Совет на денот – Убавина и здравје https://www.ubavinaizdravje.mk Tue, 11 Aug 2020 10:37:20 +0000 en-US hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.2.2 Кога телото и умот ви порачуваат дека е ДОСТА: Ова се знаците дека време е да направите пауза од сè! https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/sovet-na-denot/koga-teloto-i-umot-vi-porachuvaat-deka-e-dosta-ova-se-znatsite-deka-vreme-e-da-napravite-pauza-od-se/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/sovet-na-denot/koga-teloto-i-umot-vi-porachuvaat-deka-e-dosta-ova-se-znatsite-deka-vreme-e-da-napravite-pauza-od-se/#respond Tue, 11 Aug 2020 10:37:20 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243787

Телото и умот постојано ни испраќаат сигнали дека се на граница на издржливоста, но честопати ги занемаруваме

Кога телото и умот ви порачуваат дека е ДОСТА: Ова се знаците дека време е да направите пауза од сè! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/sovet-na-denot/koga-teloto-i-umot-vi-porachuvaat-deka-e-dosta-ova-se-znatsite-deka-vreme-e-da-napravite-pauza-od-se/feed/ 0
Излезете како победници од тешките животни околности: 3 едноставни правила што го менуваат животот! https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/sovet-na-denot/izlezete-kako-pobednitsi-od-teshkite-zhivotni-okolnosti-3-ednostavni-pravila-shto-go-menuvaat-zhivotot/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/sovet-na-denot/izlezete-kako-pobednitsi-od-teshkite-zhivotni-okolnosti-3-ednostavni-pravila-shto-go-menuvaat-zhivotot/#respond Mon, 10 Aug 2020 10:30:42 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243642

Кога ќе ги усвоите овие правила, животот ќе ви стане песна

Излезете како победници од тешките животни околности: 3 едноставни правила што го менуваат животот! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/sovet-na-denot/izlezete-kako-pobednitsi-od-teshkite-zhivotni-okolnosti-3-ednostavni-pravila-shto-go-menuvaat-zhivotot/feed/ 0
Немаат комплекси: Овие убавици објавија свои фотографии со целулит https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/sovet-na-denot/nemaat-kompleksi-ovie-ubavitsi-objavija-svoi-fotografii-so-tselulit/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/sovet-na-denot/nemaat-kompleksi-ovie-ubavitsi-objavija-svoi-fotografii-so-tselulit/#respond Sat, 08 Aug 2020 13:49:57 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243489

Денес сведочиме како славните личности-модели, актерки, пејачки и инфлуенсерки пробуваат да го променат наметнатиот идеал за убавина и да покажат дека целулитот, лузните, несовршеностите на своето тело се сосема нормални и вообичаени и дека ниту една жена не треба од тоа да се срами. Движењето кое го слави женското тело вели дека 93 проценти од […]

Немаат комплекси: Овие убавици објавија свои фотографии со целулит е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/sovet-na-denot/nemaat-kompleksi-ovie-ubavitsi-objavija-svoi-fotografii-so-tselulit/feed/ 0
Масло од лавор ја отстранува болката во колената https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/sovet-na-denot/maslo-od-lavor-ja-otstranuva-bolkata-vo-kolenata/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/sovet-na-denot/maslo-od-lavor-ja-otstranuva-bolkata-vo-kolenata/#respond Fri, 07 Aug 2020 06:30:39 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243306

Против болки во зглобовите и горење во колената помага средство на база на растително масло и лавров лист. Ставете да зоврие една чаша растително масло, изладете го и додајте 30 г лавров лист. Листовите исечкајте ги ситно, но не во прав. Оставете го тоа да отстои две недели, а потоа исцедете го. Приготвеното средство втривајте […]

Масло од лавор ја отстранува болката во колената е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/sovet-na-denot/maslo-od-lavor-ja-otstranuva-bolkata-vo-kolenata/feed/ 0
5 работи во домот што се повалкани од тоалетната школка: Бараат редовно чистење и дезинфекција! https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/sovet-na-denot/5-raboti-vo-domot-shto-se-povalkani-od-toaletnata-shkolka-baraat-redovno-chistene-i-dezinfektsija/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/sovet-na-denot/5-raboti-vo-domot-shto-se-povalkani-od-toaletnata-shkolka-baraat-redovno-chistene-i-dezinfektsija/#respond Wed, 05 Aug 2020 12:56:48 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243148

