ДОБРА ХРАНА – Убавина и здравје https://www.ubavinaizdravje.mk Thu, 28 May 2020 08:04:25 +0000 en-US hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.2.2 Домашен леб со квасец: Мек како сунѓер, ќе ве маѓепса засекогаш! https://www.ubavinaizdravje.mk/gastro/predjadena/domashen-leb-so-kvasets-mek-kako-sunger-ke-ve-magepsa-zasekogash/ https://www.ubavinaizdravje.mk/gastro/predjadena/domashen-leb-so-kvasets-mek-kako-sunger-ke-ve-magepsa-zasekogash/#respond Thu, 28 May 2020 08:04:25 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=234774

Навистина вреди да се потрудите за овој рецепт

Домашен леб со квасец: Мек како сунѓер, ќе ве маѓепса засекогаш! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/gastro/predjadena/domashen-leb-so-kvasets-mek-kako-sunger-ke-ve-magepsa-zasekogash/feed/ 0
Омилениот зелен кашест сок на супермоделот Синди Крафорд https://www.ubavinaizdravje.mk/gastro/predjadena/omileniot-zelen-kashest-sok-na-supermodelot-sindi-kraford/ https://www.ubavinaizdravje.mk/gastro/predjadena/omileniot-zelen-kashest-sok-na-supermodelot-sindi-kraford/#respond Thu, 28 May 2020 06:20:51 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=234719

Ѕвездата го сподели рецептот за „еликсирот“ на нејзината убавината со своите следбеници.

Омилениот зелен кашест сок на супермоделот Синди Крафорд е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/gastro/predjadena/omileniot-zelen-kashest-sok-na-supermodelot-sindi-kraford/feed/ 0
Чајни колачиња полнети со пудинг од јагода https://www.ubavinaizdravje.mk/gastro/deserti/chajni-kolachina-polneti-so-puding-od-jagoda/ https://www.ubavinaizdravje.mk/gastro/deserti/chajni-kolachina-polneti-so-puding-od-jagoda/#respond Tue, 26 May 2020 12:10:41 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=234470

Наташа Ничовска од Скопје ни го испрати овој рецепт

Чајни колачиња полнети со пудинг од јагода е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/gastro/deserti/chajni-kolachina-polneti-so-puding-od-jagoda/feed/ 0
Трик за брз и вкусен печен зеленчук во рерна: Пролетни залчиња какви што отсекогаш сте сонувале! https://www.ubavinaizdravje.mk/gastro/predjadena/trik-za-brz-i-vkusen-pechen-zelenchuk-vo-rerna-proletni-zalchina-kakvi-shto-otsekogash-ste-sonuvale/ https://www.ubavinaizdravje.mk/gastro/predjadena/trik-za-brz-i-vkusen-pechen-zelenchuk-vo-rerna-proletni-zalchina-kakvi-shto-otsekogash-ste-sonuvale/#respond Tue, 26 May 2020 08:51:56 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=234422

Овој генијален трик ќе ви ја олесни работата при печење зеленчук во рерна

Трик за брз и вкусен печен зеленчук во рерна: Пролетни залчиња какви што отсекогаш сте сонувале! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/gastro/predjadena/trik-za-brz-i-vkusen-pechen-zelenchuk-vo-rerna-proletni-zalchina-kakvi-shto-otsekogash-ste-sonuvale/feed/ 0
Турски кифли: Меки како памук, совршени и превкусни! https://www.ubavinaizdravje.mk/gastro/predjadena/turski-kifli-meki-kako-pamuk-sovrsheni-i-prevkusni/ https://www.ubavinaizdravje.mk/gastro/predjadena/turski-kifli-meki-kako-pamuk-sovrsheni-i-prevkusni/#respond Tue, 26 May 2020 07:48:24 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=234414

Овие кифли ќе останат меки и повеќе од три дена

Турски кифли: Меки како памук, совршени и превкусни! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/gastro/predjadena/turski-kifli-meki-kako-pamuk-sovrsheni-i-prevkusni/feed/ 0
Меки и сочни: Јапонски палачинки https://www.ubavinaizdravje.mk/gastro/deserti/meki-i-sochni-japonski-palachinki/ https://www.ubavinaizdravje.mk/gastro/deserti/meki-i-sochni-japonski-palachinki/#respond Tue, 26 May 2020 07:00:31 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=234400

Испробајте го овој десерт кој за кратко време ќе ви стане омилен!

