ЉУБОВ И СЕКС – Убавина и здравје https://www.ubavinaizdravje.mk Sat, 08 Aug 2020 22:13:43 +0000 en-US hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.2.2 Јелена Ѓоковиќ испрати емотивна порака, а фотографијата со Новак Ѓоковиќ воодушевува (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/jelena-gokovik-isprati-emotivna-poraka-a-fotografijata-so-novak-gokovik-voodushevuva-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/jelena-gokovik-isprati-emotivna-poraka-a-fotografijata-so-novak-gokovik-voodushevuva-foto/#respond Sun, 09 Aug 2020 01:00:44 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243541

Јелена Ѓоковиќ беше на планинарење со славниот сопруг Новак Ѓоковиќ, и одлучи да објави две фотографии на Инстаграм со следнава интересна „белешка“: Белешка за себе: љубовта е магичната состојка што не’ држи во рамнотежа кога се качуваме нагоре“, напиша таа. Поради оваа порака доби голем број позитивни коментари, а за кратко време и повеќе 30.000 […]

Јелена Ѓоковиќ испрати емотивна порака, а фотографијата со Новак Ѓоковиќ воодушевува (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/jelena-gokovik-isprati-emotivna-poraka-a-fotografijata-so-novak-gokovik-voodushevuva-foto/feed/ 0
Многу ми се допаѓаше, се соблеков, легнав на кревет..потоа започна пеколот! https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/seks-soveti/mnogu-mi-se-dopagashe-se-soblekov-legnav-na-krevet-potoa-zapochna-pekolot/ https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/seks-soveti/mnogu-mi-se-dopagashe-se-soblekov-legnav-na-krevet-potoa-zapochna-pekolot/#respond Sat, 08 Aug 2020 14:29:30 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243502

Многу жени имаат проблем да се релаксираат за време на сексот, особено првите неколку пати. Може да се напише цела сага за тоа што минува низ главата на жената во тие моменти. Во суштина, сето тоа се сведува на несигурност, односно на она што ќе мисли кога ќе го види нејзиното голо тело. Сепак, општо […]

Многу ми се допаѓаше, се соблеков, легнав на кревет..потоа започна пеколот! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/seks-soveti/mnogu-mi-se-dopagashe-se-soblekov-legnav-na-krevet-potoa-zapochna-pekolot/feed/ 0
Вака мажите манипулираат со молчење: Кога ќе завладее тишина, жената мора да постапи вака! https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/vaka-mazhite-manipuliraat-so-molchene-koga-ke-zavladee-tishina-zhenata-mora-da-postapi-vaka/ https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/vaka-mazhite-manipuliraat-so-molchene-koga-ke-zavladee-tishina-zhenata-mora-da-postapi-vaka/#respond Fri, 07 Aug 2020 09:24:15 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243351

Во спротивно, ќе го правите за него и тоа што го сака и тоа што не го сака

Вака мажите манипулираат со молчење: Кога ќе завладее тишина, жената мора да постапи вака! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/vaka-mazhite-manipuliraat-so-molchene-koga-ke-zavladee-tishina-zhenata-mora-da-postapi-vaka/feed/ 0
Оригинален роденденски подарок за сопругата: Нејзиниот прв „мустанг“ во ново руво (ВИДЕО) https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/originalen-rodendenski-podarok-za-soprugata-nejziniot-prv-mustang-vo-novo-ruvo-video/ https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/originalen-rodendenski-podarok-za-soprugata-nejziniot-prv-mustang-vo-novo-ruvo-video/#respond Thu, 06 Aug 2020 18:54:12 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243291

Џејсон Момоа ја изненади својата сопруга Лиза Бонет за нејзиниот роденден, со тоа што ја обнови нејзината прва љубов: „мустанг“ од 1964 година. Иако автомобилот е стар, мајсторите открија дека е еден од само трите произведени, со многу нарачани делови на него. Доста неверојатно со оглед на тоа што е прво возило купено од актерката. […]

Оригинален роденденски подарок за сопругата: Нејзиниот прв „мустанг“ во ново руво (ВИДЕО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/originalen-rodendenski-podarok-za-soprugata-nejziniot-prv-mustang-vo-novo-ruvo-video/feed/ 0
Тајните на тантричкиот секс за најдолг оргазам досега! https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/seks-soveti/tajnite-na-tantrichkiot-seks-za-najdolg-orgazam-dosega/ https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/seks-soveti/tajnite-na-tantrichkiot-seks-za-najdolg-orgazam-dosega/#respond Wed, 05 Aug 2020 13:14:50 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243152

Ги откриваме малите тајни на тантричкиот секс, а од вас зависи дали уште вечерва ќе ги испробате со партнерот и ќе си овозможите искуство за памтење!

