МОДА – Убавина и здравје https://www.ubavinaizdravje.mk Tue, 07 Apr 2020 14:05:43 +0000 en-US hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.2.2 Познати дами во иста облека: На која подобро ѝ прилега? (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/poznati-dami-vo-ista-obleka-na-koja-podobro-prilega-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/poznati-dami-vo-ista-obleka-na-koja-podobro-prilega-foto/#respond Tue, 07 Apr 2020 14:05:43 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=227446

Познато е дека поголемиот број жени се вознемируваат кога на исто место, во исто време, ќе се појават во идентична тоалета. Со истиот проблем се соочуваат и познатите дами, кои, иако покажуваат рамнодушност, свесни дека нивниот моден избор ќе биде објавен во медиумите и ќе биде подложен на безброј коментари. Еве некои од познатите личности […]

Познати дами во иста облека: На која подобро ѝ прилега? (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/poznati-dami-vo-ista-obleka-na-koja-podobro-prilega-foto/feed/ 0
Сара Џесика Паркер откри зошто Кери Бредшо прошета во различни сандали во „Сексот и градот“ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/sara-dhesika-parker-otkri-zoshto-keri-bredsho-prosheta-vo-razlichni-sandali-vo-seksot-i-gradot/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/sara-dhesika-parker-otkri-zoshto-keri-bredsho-prosheta-vo-razlichni-sandali-vo-seksot-i-gradot/#respond Mon, 06 Apr 2020 17:34:12 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=227316

Обожавателите на култната ТВ-серија „Сексот и градот“, која се емитуваше од 1998 до 2004 година, конечно дознаа зошто една од главните хероини, Кери Бредшо, во една од сцените носи различни сандали.   View this post on Instagram   THE MYSTERY OF THE MISMATCHED LOUBS 🔍 Did Carrie buy these mismatched sandals straight off the rack? […]

Сара Џесика Паркер откри зошто Кери Бредшо прошета во различни сандали во „Сексот и градот“ е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/sara-dhesika-parker-otkri-zoshto-keri-bredsho-prosheta-vo-razlichni-sandali-vo-seksot-i-gradot/feed/ 0
Неверојатно: Најлутите ривалки Цеца и Јеца сепак имаат нешто заедничко (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/neverojatno-najlutite-rivalki-tsetsa-i-jetsa-sepak-imaat-neshto-zaednichko-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/neverojatno-najlutite-rivalki-tsetsa-i-jetsa-sepak-imaat-neshto-zaednichko-foto/#respond Mon, 06 Apr 2020 17:00:00 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=227311

„Старите“ судски муштерики Цеца Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша пред еден месец се сретнаа во судницата на едно од многубројните судски рочишта што ги имаа досега.  Добро познато е дека двете пејачки константно разменуваат тужби една против друга, па се гледаат на суд, но тоа не е темата на овој текст. Имено, на последното судење, двете […]

Неверојатно: Најлутите ривалки Цеца и Јеца сепак имаат нешто заедничко (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/neverojatno-najlutite-rivalki-tsetsa-i-jetsa-sepak-imaat-neshto-zaednichko-foto/feed/ 0
Ова ќе биде бојата на сезоната пролет/лето 2020: На секоја жена одлично и’ стои! https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/ova-ke-bide-bojata-na-sezonata-prolet-leto-2020-na-sekoja-zhena-odlichno-i-stoi/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/ova-ke-bide-bojata-na-sezonata-prolet-leto-2020-na-sekoja-zhena-odlichno-i-stoi/#respond Mon, 30 Mar 2020 10:13:34 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=226230

Бидете подготвени да блеснете во сезоната што ни претстои

Ова ќе биде бојата на сезоната пролет/лето 2020: На секоја жена одлично и’ стои! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/ova-ke-bide-bojata-na-sezonata-prolet-leto-2020-na-sekoja-zhena-odlichno-i-stoi/feed/ 0
Облеката што ја носите има своја енергија и влијание врз вас https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/modni-novosti/oblekata-shto-ja-nosite-ima-svoja-energija-i-vlijanie-vrz-vas/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/modni-novosti/oblekata-shto-ja-nosite-ima-svoja-energija-i-vlijanie-vrz-vas/#respond Mon, 30 Mar 2020 09:48:30 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=226218

Можеби звучи неверојатно, но облеката носи енергија, а според Фенг Шуи, ако верувате во тоа, треба да се грижите за тоа што носите. Ова не треба да се сфаќа трагично, туку да се погледне на позитивната страна и да се облекува она што ќе предизвика позитивни реакции и насмевка на лицето.

