Домот на познатите – Убавина и здравје https://www.ubavinaizdravje.mk Sun, 11 Oct 2020 12:06:05 +0000 en-US hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.2.2 Кети Пери го продава имотот во Лос Анџелес: Ѕирнете во нејзиниот луксузен комплекс (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/domot-na-poznatite/keti-peri-go-prodava-imotot-vo-los-andheles-zirnete-vo-nejziniot-luksuzen-kompleks-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/domot-na-poznatite/keti-peri-go-prodava-imotot-vo-los-andheles-zirnete-vo-nejziniot-luksuzen-kompleks-foto/#respond Sun, 11 Oct 2020 12:06:05 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=250793

Кети Пери одлучи да го продаде својот комплекс во Лос Анџелес. Неговата вредност се проценува на 9.285 милиони долари. Освен главната куќа со четири спални соби, имотот од 2,3 хектари вклучува и сигурносна стража, двокатна гостинска куќа и верувале или не – зграда за фитнес. Популарната пејачка го купила имотот во Холивуд Хилс од нафтената […]

Кети Пери го продава имотот во Лос Анџелес: Ѕирнете во нејзиниот луксузен комплекс (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/domot-na-poznatite/keti-peri-go-prodava-imotot-vo-los-andheles-zirnete-vo-nejziniot-luksuzen-kompleks-foto/feed/ 0
Вилата на Џејмс Бонд се продава – Од оваа цифра ќе ви се заврти во глава https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/vilata-na-dhejms-bond-se-prodava-od-ovaa-tsifra-ke-vi-se-zavrti-vo-glava/ https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/vilata-na-dhejms-bond-se-prodava-od-ovaa-tsifra-ke-vi-se-zavrti-vo-glava/#respond Tue, 06 Oct 2020 07:51:19 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=250074

Љубителите на филмовите за агентот 007 сигурно ќе се сетат на луксузната вила во која престојуваше Пирс Броснан за време на снимањето на продолжението на „Утрешнината никогаш не умира“ (Tomorrow Never Dies). Глумецот си изгради токму таква и за себе, а сега ја продава за 100 милиони долари. Вилата всушност, е дизајнирана од неговата сопруга […]

Вилата на Џејмс Бонд се продава – Од оваа цифра ќе ви се заврти во глава е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/vilata-na-dhejms-bond-se-prodava-od-ovaa-tsifra-ke-vi-se-zavrti-vo-glava/feed/ 0
Ѕирнете во вилата на Цеца на Кипар: Поглед на море (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/domot-na-poznatite/zirnete-vo-vilata-na-tsetsa-na-kipar-pogled-na-more-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/domot-na-poznatite/zirnete-vo-vilata-na-tsetsa-na-kipar-pogled-na-more-foto/#respond Mon, 05 Oct 2020 14:43:45 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=250014

Цеца Ражнатовиќ се врати од Рим каде што пееше на ромска свадба и заработи 50.000 евра и замина на одмор на Кипар.     View this post on Instagram   𝑵𝒂 𝒔𝒗𝒆𝒕𝒖 𝒏𝒂𝒋𝒍𝒆𝒑š𝒂 𝒔𝒊 𝒕𝒊, 𝒂 𝒐𝒏𝒅𝒂 10 𝒎𝒆𝒔𝒕𝒂 𝒑𝒓𝒂𝒛𝒏𝒐💓💓💓💓💓 #ceca #cecaraznatovic #svetlanacecaraznatovic #cecaofficial #anastasija #anastasijaraznatovic #veljko #veljkoraznatovic #bogdanaraznatovic #mylove #superstar #queen #diva #ledy #srpskamajka […]

