Смешко! – Убавина и здравје https://www.ubavinaizdravje.mk Wed, 25 Mar 2020 21:52:36 +0000 en-US hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.2.2 Андрија Милошевиќ со нов предизвик додека е во самоизолација (ВИДЕО) https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/andrija-miloshevik-so-nov-predizvik-dodeka-e-vo-samoizolatsija-video/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/andrija-miloshevik-so-nov-predizvik-dodeka-e-vo-samoizolatsija-video/#respond Wed, 25 Mar 2020 21:52:36 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=225731

Актерот Андрија Милошевиќ е познат по својот ведар дух и со смешките со кои ги засмејува своите следбеници на Инстаграм. Овој пат, тој објави урнебесно видео снимено во својот дом, во кое го истакна својот пејачки талент. Ете ти предизвик. Забава во домот! Го предивикувам…“, порача Андрија во коментар на објавеното видео.   View this […]

Андрија Милошевиќ со нов предизвик додека е во самоизолација (ВИДЕО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/andrija-miloshevik-so-nov-predizvik-dodeka-e-vo-samoizolatsija-video/feed/ 0
Пинк ги покажа резултатите од самопотстрижување во пијана состојба (ВИДЕО) https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/pink-gi-pokazha-rezultatite-od-samopotstrizhuvane-vo-pijana-sostojba-video/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/pink-gi-pokazha-rezultatite-od-samopotstrizhuvane-vo-pijana-sostojba-video/#respond Wed, 25 Mar 2020 21:12:35 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=225723

Поп-пејачката Пинк на своите следбеници на Инстаграм им се „пофали“ со новата фризура, за која самата е виновник. Во видеото што го објави на инстаграм-профилот, пејачката ја покажа својата нова фризура, која самата ја направила во алкохолизирана состојба, и признала дека за време на изолацијата, пиењето „и’ станало спорт“. Кога пијам, ми доаѓаат одлични идеи“, […]

Пинк ги покажа резултатите од самопотстрижување во пијана состојба (ВИДЕО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/pink-gi-pokazha-rezultatite-od-samopotstrizhuvane-vo-pijana-sostojba-video/feed/ 0
Дали сте за ваков полициски час? (ВИДЕО) https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/dali-ste-za-vakov-politsiski-chas-video/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/dali-ste-za-vakov-politsiski-chas-video/#respond Sun, 22 Mar 2020 13:03:49 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=225085

Полицијата можеби е многу строга овде во Мајорка за да нè задржи внатре, но дава се’ од себе и да не’ расположи“, шеговито порача една корисничка на Фејсбук од Мајорка. Фото: Printscreen Видео: @tracyannette

Дали сте за ваков полициски час? (ВИДЕО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/dali-ste-za-vakov-politsiski-chas-video/feed/ 0
Том Хенкс и неговата сопруга ги „биел малер“ во Австралија (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/tom-henks-i-negovata-sopruga-gi-biel-maler-vo-avstralija-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/tom-henks-i-negovata-sopruga-gi-biel-maler-vo-avstralija-foto/#respond Thu, 19 Mar 2020 20:50:32 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=224769

Актерот Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон се отпуштени од болницата во Австралија, пет дена откако беа позитивни на тестот на коронавирусот. Брачната двоја е во стабилна здравствена состојба, со поблаги симптоми на болеста. (Повеќе информации можете да прочитат ТУКА). Луѓе, имам добри вести. Сега сме во самоизолација. Пред една недела беше утврдено дека […]

Том Хенкс и неговата сопруга ги „биел малер“ во Австралија (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/tom-henks-i-negovata-sopruga-gi-biel-maler-vo-avstralija-foto/feed/ 0
Фолк-пејачката вонредната ситуација ја надминува со хумор (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/folk-pejachkata-vonrednata-situatsija-ja-nadminuva-so-humor-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/folk-pejachkata-vonrednata-situatsija-ja-nadminuva-so-humor-foto/#respond Tue, 17 Mar 2020 20:36:59 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=224299

Славица Ќуктераш вонредната ситуација, предизвикана од пандемијата со коронавирусот, ја надминува со хумор. Фолк-пејачката на својот инстаграм-профил објави фотографија на која позира во заштитен комбинезон, со маска на лицето, а дел од нејзините следбеници оставија извонредни коментари под фотката. Еден од нив е коментарот „правец на коридорот!“, кој веројатно ја насмеал и самата пејачка. Иако […]

