Љубов – Убавина и здравје https://www.ubavinaizdravje.mk Sat, 08 Aug 2020 22:13:43 +0000 en-US hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.2.2 Јелена Ѓоковиќ испрати емотивна порака, а фотографијата со Новак Ѓоковиќ воодушевува (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/jelena-gokovik-isprati-emotivna-poraka-a-fotografijata-so-novak-gokovik-voodushevuva-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/jelena-gokovik-isprati-emotivna-poraka-a-fotografijata-so-novak-gokovik-voodushevuva-foto/#respond Sun, 09 Aug 2020 01:00:44 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243541

Јелена Ѓоковиќ беше на планинарење со славниот сопруг Новак Ѓоковиќ, и одлучи да објави две фотографии на Инстаграм со следнава интересна „белешка“: Белешка за себе: љубовта е магичната состојка што не’ држи во рамнотежа кога се качуваме нагоре“, напиша таа. Поради оваа порака доби голем број позитивни коментари, а за кратко време и повеќе 30.000 […]

Јелена Ѓоковиќ испрати емотивна порака, а фотографијата со Новак Ѓоковиќ воодушевува (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/jelena-gokovik-isprati-emotivna-poraka-a-fotografijata-so-novak-gokovik-voodushevuva-foto/feed/ 0
Вака мажите манипулираат со молчење: Кога ќе завладее тишина, жената мора да постапи вака! https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/vaka-mazhite-manipuliraat-so-molchene-koga-ke-zavladee-tishina-zhenata-mora-da-postapi-vaka/ https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/vaka-mazhite-manipuliraat-so-molchene-koga-ke-zavladee-tishina-zhenata-mora-da-postapi-vaka/#respond Fri, 07 Aug 2020 09:24:15 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243351

Во спротивно, ќе го правите за него и тоа што го сака и тоа што не го сака

Вака мажите манипулираат со молчење: Кога ќе завладее тишина, жената мора да постапи вака! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/vaka-mazhite-manipuliraat-so-molchene-koga-ke-zavladee-tishina-zhenata-mora-da-postapi-vaka/feed/ 0
Оригинален роденденски подарок за сопругата: Нејзиниот прв „мустанг“ во ново руво (ВИДЕО) https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/originalen-rodendenski-podarok-za-soprugata-nejziniot-prv-mustang-vo-novo-ruvo-video/ https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/originalen-rodendenski-podarok-za-soprugata-nejziniot-prv-mustang-vo-novo-ruvo-video/#respond Thu, 06 Aug 2020 18:54:12 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243291

Џејсон Момоа ја изненади својата сопруга Лиза Бонет за нејзиниот роденден, со тоа што ја обнови нејзината прва љубов: „мустанг“ од 1964 година. Иако автомобилот е стар, мајсторите открија дека е еден од само трите произведени, со многу нарачани делови на него. Доста неверојатно со оглед на тоа што е прво возило купено од актерката. […]

Оригинален роденденски подарок за сопругата: Нејзиниот прв „мустанг“ во ново руво (ВИДЕО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/originalen-rodendenski-podarok-za-soprugata-nejziniot-prv-mustang-vo-novo-ruvo-video/feed/ 0
И прељубата знае за години: Еве кога сме најневерни и зошто! https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/i-prelubata-znae-za-godini-eve-koga-sme-najneverni-i-zoshto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/i-prelubata-znae-za-godini-eve-koga-sme-najneverni-i-zoshto/#respond Tue, 04 Aug 2020 11:48:42 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=242956

Едно годишно време се смета како најризично за неверство, можете да претпоставите кое?

И прељубата знае за години: Еве кога сме најневерни и зошто! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/i-prelubata-znae-za-godini-eve-koga-sme-najneverni-i-zoshto/feed/ 0
„Бумеранг мажи”: Кои се тие и зошто треба да се избегнат? https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/bumerang-mazhi-koi-se-tie-i-zoshto-treba-da-se-izbegnat/ https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/bumerang-mazhi-koi-se-tie-i-zoshto-treba-da-se-izbegnat/#respond Sun, 02 Aug 2020 14:30:59 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=242723

Фрли бумеранг - исчезнува и секогаш „се враќа". И што ако луѓето се однесуваат како бумеранг? Па, тоа не е добро.