Ѕирнете во вилата на Цеца на Кипар: Поглед на море (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/domot-na-poznatite/zirnete-vo-vilata-na-tsetsa-na-kipar-pogled-na-more-foto/feed/ 0
Цеца покажа стан во “Белград на вода“-луксуз на сите страни! Еве како изгледа домот на нејзината кума пејачката Вики Миљковиќ! (фото) https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/domot-na-poznatite/tsetsa-pokazha-stan-vo-belgrad-na-voda-luksuz-na-site-strani-eve-kako-izgleda-domot-na-nejzinata-kuma-pejachkata-viki-milkovik-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/domot-na-poznatite/tsetsa-pokazha-stan-vo-belgrad-na-voda-luksuz-na-site-strani-eve-kako-izgleda-domot-na-nejzinata-kuma-pejachkata-viki-milkovik-foto/#respond Sat, 19 Sep 2020 11:29:39 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=248363

Фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ ја посети својат кума пејачката Вики Миљковиќ во станот кој се наоѓа во елитната Белградска населба Белград на вода. Цеца толку многу се одушеви од нејзинот дом па своето воодушевување го сподели со своите следбеници на инстагтам, амногу од нив се изненадија во каков луксузен стан живее Вики.

Цеца покажа стан во “Белград на вода“-луксуз на сите страни! Еве како изгледа домот на нејзината кума пејачката Вики Миљковиќ! (фото) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/domot-na-poznatite/tsetsa-pokazha-stan-vo-belgrad-na-voda-luksuz-na-site-strani-eve-kako-izgleda-domot-na-nejzinata-kuma-pejachkata-viki-milkovik-foto/feed/ 0
Нина Бадриќ се пожали дека нема работа поради пандемијата, а се пофали со реновираната вила на Хвар (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/domot-na-poznatite/nina-badrik-se-pozhali-deka-nema-rabota-poradi-pandemijata-a-se-pofali-so-renoviranata-vila-na-hvar-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/domot-na-poznatite/nina-badrik-se-pozhali-deka-nema-rabota-poradi-pandemijata-a-se-pofali-so-renoviranata-vila-na-hvar-foto/#respond Tue, 08 Sep 2020 20:25:37 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=246890

Нина Бадриќ се пожали дека музичарите останаа без работа поради пандемијата на коронавирусот, па побара помош од државата, а сепак на големо се зборува занејзината луксузна вила на Хвар. Имено, хрватската пејачка покажа како ужива на овој популарен хрватски остров, а судејќи од приложеното ништо не ѝ фали, би се рекло… Ентериерот на нејзината вила […]

Нина Бадриќ се пожали дека нема работа поради пандемијата, а се пофали со реновираната вила на Хвар (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/domot-na-poznatite/nina-badrik-se-pozhali-deka-nema-rabota-poradi-pandemijata-a-se-pofali-so-renoviranata-vila-na-hvar-foto/feed/ 0
Фото: Џенифер Лопез и Алекс Родригез се подновија со вила од 40 милиони долари https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/domot-na-poznatite/foto-dhenifer-lopez-i-aleks-rodrigez-se-podnovija-so-vila-od-40-milioni-dolari/ https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/domot-na-poznatite/foto-dhenifer-lopez-i-aleks-rodrigez-se-podnovija-so-vila-od-40-milioni-dolari/#respond Sat, 22 Aug 2020 18:06:06 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=245129

Приватниот живот на холивудските ѕвезди секогаш е интересен за јавноста и медиумите, за јавноста е посебно интересно во какви куќи живеат тие. Светската музичка ѕвезда Џенифер Лопез и нејзиниот свршеник Алекс Родригез се вљубеници во недвижнини. Неодамна мегапопуларната двојка купила нов летниковец на островот Јужна Флорида познат како живеалиште на супербогати луѓе. Новата вила На […]

Фото: Џенифер Лопез и Алекс Родригез се подновија со вила од 40 милиони долари е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/domot-na-poznatite/foto-dhenifer-lopez-i-aleks-rodrigez-se-podnovija-so-vila-od-40-milioni-dolari/feed/ 0
Најбогатиот човек на планетата живее тука: Ѕирнете во имотот вреден 195 милиони долари! (ВИДЕО) https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/domot-na-poznatite/najbogatiot-chovek-na-planetata-zhivee-tuka-zirnete-vo-imotot-vreden-195-milioni-dolari-video/ https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/domot-na-poznatite/najbogatiot-chovek-na-planetata-zhivee-tuka-zirnete-vo-imotot-vreden-195-milioni-dolari-video/#respond Wed, 19 Aug 2020 12:57:49 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=244715

Ѕирнете во најскапиот имот во Калифорнија!