Меки и сочни: Јапонски палачинки е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/gastro/deserti/meki-i-sochni-japonski-palachinki/feed/ 0
Домашни слатки штангли: Лесно, здраво и вкусно – и децата ќе го обожаваат овој неодолив десерт! https://www.ubavinaizdravje.mk/gastro/deserti/domashni-slatki-shtangli-lesno-zdravo-i-vkusno-i-detsata-ke-go-obozhavaat-ovoj-neodoliv-desert/ https://www.ubavinaizdravje.mk/gastro/deserti/domashni-slatki-shtangli-lesno-zdravo-i-vkusno-i-detsata-ke-go-obozhavaat-ovoj-neodoliv-desert/#respond Mon, 25 May 2020 11:44:08 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=234357

Домашните штангли од јаткасти плодови и брусница неверојатно лесно се приготвуваат, многу се здрави, неодоливо вкусни, а ќе бидат совршена ужина, како за вас, така и за вашите деца

Домашни слатки штангли: Лесно, здраво и вкусно – и децата ќе го обожаваат овој неодолив десерт! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/gastro/deserti/domashni-slatki-shtangli-lesno-zdravo-i-vkusno-i-detsata-ke-go-obozhavaat-ovoj-neodoliv-desert/feed/ 0
Принцес-крофни со крем од бело чоколадо и јагоди: Меки, воздушести, превкусни! https://www.ubavinaizdravje.mk/gastro/deserti/printses-krofni-so-krem-od-belo-chokolado-i-jagodi-meki-vozdushesti-prevkusni/ https://www.ubavinaizdravje.mk/gastro/deserti/printses-krofni-so-krem-od-belo-chokolado-i-jagodi-meki-vozdushesti-prevkusni/#respond Mon, 25 May 2020 10:16:56 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=234333

Највкусните залачиња!

Принцес-крофни со крем од бело чоколадо и јагоди: Меки, воздушести, превкусни! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/gastro/deserti/printses-krofni-so-krem-od-belo-chokolado-i-jagodi-meki-vozdushesti-prevkusni/feed/ 0
Пилешко со печурки: Комбинација што отвора апетит! https://www.ubavinaizdravje.mk/gastro/glavni-jadena/pileshko-so-pechurki-kombinatsija-shto-otvora-apetit/ https://www.ubavinaizdravje.mk/gastro/glavni-jadena/pileshko-so-pechurki-kombinatsija-shto-otvora-apetit/#respond Mon, 25 May 2020 08:44:13 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=234294

Наш предлог за денешниот ручек

Пилешко со печурки: Комбинација што отвора апетит! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/gastro/glavni-jadena/pileshko-so-pechurki-kombinatsija-shto-otvora-apetit/feed/ 0
Торта со портокали и со лешници за 8 лица https://www.ubavinaizdravje.mk/gastro/deserti/torta-so-portokali-i-so-leshnitsi-za-8-litsa/ https://www.ubavinaizdravje.mk/gastro/deserti/torta-so-portokali-i-so-leshnitsi-za-8-litsa/#respond Mon, 25 May 2020 08:40:56 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=234247

Ако веќе не можете без слатко, пригответе домашни слатки од квалитетни намирници и приспособете ги на сопствениот вкус. Приготвената торта оставете ја во текот на ноќта во фрижидер за да се стврдне добро и лесно да се сече на резанки. Состојки: За кората: 300 г мелен кекс 60 г шеќер во прав 125 г путер […]

Торта со портокали и со лешници за 8 лица е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/gastro/deserti/torta-so-portokali-i-so-leshnitsi-za-8-litsa/feed/ 0