„Бумеранг мажи”: Кои се тие и зошто треба да се избегнат? е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/bumerang-mazhi-koi-se-tie-i-zoshto-treba-da-se-izbegnat/feed/ 0
Сексолог тврди: Нашето лице открива како сме заљубени https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/seksolog-tvrdi-nasheto-litse-otkriva-kako-sme-zalubeni/ https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/seksolog-tvrdi-nasheto-litse-otkriva-kako-sme-zalubeni/#comments Sun, 02 Aug 2020 13:30:00 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=242717

Трејси Кокс, сексолог, вели дека нашето лице открива како се чувствуваме во партнерство!

Сексолог тврди: Нашето лице открива како сме заљубени е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/seksolog-tvrdi-nasheto-litse-otkriva-kako-sme-zalubeni/feed/ 1
Деми Мур открила зошто ѝ пропаднале сите три брака: „Не се каам за ништо!“ https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/demi-mur-otkrila-zoshto-propadnale-site-tri-braka-ne-se-kaam-za-nishto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/demi-mur-otkrila-zoshto-propadnale-site-tri-braka-ne-se-kaam-za-nishto/#respond Sat, 01 Aug 2020 12:41:34 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=242670

Во интервју за еден подкаст, актерката Деми Мур се потсетила на своите бракови и открила како конечно сфатила каде грешела, по долга потрага по одговорот

Деми Мур открила зошто ѝ пропаднале сите три брака: „Не се каам за ништо!“ е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/demi-mur-otkrila-zoshto-propadnale-site-tri-braka-ne-se-kaam-za-nishto/feed/ 0
Честитката со која Игор Џамбазов ѝ го честита роденденот на Илина Арсова им ги „растопи“ срцата на сите: „Таа е сЕ што имам, таа е сЕ што немам!“ (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/chestitkata-so-koja-igor-dhambazov-go-chestita-rodendenot-na-ilina-arsova-im-gi-rastopi-srtsata-na-site-taa-e-se-shto-imam-taa-e-se-shto-nemam-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/chestitkata-so-koja-igor-dhambazov-go-chestita-rodendenot-na-ilina-arsova-im-gi-rastopi-srtsata-na-site-taa-e-se-shto-imam-taa-e-se-shto-nemam-foto/#respond Fri, 31 Jul 2020 14:08:21 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=242566

Планинарката Илина Арсова наполни 38 години и по тој повод, популарниот актер, водител и писател Игор Џамбазов ѝ испрати емотивна роденденска честитка преку својот инстаграм-профил, која им ги „растопи“ срцата на неговите следбеници. Таа е сЕ што имам. Таа е сЕ што немам. Таа денес полни 38 лета. Среќен роденден, среќо моја!“, порача Игор Џамбазов. […]

Честитката со која Игор Џамбазов ѝ го честита роденденот на Илина Арсова им ги „растопи“ срцата на сите: „Таа е сЕ што имам, таа е сЕ што немам!“ (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/chestitkata-so-koja-igor-dhambazov-go-chestita-rodendenot-na-ilina-arsova-im-gi-rastopi-srtsata-na-site-taa-e-se-shto-imam-taa-e-se-shto-nemam-foto/feed/ 0
Нов пар во Холивуд: „Поминав цела вечност чекајќи повторно да те најдам!“ https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/nov-par-vo-holivud-pominav-tsela-vechnost-chekajki-povtorno-da-te-najdam/ https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/nov-par-vo-holivud-pominav-tsela-vechnost-chekajki-povtorno-da-te-najdam/#respond Fri, 31 Jul 2020 06:47:05 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=242506

Меган одлучила да го остави Грин и да започне врска со нов дечко

Нов пар во Холивуд: „Поминав цела вечност чекајќи повторно да те најдам!“ е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/nov-par-vo-holivud-pominav-tsela-vechnost-chekajki-povtorno-da-te-najdam/feed/ 0
Сопругата на Меси цврсто стои на земја и покрај богатството: Дали Антонела е најзгодната сопруга на фудбалер? https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/soprugata-na-mesi-tsvrsto-stoi-na-zemja-i-pokraj-bogatstvoto-dali-antonela-e-najzgodnata-sopruga-na-fudbaler/ https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/soprugata-na-mesi-tsvrsto-stoi-na-zemja-i-pokraj-bogatstvoto-dali-antonela-e-najzgodnata-sopruga-na-fudbaler/#respond Thu, 30 Jul 2020 13:50:07 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=242436

Жешките летни денови парот ги поминува во Шпанија

Сопругата на Меси цврсто стои на земја и покрај богатството: Дали Антонела е најзгодната сопруга на фудбалер? е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/soprugata-na-mesi-tsvrsto-stoi-na-zemja-i-pokraj-bogatstvoto-dali-antonela-e-najzgodnata-sopruga-na-fudbaler/feed/ 0