Облеката што ја носите има своја енергија и влијание врз вас е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/modni-novosti/oblekata-shto-ja-nosite-ima-svoja-energija-i-vlijanie-vrz-vas/feed/ 0
Инфлуенсерките препорачуваат: Кој моден тренд настана во изолација? (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/influenserkite-preporachuvaat-koj-moden-trend-nastana-vo-izolatsija-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/influenserkite-preporachuvaat-koj-moden-trend-nastana-vo-izolatsija-foto/#respond Fri, 27 Mar 2020 10:30:52 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=225941

Кога нешто е задолжително, на голем број луѓе не им е привлечно, па макар се работело за долгоочекуваното одморање дома. Во моменталната ситуација, кога речиси целиот свет се бори со коронавирусот – се’ запре! Па така, иако до скоро се жалевме дека немаме доволно време за себе, семејството, дека ни треба одмор од брзањето, дотерувањето […]

Инфлуенсерките препорачуваат: Кој моден тренд настана во изолација? (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/moden-predizvik/influenserkite-preporachuvaat-koj-moden-trend-nastana-vo-izolatsija-foto/feed/ 0
Фармерките веќе не се во тренд: На модната сцена ќе доминираат овие модели! https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/farmerkite-veke-ne-se-vo-trend-na-modnata-stsena-ke-dominiraat-ovie-modeli/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/farmerkite-veke-ne-se-vo-trend-na-modnata-stsena-ke-dominiraat-ovie-modeli/#respond Thu, 26 Mar 2020 09:40:11 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=225752

Акцентот оваа сезона е на малку поинакви модели

Фармерките веќе не се во тренд: На модната сцена ќе доминираат овие модели! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/farmerkite-veke-ne-se-vo-trend-na-modnata-stsena-ke-dominiraat-ovie-modeli/feed/ 0
Моден тренд: Ова е најпосакуваниот пар чевли за престојното лето (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/shoping-preporaki/moden-trend-ova-e-najposakuvaniot-par-chevli-za-prestojnoto-leto-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/shoping-preporaki/moden-trend-ova-e-najposakuvaniot-par-chevli-za-prestojnoto-leto-foto/#respond Wed, 25 Mar 2020 10:31:50 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=225586

Доколку сте една од оние дами кои мораат да ги имаат сите модни трендови, папучите со висока потпетица се дефинитивно задолжителни на вашата листа за шопинг за лето.

Моден тренд: Ова е најпосакуваниот пар чевли за престојното лето (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/shoping-preporaki/moden-trend-ova-e-najposakuvaniot-par-chevli-za-prestojnoto-leto-foto/feed/ 0
Еднобоен стил: Тренд за пролет 2020 година (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/ednoboen-stil-trend-za-prolet-2020-godina-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/ednoboen-stil-trend-za-prolet-2020-godina-foto/#respond Tue, 24 Mar 2020 13:01:34 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=225458

Комбинациите во ведри бои оваа сезона станаа најчестата верзија на облекување во стил меѓу славните и ѕвездите на „уличниот стил".

Еднобоен стил: Тренд за пролет 2020 година (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/izglednot-shto-go-sakame/ednoboen-stil-trend-za-prolet-2020-godina-foto/feed/ 0
Миди-фустани: Еве ги најубавите пролетни модели (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/shoping-preporaki/midi-fustani-eve-gi-najubavite-proletni-modeli-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/shoping-preporaki/midi-fustani-eve-gi-najubavite-proletni-modeli-foto/#respond Mon, 23 Mar 2020 11:56:05 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=225225

Елегантни и жентвени, миди-фустаните се секогаш добра идеја: откријте ги најубавите варијанти што треба да ги набавите оваа пролет.

Миди-фустани: Еве ги најубавите пролетни модели (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/moda/shoping-preporaki/midi-fustani-eve-gi-najubavite-proletni-modeli-foto/feed/ 0