Тајните на тантричкиот секс за најдолг оргазам досега! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/seks-soveti/tajnite-na-tantrichkiot-seks-za-najdolg-orgazam-dosega/feed/ 0
Ова се петте најчести лаги што жените ги кажуваат за време на сексот https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/seks-soveti/ova-se-pette-najchesti-lagi-shto-zhenite-gi-kazhuvaat-za-vreme-na-seksot/ https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/seks-soveti/ova-se-pette-najchesti-lagi-shto-zhenite-gi-kazhuvaat-za-vreme-na-seksot/#respond Tue, 04 Aug 2020 12:17:31 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=242958

Жените имаат потреба да ставаат други луѓе пред себе, тоа е вродено за нив, а истото се случува и во сексот, тврди експертот.

Ова се петте најчести лаги што жените ги кажуваат за време на сексот е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/seks-soveti/ova-se-pette-najchesti-lagi-shto-zhenite-gi-kazhuvaat-za-vreme-na-seksot/feed/ 0
И прељубата знае за години: Еве кога сме најневерни и зошто! https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/i-prelubata-znae-za-godini-eve-koga-sme-najneverni-i-zoshto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/i-prelubata-znae-za-godini-eve-koga-sme-najneverni-i-zoshto/#respond Tue, 04 Aug 2020 11:48:42 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=242956

Едно годишно време се смета како најризично за неверство, можете да претпоставите кое?

И прељубата знае за години: Еве кога сме најневерни и зошто! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/lubov/i-prelubata-znae-za-godini-eve-koga-sme-najneverni-i-zoshto/feed/ 0
3 најопасни секс-пози – за мажи… https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/seks-soveti/3-najopasni-seks-pozi-za-mazhi/ https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/seks-soveti/3-najopasni-seks-pozi-za-mazhi/#respond Mon, 03 Aug 2020 12:20:18 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=242850

Тим научници ги испитувале поопасните пози во сексот што можат да предизвикаат скршен пенис.

3 најопасни секс-пози – за мажи… е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/seks-soveti/3-najopasni-seks-pozi-za-mazhi/feed/ 0
Што откриваат нашите сексуални фантазии за нас? https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/seks-soveti/shto-otkrivaat-nashite-seksualni-fantazii-za-nas/ https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/seks-soveti/shto-otkrivaat-nashite-seksualni-fantazii-za-nas/#respond Sun, 02 Aug 2020 16:00:16 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=242735

Кога фантазирате за сексот, дали се појавувате во своите фантазии? Ако е така, дали се појавувате како во реалниот живот или се менувате на некој начин?

Што откриваат нашите сексуални фантазии за нас? е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/seks-soveti/shto-otkrivaat-nashite-seksualni-fantazii-za-nas/feed/ 0
Секс-терапевт издвои шест доблести што треба да ги има идеалниот нов партнер https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/seks-soveti/seks-terapevt-izdvoi-shest-doblesti-shto-treba-da-gi-ima-idealniot-nov-partner/ https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/seks-soveti/seks-terapevt-izdvoi-shest-doblesti-shto-treba-da-gi-ima-idealniot-nov-partner/#respond Sun, 02 Aug 2020 15:00:10 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=242725

Трејси Кокс, сексуален терапевт, наведува список на особини кои идеално би требало да ги има нов партнер, како за жени така и за мажи. Покрај навиките на нашата подобра половина, нас нè интересира каква е таа личност во кревет - што сака и што не, што ги возбудува, што не им се допаѓа, како најдобро да ги задоволиме.

Секс-терапевт издвои шест доблести што треба да ги има идеалниот нов партнер е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/lubov-i-seks/seks-soveti/seks-terapevt-izdvoi-shest-doblesti-shto-treba-da-gi-ima-idealniot-nov-partner/feed/ 0