Моден предизвик – Убавина и здравје https://www.ubavinaizdravje.mk Mon, 10 Aug 2020 18:44:44 +0000 en-US hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.2.2 Јелена Карлеуша во фустан што повеќе открива одошто сокрива (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/jelena-karleusha-vo-fustan-shto-poveke-otkriva-odoshto-sokriva-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/jelena-karleusha-vo-fustan-shto-poveke-otkriva-odoshto-sokriva-foto/#respond Mon, 10 Aug 2020 18:44:44 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243692

Јелена Карлеуша позираше на терасата на својот нов дом на Дедиње во летен стајлинг што совршено ѝ прилега на нејзината фигура. Како што самата откри во една своја објава, популарната пејачка соработува единствено со брендот Pretty Little Thing чиј фустан и сандали носи на фотографијата, искомбинирани со сламена шапка и чанта. Фустанот со цветен принт […]

Јелена Карлеуша во фустан што повеќе открива одошто сокрива (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/jelena-karleusha-vo-fustan-shto-poveke-otkriva-odoshto-sokriva-foto/feed/ 0
Нов кул тренд што го освојува светот: Врзете ги сандалите врз панталоните – трик што ги издолжува нозете! https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/nov-kul-trend-shto-go-osvojuva-svetot-vrzete-gi-sandalite-vrz-pantalonite-trik-shto-gi-izdolzhuva-nozete/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/nov-kul-trend-shto-go-osvojuva-svetot-vrzete-gi-sandalite-vrz-pantalonite-trik-shto-gi-izdolzhuva-nozete/#respond Mon, 10 Aug 2020 13:54:26 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243665

Нагласувањето на половината, градите или колковите – сето тоа се сосема стандардни модни пракси што се користат со векови

Нов кул тренд што го освојува светот: Врзете ги сандалите врз панталоните – трик што ги издолжува нозете! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/nov-kul-trend-shto-go-osvojuva-svetot-vrzete-gi-sandalite-vrz-pantalonite-trik-shto-gi-izdolzhuva-nozete/feed/ 0
Јелена Карлеуша и Лепа Брена носат големи шапки: На која пејачка подобро ѝ прилега? https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/jelena-karleusha-i-lepa-brena-nosat-golemi-shapki-na-koja-pejachka-podobro-prilega/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/jelena-karleusha-i-lepa-brena-nosat-golemi-shapki-na-koja-pejachka-podobro-prilega/#respond Sun, 09 Aug 2020 17:39:18 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243578

И ова лето продолжува трендот на предимензионирани шапки со широк обод, кои познатите дами гордо ги носеа минатото лето. Се покажа дека се одлични за заштита од штетните сончеви зраци, љубопитните погледи, а претставуваат и шик моден детаљ за совршен изглед на плажа. Токму затоа и две популарни пејачки на овие простори, поточно Лепа Брена […]

Јелена Карлеуша и Лепа Брена носат големи шапки: На која пејачка подобро ѝ прилега? е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/jelena-karleusha-i-lepa-brena-nosat-golemi-shapki-na-koja-pejachka-podobro-prilega/feed/ 0
Апсолутна модна утка на манекенката: Добро облечената жена никогаш не би го облекла ова! https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/apsolutna-modna-utka-na-manekenkata-dobro-oblechenata-zhena-nikogash-ne-bi-go-oblekla-ova/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/apsolutna-modna-utka-na-manekenkata-dobro-oblechenata-zhena-nikogash-ne-bi-go-oblekla-ova/#respond Tue, 04 Aug 2020 11:23:36 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=242944

Овој пат не успеала да ги воодушеви модните критичари

Апсолутна модна утка на манекенката: Добро облечената жена никогаш не би го облекла ова! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/apsolutna-modna-utka-na-manekenkata-dobro-oblechenata-zhena-nikogash-ne-bi-go-oblekla-ova/feed/ 0
Модна лекција на познатата тенисерка: Како да искомбинирате кожен шорц на два начина? (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/modna-lektsija-na-poznatata-teniserka-kako-da-iskombinirate-kozhen-shorts-na-dva-nachina-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/modna-lektsija-na-poznatata-teniserka-kako-da-iskombinirate-kozhen-shorts-na-dva-nachina-foto/#respond Fri, 31 Jul 2020 13:50:23 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=242559

Ана Ивановиќ отсекогаш важела за дама со истенчен моден вкус. Нејзиниот стил е умерен и софитстициран, и спаѓа во жените што не мора да се облечат провокативно за да се најдат во центарот на вниманието. На социјалните мрежи, познатата тенисерка често обавува модни комбинации, па така наидовме на суперидеја за комбинираље на црн кожен шорц, […]

