HOME STYLE – Убавина и здравје https://www.ubavinaizdravje.mk Sat, 24 Oct 2020 17:04:18 +0000 en-US hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.2.2 Српскиот кошаркар Никола Јокиќ рипна во тавче https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/idei-za-mojot-dom/srpskiot-kosharkar-nikola-jokik-ripna-vo-tavche/ https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/idei-za-mojot-dom/srpskiot-kosharkar-nikola-jokik-ripna-vo-tavche/#respond Sat, 24 Oct 2020 17:04:18 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=252375

Српскиот кошаркар и играч на Денвер Никола Јокиќ (25) има причина за славје. Српските медиуми јавуваат дека се венчал со својата девојка Наталија Мачесиќ  Фото: Instagram Гулапчињата се во врска од 2013, а свадбената церемонија се случи во неговиот роден град Сомбор. Во меѓувреме на друштвените мрежи се појави првата фотка од венчавката.

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ рипна во тавче е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/idei-za-mojot-dom/srpskiot-kosharkar-nikola-jokik-ripna-vo-tavche/feed/ 0
За време на реновирањето на станот, обрнете внимание на овие осум работи https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/idei-za-mojot-dom/za-vreme-na-renoviraneto-na-stanot-obrnete-vnimanie-na-ovie-osum-raboti/ https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/idei-za-mojot-dom/za-vreme-na-renoviraneto-na-stanot-obrnete-vnimanie-na-ovie-osum-raboti/#respond Tue, 20 Oct 2020 14:00:24 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=251916

Реновирањето на стан е скап, понекогаш сложен процес што не може да се заврши за неколку дена.

За време на реновирањето на станот, обрнете внимание на овие осум работи е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/idei-za-mojot-dom/za-vreme-na-renoviraneto-na-stanot-obrnete-vnimanie-na-ovie-osum-raboti/feed/ 0
Еве како да ја намалите влажноста во просторија без апарат за сушење https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/idei-za-mojot-dom/eve-kako-da-ja-namalite-vlazhnosta-vo-prostorija-bez-aparat-za-sushene/ https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/idei-za-mojot-dom/eve-kako-da-ja-namalite-vlazhnosta-vo-prostorija-bez-aparat-za-sushene/#respond Fri, 16 Oct 2020 10:45:03 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=251453

Влагата во затворени простории и во домовите може да биде штетна за здравјето на луѓето, а повеќе од 45 проценти влажност во воздухот создава простор погоден за раст на бактерии и габи.

Еве како да ја намалите влажноста во просторија без апарат за сушење е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/idei-za-mojot-dom/eve-kako-da-ja-namalite-vlazhnosta-vo-prostorija-bez-aparat-za-sushene/feed/ 0
Кети Пери го продава имотот во Лос Анџелес: Ѕирнете во нејзиниот луксузен комплекс (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/domot-na-poznatite/keti-peri-go-prodava-imotot-vo-los-andheles-zirnete-vo-nejziniot-luksuzen-kompleks-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/domot-na-poznatite/keti-peri-go-prodava-imotot-vo-los-andheles-zirnete-vo-nejziniot-luksuzen-kompleks-foto/#respond Sun, 11 Oct 2020 12:06:05 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=250793

Кети Пери одлучи да го продаде својот комплекс во Лос Анџелес. Неговата вредност се проценува на 9.285 милиони долари. Освен главната куќа со четири спални соби, имотот од 2,3 хектари вклучува и сигурносна стража, двокатна гостинска куќа и верувале или не – зграда за фитнес. Популарната пејачка го купила имотот во Холивуд Хилс од нафтената […]

Кети Пери го продава имотот во Лос Анџелес: Ѕирнете во нејзиниот луксузен комплекс (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/domot-na-poznatite/keti-peri-go-prodava-imotot-vo-los-andheles-zirnete-vo-nejziniot-luksuzen-kompleks-foto/feed/ 0
Архитект дизајнираше куќа околу огромно дрво во Казахстан https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/arhitekt-dizajnirashe-kuka-okolu-ogromno-drvo-vo-kazahstan/ https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/arhitekt-dizajnirashe-kuka-okolu-ogromno-drvo-vo-kazahstan/#respond Thu, 08 Oct 2020 13:07:49 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=250509

Кога шетате во шумата, очекувате да видите многу дрвја и природа. Но, архитект од Казахстан пронашол посебен начин да се поврзе со природата живеејќи во дом што се обвиткува околу дрво.