Најбогатиот човек на планетата живее тука: Ѕирнете во имотот вреден 195 милиони долари! (ВИДЕО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/domot-na-poznatite/najbogatiot-chovek-na-planetata-zhivee-tuka-zirnete-vo-imotot-vreden-195-milioni-dolari-video/feed/ 0
„Фрлете поглед“ во прекрасната куќа на италијанскиот милионер, кој чека дете со 27 години помлада партнерка https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/domot-na-poznatite/pogledenete-vo-prekrasnata-kuka-na-italijanskiot-milioner-koj-cheka-dete-so-27-godini-pomlada-partnerka/ https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/domot-na-poznatite/pogledenete-vo-prekrasnata-kuka-na-italijanskiot-milioner-koj-cheka-dete-so-27-godini-pomlada-partnerka/#respond Tue, 18 Aug 2020 10:04:02 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=244555

Поранешниот бизнисмен, диџеј и ѕвезда на социјалните мрежи Џанлука Ваки (52) и 25-годишната манекенка Шерон Фонсека купиле луксузна вила на плажата Мајами, Флорида, каде што наскоро ќе се роди нивното прво дете. Имотот е во бели и земјени тонови, полн со светлина, додека наместо sидови има големи лизгачки врати насекаде, така што присутните можат да […]

„Фрлете поглед“ во прекрасната куќа на италијанскиот милионер, кој чека дете со 27 години помлада партнерка е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/domot-na-poznatite/pogledenete-vo-prekrasnata-kuka-na-italijanskiot-milioner-koj-cheka-dete-so-27-godini-pomlada-partnerka/feed/ 0
Доминираат розови детали – Кети Пери ја покажа собата за бебето https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/dominiraat-rozovi-detali-keti-peri-ja-pokazha-sobata-za-bebeto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/dominiraat-rozovi-detali-keti-peri-ja-pokazha-sobata-za-bebeto/#respond Mon, 17 Aug 2020 11:14:32 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=244356

Пејачката Кети Пери и актерот Орландо Блум наскоро ќе добијат ќерка, а сега пејачката ја покажа собата за бебето. Кети е во деветиот месец од бремноста и се’ e подготвено за доаѓање на наследничката. Имено, пејачката објави видео на кое ги покажа сите детали за собата на наследничката. Среќната Кети го покажа креветот, столчето, делот […]

Доминираат розови детали – Кети Пери ја покажа собата за бебето е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/dominiraat-rozovi-detali-keti-peri-ja-pokazha-sobata-za-bebeto/feed/ 0
Меган Маркл и Хари повторно се преселија: Еве како изгледа нивниот нов дом (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/domot-na-poznatite/megan-markl-i-hari-povtorno-se-preselija-eve-kako-izgleda-nivniot-nov-dom-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/domot-na-poznatite/megan-markl-i-hari-povtorno-se-preselija-eve-kako-izgleda-nivniot-nov-dom-foto/#respond Fri, 14 Aug 2020 12:05:14 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=244131

Меган Маркл и Хари одлучија дека е време за промена. По животот во Ванкувер и Лос Анџелес, со синот Арчи се преселија во Санта Барбара, каде што купија нова куќа, по цена од 14,7 милиони долари, пишува магазинот „Пипл“. Очекувано, нивната нова куќа изгледа како вистинска вила од бајките. Опкружена е со базен, природа и […]

Меган Маркл и Хари повторно се преселија: Еве како изгледа нивниот нов дом (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/homestyle/domot-na-poznatite/megan-markl-i-hari-povtorno-se-preselija-eve-kako-izgleda-nivniot-nov-dom-foto/feed/ 0