Многумина од нас не се свесни колку бактерии и нечистотии се задржуваат на предметите што секојдневно ги допираме

5 работи во домот што се повалкани од тоалетната школка: Бараат редовно чистење и дезинфекција! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/sovet-na-denot/5-raboti-vo-domot-shto-se-povalkani-od-toaletnata-shkolka-baraat-redovno-chistene-i-dezinfektsija/feed/ 0
Свежо миените пешкири мирисаат непријатно? 5 трикови како да го спречите тоа https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/sovet-na-denot/svezho-mienite-peshkiri-mirisaat-neprijatno-5-trikovi-kako-da-go-sprechite-toa/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/sovet-na-denot/svezho-mienite-peshkiri-mirisaat-neprijatno-5-trikovi-kako-da-go-sprechite-toa/#respond Tue, 04 Aug 2020 13:22:17 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=242977

Ако крпите не мирисаат убаво на детергент кога ќе ги извадите од машината за перење, има само една причина: бактерии!

Свежо миените пешкири мирисаат непријатно? 5 трикови како да го спречите тоа е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/sovet-na-denot/svezho-mienite-peshkiri-mirisaat-neprijatno-5-trikovi-kako-da-go-sprechite-toa/feed/ 0
Кога ќе ве изнервира некој: Еве како да се смирите за 1 минута! https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/sovet-na-denot/koga-ke-ve-iznervira-nekoj-eve-kako-da-se-smirite-za-1-minuta/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/sovet-na-denot/koga-ke-ve-iznervira-nekoj-eve-kako-da-se-smirite-za-1-minuta/#respond Tue, 04 Aug 2020 11:11:07 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=242942

Неочекуваните препреки го нарушуваат вообичаениот начин на живот, нè прават раздразливи и нервозни, но постојат три начина што ќе ви помогнат да ја вратите менталната рамнотежа за само 60 секунди

Кога ќе ве изнервира некој: Еве како да се смирите за 1 минута! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/sovet-na-denot/koga-ke-ve-iznervira-nekoj-eve-kako-da-se-smirite-za-1-minuta/feed/ 0
Збогувајте се со непријатниот мирис на чевлите https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/sovet-na-denot/zboguvajte-se-so-neprijatniot-miris-na-chevlite/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/sovet-na-denot/zboguvajte-se-so-neprijatniot-miris-na-chevlite/#respond Sun, 02 Aug 2020 09:40:40 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=242695

Без оглед колку се грижите за хигиената на стапалата и чевлите, понекогаш бактериите едноставно се развиваат, а со тоа се појавува непријатен мирис. Непријатниот мирис на чевли може да доведе до чувство на срам и непријатност, особено кога сте во друштво на други луѓе и треба да се соблечете.

Збогувајте се со непријатниот мирис на чевлите е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/sovet-na-denot/zboguvajte-se-so-neprijatniot-miris-na-chevlite/feed/ 0
Време е за уредност: 5 совети како да ја организирате вашата гардероба https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/sovet-na-denot/vreme-e-za-urednost-5-soveti-kako-da-ja-organizirate-vashata-garderoba/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/sovet-na-denot/vreme-e-za-urednost-5-soveti-kako-da-ja-organizirate-vashata-garderoba/#respond Sun, 02 Aug 2020 09:20:25 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=242693

Секое нешто ќе биде на свое место, така лесно ќе го најдете кога ќе ви треба.

Време е за уредност: 5 совети како да ја организирате вашата гардероба е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/sovet-na-denot/vreme-e-za-urednost-5-soveti-kako-da-ja-organizirate-vashata-garderoba/feed/ 0
Поради овие грешки собното цвеќе брзо ви венее иако редовно го полевате! https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/sovet-na-denot/poradi-ovie-greshki-sobnoto-tsveke-brzo-vi-venee-iako-redovno-go-polevate/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/sovet-na-denot/poradi-ovie-greshki-sobnoto-tsveke-brzo-vi-venee-iako-redovno-go-polevate/#respond Sat, 01 Aug 2020 09:25:07 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=242634

Сончевата светлина влијае врз биоритамот на билките

Поради овие грешки собното цвеќе брзо ви венее иако редовно го полевате! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/sovet-na-denot/poradi-ovie-greshki-sobnoto-tsveke-brzo-vi-venee-iako-redovno-go-polevate/feed/ 0