Архитект дизајнираше куќа околу огромно дрво во Казахстан е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/arhitekt-dizajnirashe-kuka-okolu-ogromno-drvo-vo-kazahstan/feed/ 0
Билка што не можете да ја убиете: Таа ќе ви прости ако заборавите да ја полеете и ако нема доволно сонце! https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/idei-za-mojot-dom/bilka-shto-ne-mozhete-da-ja-ubiete-taa-ke-vi-prosti-ako-zaboravite-da-ja-poleete-i-ako-nema-dovolno-sontse/ https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/idei-za-mojot-dom/bilka-shto-ne-mozhete-da-ja-ubiete-taa-ke-vi-prosti-ako-zaboravite-da-ja-poleete-i-ako-nema-dovolno-sontse/#respond Tue, 06 Oct 2020 11:40:25 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=250157

Само за оние на кои не им оди од рака одгледувањето собни билки

Билка што не можете да ја убиете: Таа ќе ви прости ако заборавите да ја полеете и ако нема доволно сонце! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/idei-za-mojot-dom/bilka-shto-ne-mozhete-da-ja-ubiete-taa-ke-vi-prosti-ako-zaboravite-da-ja-poleete-i-ako-nema-dovolno-sontse/feed/ 0
За спалната соба избегнувајте ги овие 5 бои https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/idei-za-mojot-dom/za-spalnata-soba-izbegnuvajte-gi-ovie-5-boi/ https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/idei-za-mojot-dom/za-spalnata-soba-izbegnuvajte-gi-ovie-5-boi/#respond Tue, 06 Oct 2020 08:54:42 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=250103

Спалната соба е местото каде се чувствуваме најдобро и сигурно е дека токму тука сакаме да се чувствуваме пријатно и опуштено во секое време.

За спалната соба избегнувајте ги овие 5 бои е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/idei-za-mojot-dom/za-spalnata-soba-izbegnuvajte-gi-ovie-5-boi/feed/ 0
Вилата на Џејмс Бонд се продава – Од оваа цифра ќе ви се заврти во глава https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/vilata-na-dhejms-bond-se-prodava-od-ovaa-tsifra-ke-vi-se-zavrti-vo-glava/ https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/vilata-na-dhejms-bond-se-prodava-od-ovaa-tsifra-ke-vi-se-zavrti-vo-glava/#respond Tue, 06 Oct 2020 07:51:19 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=250074

Љубителите на филмовите за агентот 007 сигурно ќе се сетат на луксузната вила во која престојуваше Пирс Броснан за време на снимањето на продолжението на „Утрешнината никогаш не умира“ (Tomorrow Never Dies). Глумецот си изгради токму таква и за себе, а сега ја продава за 100 милиони долари. Вилата всушност, е дизајнирана од неговата сопруга […]

Вилата на Џејмс Бонд се продава – Од оваа цифра ќе ви се заврти во глава е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/vilata-na-dhejms-bond-se-prodava-od-ovaa-tsifra-ke-vi-se-zavrti-vo-glava/feed/ 0
Ѕирнете во вилата на Цеца на Кипар: Поглед на море (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/domot-na-poznatite/zirnete-vo-vilata-na-tsetsa-na-kipar-pogled-na-more-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/domot-na-poznatite/zirnete-vo-vilata-na-tsetsa-na-kipar-pogled-na-more-foto/#respond Mon, 05 Oct 2020 14:43:45 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=250014

Цеца Ражнатовиќ се врати од Рим каде што пееше на ромска свадба и заработи 50.000 евра и замина на одмор на Кипар.     View this post on Instagram   𝑵𝒂 𝒔𝒗𝒆𝒕𝒖 𝒏𝒂𝒋𝒍𝒆𝒑š𝒂 𝒔𝒊 𝒕𝒊, 𝒂 𝒐𝒏𝒅𝒂 10 𝒎𝒆𝒔𝒕𝒂 𝒑𝒓𝒂𝒛𝒏𝒐💓💓💓💓💓 #ceca #cecaraznatovic #svetlanacecaraznatovic #cecaofficial #anastasija #anastasijaraznatovic #veljko #veljkoraznatovic #bogdanaraznatovic #mylove #superstar #queen #diva #ledy #srpskamajka […]

Ѕирнете во вилата на Цеца на Кипар: Поглед на море (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/domot-na-poznatite/zirnete-vo-vilata-na-tsetsa-na-kipar-pogled-na-more-foto/feed/ 0
5 бои во кои никако не смеете да ја бојосувате спалната соба: Шират лоша енергија и вознемиреност! https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/idei-za-mojot-dom/5-boi-vo-koi-nikako-ne-smeete-da-ja-bojosuvate-spalnata-soba-shirat-losha-energija-i-voznemirenost/ https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/idei-za-mojot-dom/5-boi-vo-koi-nikako-ne-smeete-da-ja-bojosuvate-spalnata-soba-shirat-losha-energija-i-voznemirenost/#respond Sun, 04 Oct 2020 14:52:09 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=249882

Прочитајте во кои бои не би требало да ги бојосувате ѕидовите во вашата спална соба

5 бои во кои никако не смеете да ја бојосувате спалната соба: Шират лоша енергија и вознемиреност! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/idei-za-mojot-dom/5-boi-vo-koi-nikako-ne-smeete-da-ja-bojosuvate-spalnata-soba-shirat-losha-energija-i-voznemirenost/feed/ 0