Модна лекција на познатата тенисерка: Како да искомбинирате кожен шорц на два начина? (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/modna-lektsija-na-poznatata-teniserka-kako-da-iskombinirate-kozhen-shorts-na-dva-nachina-foto/feed/ 0
Модните критичари оваа комбинација на Бела Хадид ја оценија како „бизарна“ (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/modnite-kritichari-ovaa-kombinatsija-na-bela-hadid-ja-otsenija-kako-bizarna-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/modnite-kritichari-ovaa-kombinatsija-na-bela-hadid-ja-otsenija-kako-bizarna-foto/#respond Tue, 28 Jul 2020 10:48:42 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=242059

Популарната манекенка Бела Хадид (23) беше снимена на улиците на Њујорк во необична модна комбинација, која им го привлече вниманието како на модните критичари, така и на јавноста. Имено, ангелот на „Викторија сикрет“ прошета во широки маслинесто-зелени панталони и патики, искомбинирани со нешто што наликува на градник со ракави. Манекенката со спорната комбинација ги истакна […]

Модните критичари оваа комбинација на Бела Хадид ја оценија како „бизарна“ (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/modnite-kritichari-ovaa-kombinatsija-na-bela-hadid-ja-otsenija-kako-bizarna-foto/feed/ 0
Марјана Станојковска и Ким Кардашијан имаат нешто заедничко: Ист вкус за бикини! (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/marjana-stanojkovska-i-kim-kardashijan-imaat-neshto-zaednichko-ist-vkus-za-bikini-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/marjana-stanojkovska-i-kim-kardashijan-imaat-neshto-zaednichko-ist-vkus-za-bikini-foto/#respond Thu, 23 Jul 2020 14:20:14 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=241532

Водителката Марјана Станојковска и ријалити-ѕвездата Ким Кардашијан имаат нешто заедничко – ист вкус кога станува збор за животинскиот принт. Тоа и двете го потврдија објавувајќи фотографии на Инстаграм, на кои позираат во бикини со леопардест принт. А на која од двете дами поубаво ѝ прилега, проценете сами! Фото: Инстаграм

Марјана Станојковска и Ким Кардашијан имаат нешто заедничко: Ист вкус за бикини! (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/marjana-stanojkovska-i-kim-kardashijan-imaat-neshto-zaednichko-ist-vkus-za-bikini-foto/feed/ 0
Кој костим за капење на сексапилната Северина повеќе ви се допаѓа? (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/koj-kostim-za-kapene-na-seksapilnata-severina-poveke-vi-se-dopaga-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/koj-kostim-za-kapene-na-seksapilnata-severina-poveke-vi-se-dopaga-foto/#respond Thu, 16 Jul 2020 14:00:32 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=240570

Пред неколку дена, популарната Северина покажа модел на костим за капење со кој предизвика воодушевување и кај женските, и кај машките следбеници. Имено, на самиот старт на летото, популарната пејачка се одлучи за црни бикини и за црна наметка од тантела, а комплетниот стајлинг го заокружи со очила за сонце. Вистински погодок, би додале ние,а […]

Кој костим за капење на сексапилната Северина повеќе ви се допаѓа? (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/koj-kostim-za-kapene-na-seksapilnata-severina-poveke-vi-se-dopaga-foto/feed/ 0
Јелена Карлеуша во фустанот што го заведе Инстаграм (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/jelena-karleusha-vo-fustanot-shto-go-zavede-instagram-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/jelena-karleusha-vo-fustanot-shto-go-zavede-instagram-foto/#respond Wed, 15 Jul 2020 12:02:07 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=240420

Прекрасната манекенка Роузи Хантингтон Вајтли прва го забележа потенцијалот на фустанот на еден од омилените брендови на Инстаграм –  Cult Gaia. Станува збор за долг фустан со изрези на половината и со длабоко деколте, кој е еднакво носив и на гламурозните настани и на плажа. Како е возможно тоа? Одговорот лежи во изборот на материјалот.     View […]

Јелена Карлеуша во фустанот што го заведе Инстаграм (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/jelena-karleusha-vo-fustanot-shto-go-zavede-instagram-foto/feed/ 0
Северина зададе моден предизвик: Сите очи вперени во неа! (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/severina-zadade-moden-predizvik-site-ochi-vpereni-vo-nea-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/severina-zadade-moden-predizvik-site-ochi-vpereni-vo-nea-foto/#respond Mon, 13 Jul 2020 15:00:50 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=240209

Северина Којиќ му вдиша живот на еден стар тренд – долна облека од тантела, која суптилно ѕирка над панталоните –  дефинитивно избор на најхрабрите. Дали и вие спаѓате меѓу нив? Црниот аутфит за кој се одлучи одлично ѝ прилегаше на популарната пејачка, кој добива засилување благодарение на жерданот и моќниот ремен. А интересно изненадување е […]

Северина зададе моден предизвик: Сите очи вперени во неа! (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/severina-zadade-moden-predizvik-site-ochi-vpereni-vo-nea-foto/feed/ 0