Изгледот што го сакаме – Убавина и здравје https://www.ubavinaizdravje.mk Wed, 12 Aug 2020 10:30:08 +0000 en-US hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.2.2 Беспрекорен стајлинг на кралицата Летиција: Прошетала во црвен фустан кој го нагласил нејзиниот потемнет тен! https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/besprekoren-stajling-na-kralitsata-letitsija-proshetala-vo-tsrven-fustan-koj-go-naglasil-nejziniot-potemnet-ten/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/besprekoren-stajling-na-kralitsata-letitsija-proshetala-vo-tsrven-fustan-koj-go-naglasil-nejziniot-potemnet-ten/#respond Wed, 12 Aug 2020 10:30:08 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243928

И додека одмора, шпанската кралица ништо не ѝ препушта на случајноста кога станува збор за стилот

Беспрекорен стајлинг на кралицата Летиција: Прошетала во црвен фустан кој го нагласил нејзиниот потемнет тен! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/besprekoren-stajling-na-kralitsata-letitsija-proshetala-vo-tsrven-fustan-koj-go-naglasil-nejziniot-potemnet-ten/feed/ 0
Стил кој воодушевува: Мажите обожаваат да гледаат ваква гардероба на жените! https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/stil-koj-voodushevuva-mazhite-obozhavaat-da-gledaat-vakva-garderoba-na-zhenite/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/stil-koj-voodushevuva-mazhite-obozhavaat-da-gledaat-vakva-garderoba-na-zhenite/#respond Wed, 12 Aug 2020 08:21:06 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243909

Некои одговори ќе ве изненадат

Стил кој воодушевува: Мажите обожаваат да гледаат ваква гардероба на жените! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/stil-koj-voodushevuva-mazhite-obozhavaat-da-gledaat-vakva-garderoba-na-zhenite/feed/ 0
Најубавите летни стајлинзи на Кејт Мидлтон: Војвотката го обожава ова модно парче и одлично ѝ стои! https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/najubavite-letni-stajlinzi-na-kejt-midlton-vojvotkata-go-obozhava-ova-modno-parche-i-odlichno-stoi/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/najubavite-letni-stajlinzi-na-kejt-midlton-vojvotkata-go-obozhava-ova-modno-parche-i-odlichno-stoi/#respond Mon, 10 Aug 2020 09:59:50 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243631

Кејт важи за модна икона која го претпочита ова модно парче повеќе од сите останати

Најубавите летни стајлинзи на Кејт Мидлтон: Војвотката го обожава ова модно парче и одлично ѝ стои! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/najubavite-letni-stajlinzi-na-kejt-midlton-vojvotkata-go-obozhava-ova-modno-parche-i-odlichno-stoi/feed/ 0
Џенифер Лопез уште еднаш ја оправда титулата „кралица на стилот“: Популарниот цветен дезен се носи токму вака! https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/dhenifer-lopez-ushte-ednash-ja-opravda-titulata-kralitsa-na-stilot-popularniot-tsveten-dezen-se-nosi-tokmu-vaka/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/dhenifer-lopez-ushte-ednash-ja-opravda-titulata-kralitsa-na-stilot-popularniot-tsveten-dezen-se-nosi-tokmu-vaka/#respond Fri, 07 Aug 2020 13:28:42 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243421

Џенифер Лопез уште еднаш одржала модна лекција

Џенифер Лопез уште еднаш ја оправда титулата „кралица на стилот“: Популарниот цветен дезен се носи токму вака! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/dhenifer-lopez-ushte-ednash-ja-opravda-titulata-kralitsa-na-stilot-popularniot-tsveten-dezen-se-nosi-tokmu-vaka/feed/ 0
Проверена модна комбинација: Во оваа облека ќе изгледате барем 5 килограми послабо! https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/proverena-modna-kombinatsija-vo-ovaa-obleka-ke-izgledate-barem-5-kilogrami-poslabo/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/proverena-modna-kombinatsija-vo-ovaa-obleka-ke-izgledate-barem-5-kilogrami-poslabo/#respond Fri, 07 Aug 2020 08:29:35 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243327

Совршена модна комбинација за сите жени што сакаат да ги прикријат недостатоците на телото