Фолк-пејачката вонредната ситуација ја надминува со хумор (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/folk-pejachkata-vonrednata-situatsija-ja-nadminuva-so-humor-foto/feed/ 0
Милан Калиниќ: „Еве ви реална слика од изолацијата! Короно, спасувај!“ (ВИДЕО) https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/milan-kalinik-eve-vi-realna-slika-od-izolatsijata-korono-spasuvaj-video/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/milan-kalinik-eve-vi-realna-slika-od-izolatsijata-korono-spasuvaj-video/#respond Tue, 17 Mar 2020 15:09:23 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=224271

Актерот и водител Милан Калиниќ на својот инстаграм-профил објави видеоснимка на која се гледа како му „помага“ во решавањето на домашната задачапо математика на својот син Вук. Всушност, со видеоснимката, актерот сака да ја покаже реалната слика на „семејната идила“ во неговиот дом, во услови на вонредна состојба, која е прогласена во Србија поради опасноста […]

Милан Калиниќ: „Еве ви реална слика од изолацијата! Короно, спасувај!“ (ВИДЕО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/milan-kalinik-eve-vi-realna-slika-od-izolatsijata-korono-spasuvaj-video/feed/ 0
Наивниот принц Хари се излајал: „Понормален сум одошто мисли моето семејство!“ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/naivniot-prints-hari-se-izlajal-ponormalen-sum-odoshto-misli-moeto-semejstvo/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/naivniot-prints-hari-se-izlajal-ponormalen-sum-odoshto-misli-moeto-semejstvo/#respond Mon, 16 Mar 2020 13:14:04 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=223991

Наивниот внук на кралицата Елизабета Втора им ја отворил душата на измамниците кои се претставиле како Грета Тунберг и нејзиниот татко Сванте

Наивниот принц Хари се излајал: „Понормален сум одошто мисли моето семејство!“ е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/naivniot-prints-hari-se-izlajal-ponormalen-sum-odoshto-misli-moeto-semejstvo/feed/ 0
Предизвикани: Џеј Ло и Алекс Родригез во заводлив танц (ВИДЕО) https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/predizvikani-dhej-lo-i-aleks-rodrigez-vo-zavodliv-tants-video/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/predizvikani-dhej-lo-i-aleks-rodrigez-vo-zavodliv-tants-video/#respond Mon, 09 Mar 2020 20:17:55 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=222645

Џенифер Лопез и поранешниот бејзбол-играч Алекс Родригез одговорија на предизвикот на пејачот Дрејк и снимија видео кое „со брзина на светлина“ се распространи на социјалните мрежи. Имено, Џеј Ло и А Род ја освоија социјалната мрежа „Тик Ток“ со тоа што направија смешна видеоснимка. Популарната двојка направи своја верзија на предизвикот на Дрејк „Flip The […]

Предизвикани: Џеј Ло и Алекс Родригез во заводлив танц (ВИДЕО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/predizvikani-dhej-lo-i-aleks-rodrigez-vo-zavodliv-tants-video/feed/ 0
Сопругата го покажа голиот задник на Роби Вилијамс (ВИДЕО) https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/soprugata-go-pokazha-goliot-zadnik-na-robi-vilijams-video/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/soprugata-go-pokazha-goliot-zadnik-na-robi-vilijams-video/#respond Mon, 02 Mar 2020 14:06:44 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=221417

Роби Вилијамс (46) ужива во семејната идила, а евидентно е дека семејството многу му значи. Со сопругата Ајда е во брак од 2010 година, а покрај неодамна родениот син, ја имаат 17-месечната ќерка Коко, ќерката Теди (7) и синот Чарлтон (5). Инаку, Ајда објави шокантна снимка од нивниот семеен дом, на која се гледа нејзиниот […]

Сопругата го покажа голиот задник на Роби Вилијамс (ВИДЕО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/soprugata-go-pokazha-goliot-zadnik-na-robi-vilijams-video/feed/ 0
На Интернет се шири приватна фотка на Кејт Мидлтон која таа би ја уништила (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/na-internet-se-shiri-privatna-fotka-na-kejt-midlton-koja-taa-bi-ja-unishtila-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/na-internet-se-shiri-privatna-fotka-na-kejt-midlton-koja-taa-bi-ja-unishtila-foto/#respond Mon, 02 Mar 2020 13:51:35 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=221410

Кејт Мидлтон изгледала сосема поинаку пред да го запознае сегашниот сопруг, принцот Вилијам. Убавата војвотка од Кембриџ деновиве се најде во центарот на вниманието поради фотографијата што исплива на Интернет. Кејт Мидлтон повторно е бремена – Војвотката од… Спорната фотографија е настаната пред нејзиниот влез во кралското семејство, а бидејќи сега е член на династијата, […]

На Интернет се шири приватна фотка на Кејт Мидлтон која таа би ја уништила (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/na-internet-se-shiri-privatna-fotka-na-kejt-midlton-koja-taa-bi-ja-unishtila-foto/feed/ 0