/za-site-lubiteli-na-modata-nekolku-soveti-za-pameten-shoping/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/shoping-preporaki/za-site-lubiteli-na-modata-nekolku-soveti-za-pameten-shoping/#respond Thu, 20 Aug 2020 08:52:41 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=244851

Сезонските попусти и распродажбите ќе започнат наскоро, а тоа обично значи само едно - купување работи, од кои половина сигурно ќе завршат кај роднина затоа што не ви се допаѓаат, но беа на половина цена.

За сите љубители на модата: Неколку совети за паметен шопинг е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/shoping-preporaki/za-site-lubiteli-na-modata-nekolku-soveti-za-pameten-shoping/feed/ 0
Докажан германски квалитет веќе од 49 денари https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/shoping-preporaki/dokazhan-germanski-kvalitet-veke-od-49-denari/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/shoping-preporaki/dokazhan-germanski-kvalitet-veke-od-49-denari/#respond Wed, 05 Aug 2020 08:00:11 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243031

На многумина од нас овие производи ни се веќе и повеќе од познати, но еве што е тоа што ги прави овие производи посебни...

Докажан германски квалитет веќе од 49 денари е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/shoping-preporaki/dokazhan-germanski-kvalitet-veke-od-49-denari/feed/ 0
Вистинската љубов е во деталите… Со љубов, Nina Box https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/shoping-preporaki/vistinskata-lubov-e-vo-detalite-so-lubov-nina-box/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/shoping-preporaki/vistinskata-lubov-e-vo-detalite-so-lubov-nina-box/#respond Mon, 27 Jul 2020 13:41:29 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=241902

Nina Box е француски накит со уникатен дизајн, наменет за сите дами кои сакаат да бидат во тренд, но и да се разликуваат од другите. Секое парче е впечатливо, изработено од кристали Swarovski, дизајнирано од најдобрите француски мајстори на стилот. Уникатност, убавина, посебност, кристали и привлечност се првите неколку работи кои го опишуваат накитот Nina Box. […]

Вистинската љубов е во деталите… Со љубов, Nina Box е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/shoping-preporaki/vistinskata-lubov-e-vo-detalite-so-lubov-nina-box/feed/ 0
Стилски техники кои визуелно ќе го сокријат вишокот на килограми https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/shoping-preporaki/stilski-tehniki-koi-vizuelno-ke-go-sokrijat-vishokot-na-kilogrami/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/shoping-preporaki/stilski-tehniki-koi-vizuelno-ke-go-sokrijat-vishokot-na-kilogrami/#respond Sat, 11 Jul 2020 10:46:24 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=239922

Облеката може дополнително да додаде неколку килограми или успешно да ги скрие недостатоците. За втората опција подобро да функционира, мора да ја познавате својата фигура, правилно да работите со пропорциите и да користите стилски техники кои буквално ќе го скријат сето она кое сакате да го скриете. Во продолжение ви претставуваме 5 методи кои би […]

Стилски техники кои визуелно ќе го сокријат вишокот на килограми е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/shoping-preporaki/stilski-tehniki-koi-vizuelno-ke-go-sokrijat-vishokot-na-kilogrami/feed/ 0