Проверена модна комбинација: Во оваа облека ќе изгледате барем 5 килограми послабо! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/proverena-modna-kombinatsija-vo-ovaa-obleka-ke-izgledate-barem-5-kilogrami-poslabo/feed/ 0
„Двобој“: Сузана Гавазова и Елена Велевска со провокативни летни фотографии (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/dvoboj-suzana-gavazova-i-elena-velevska-so-provokativni-letni-fotografii-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/dvoboj-suzana-gavazova-i-elena-velevska-so-provokativni-letni-fotografii-foto/#respond Thu, 06 Aug 2020 12:11:30 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243255

Едната на домашен терен, а другата на гости, двете колешки и пријателки Сузана Гавазова и Елена Велевска се соблекоа во костими за капење во Охрид и ги „запалија“ социјалните мрежи со фотографиите објавени на нив. Дефинитивно и двете пејачки се добар пример дека жената со текот на годините може да изгледа подобро и подобро. И […]

„Двобој“: Сузана Гавазова и Елена Велевска со провокативни летни фотографии (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/dvoboj-suzana-gavazova-i-elena-velevska-so-provokativni-letni-fotografii-foto/feed/ 0
Кејт Мидлтон првпат со маска на лицето (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/kejt-midltom-prvpat-so-maska-na-litseto-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/kejt-midltom-prvpat-so-maska-na-litseto-foto/#respond Wed, 05 Aug 2020 21:07:45 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243173

Кејт Мидлтон првпат се појави во јавност со маска на лицето. Нејзиниот примерок беше со цветен дезен и одлично се вклопи со белиот фустан што го избра за ова појавување. Ова е прво нејзино појавување со заштитна маска на лицето од почетокот на пандемијата на коронавирусот. Фото: Getty Images

Кејт Мидлтон првпат со маска на лицето (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/kejt-midltom-prvpat-so-maska-na-litseto-foto/feed/ 0
Фустанчето по кое сите полудеа: Мини летен фустан што освојува со едноставноста и убавината https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/fustancheto-po-koe-site-poludea-mini-leten-fustan-shto-osvojuva-so-ednostavnosta-i-ubavinata/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/fustancheto-po-koe-site-poludea-mini-leten-fustan-shto-osvojuva-so-ednostavnosta-i-ubavinata/#respond Wed, 05 Aug 2020 09:43:58 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243092

Едноставност и спортска елеганција се двата збора што совршено го опишуваат

Фустанчето по кое сите полудеа: Мини летен фустан што освојува со едноставноста и убавината е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/fustancheto-po-koe-site-poludea-mini-leten-fustan-shto-osvojuva-so-ednostavnosta-i-ubavinata/feed/ 0
Чантата на славната тенисерка е вистински хит ова лето (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/chantata-na-slavnata-teniserka-e-vistinski-hit-ova-leto-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/chantata-na-slavnata-teniserka-e-vistinski-hit-ova-leto-foto/#respond Tue, 04 Aug 2020 16:41:08 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=242992

Ана Ивановиќ отсекогаш важела за дама со изграден стил. И покрај тоа то се занимава со спорт, таа е голема љубителка на модата и често ги фотографира своите модни комбинации што ги избира за вечерните излегувања со сопругот, фудбалерот Бастијан Швајнштајгер. Токму една од поновите комбинации на убавата тенисерка привлече големо внимание и заработи голем […]

Чантата на славната тенисерка е вистински хит ова лето (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/chantata-na-slavnata-teniserka-e-vistinski-hit-ova-leto-foto/feed/ 0
Стилски трикови за издолжување на фигурата: Никогаш повеќе нема да изгледате заоблено и подуено! https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/stilski-trikovi-za-izdolzhuvane-na-figurata-nikogash-poveke-nema-da-izgledate-zaobleno-i-podueno/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/stilski-trikovi-za-izdolzhuvane-na-figurata-nikogash-poveke-nema-da-izgledate-zaobleno-i-podueno/#respond Tue, 04 Aug 2020 10:06:36 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=242923

Август започна и летото е во полн ек, што ја задава дилемата што да облечеме за да бидеме шик, а притоа да ги испочитуваме трендовите

Стилски трикови за издолжување на фигурата: Никогаш повеќе нема да изгледате заоблено и подуено! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/stilski-trikovi-za-izdolzhuvane-na-figurata-nikogash-poveke-nema-da-izgledate-zaobleno-i-podueno/feed/ 0