Смешко! – Убавина и здравје https://www.ubavinaizdravje.mk Mon, 21 Sep 2020 21:25:47 +0000 en-US hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.2.2 Весна Пертушевска позелене, но не од љубомора (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/vesna-pertushevska-pozelene-no-ne-od-lubomora-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/vesna-pertushevska-pozelene-no-ne-od-lubomora-foto/#respond Mon, 21 Sep 2020 20:34:42 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=248639

Весна Петрушевска на својот инстаграм-профил го сподели својот ритуал на нега. Всушност, станува збор само за еден чекор во негата, нанесувањето хранлива маска на лицето, но овој пат популарната актерка посака да ги расположи обожавателите објавувајќи фотографија на која позира со зелена маска за лице, во чиј опис остави духовит коментар: Зелено на се’ оди!“ […]

Весна Пертушевска позелене, но не од љубомора (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/vesna-pertushevska-pozelene-no-ne-od-lubomora-foto/feed/ 0
Урнебесен танц на славната пејачка само неколку дена пред породувањето (ВИДЕО) https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/urnebesen-tants-na-slavnata-pejachka-samo-nekolku-dena-pred-poroduvaneto-video/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/urnebesen-tants-na-slavnata-pejachka-samo-nekolku-dena-pred-poroduvaneto-video/#respond Sat, 08 Aug 2020 22:30:44 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243528

Популарната британска пејачка Кети Пери „ситно“ брои до раѓањето на своето прво дете, ќеркичката што ја доби во врската со актерот Орландо Блум. Идните родители со нетрпение го очекуваат раѓањето на своето прво заедничко дете, а и одлично се забавуваат судејќи по видеоснимката што Орландо ја објави на својот инстаграм-профил. Имено, на неа ја гледаме […]

Урнебесен танц на славната пејачка само неколку дена пред породувањето (ВИДЕО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/urnebesen-tants-na-slavnata-pejachka-samo-nekolku-dena-pred-poroduvaneto-video/feed/ 0
Мајката на Наташа Беквалац ѝ порача дека сега е сиромаштија и треба да јаде храна за сиромави (ВИДЕО) https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/majkata-na-natasha-bekvalats-poracha-deka-sega-e-siromashtija-i-treba-da-jade-hrana-za-siromavi-video/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/majkata-na-natasha-bekvalats-poracha-deka-sega-e-siromashtija-i-treba-da-jade-hrana-za-siromavi-video/#respond Wed, 05 Aug 2020 20:49:07 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243168

Мира Беквалац, мајка на популарната пејачка Наташа Беквалац, повторно ги насмеа следбениците на својата популарна ќерка. Имено, во видеото што Ната го објави на Инстаграм, госпоѓа Мира ѝ објаснува на ќерка си дека ѝ приготвила нешто слично на дебели палачинки… Превртки ти се дебели палачинки, кога немаш леб, ги јадеш нив. Сега си сиромаштија и […]

Мајката на Наташа Беквалац ѝ порача дека сега е сиромаштија и треба да јаде храна за сиромави (ВИДЕО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/majkata-na-natasha-bekvalats-poracha-deka-sega-e-siromashtija-i-treba-da-jade-hrana-za-siromavi-video/feed/ 0
Игор Џамбазов доби клоца од Илина Арсова… во глава! (ВИДЕО) https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/igor-dhambazov-dobi-klotsa-od-ilina-arsova-vo-glava-video/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/igor-dhambazov-dobi-klotsa-od-ilina-arsova-vo-glava-video/#respond Tue, 04 Aug 2020 19:20:39 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=243021

Откако медиумите им ја обелоденија врската, актерот и водител Игор Џамбазов (57) и планинарката Илина Арсова (38) уживаат во својата љубов, во Јанче, Ростуша, далеку од љубопитните очи на новинарите. Сепак, не забораваат одвреме-навреме пријатно да ги изненадат своите следбеници со фотографија или видеоклипчена кои се гледа како го поминуваат времето во „илегала“.     […]

Игор Џамбазов доби клоца од Илина Арсова… во глава! (ВИДЕО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/igor-dhambazov-dobi-klotsa-od-ilina-arsova-vo-glava-video/feed/ 0
Каков срам: За Дара Бубамара ураган и Уран е исто (ВИДЕО) https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/kakov-sram-za-dara-bubamara-uragan-i-uran-e-isto-video/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/kakov-sram-za-dara-bubamara-uragan-i-uran-e-isto-video/#respond Thu, 23 Jul 2020 17:30:15 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=241571

Многу незгодна работа е ова Интернетов, ништо не заборава, се’ памти и останува забележано. Токму таков е случајот со фолк-пејачката Дара Бубамара, која во почетокот на својата кариера гостуваше во емисијата на Сања Маринковиќ, во која го искажа својот став за астролошките предвидувања… и јавно се посрамоти! Е сега, тие што ја гледале емисијата, можеби […]

Каков срам: За Дара Бубамара ураган и Уран е исто (ВИДЕО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/kakov-sram-za-dara-bubamara-uragan-i-uran-e-isto-video/feed/ 0
Фото-бомба: Додека Ана Николиќ се прчи и позира, тетката си оди на пазарење (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/foto-bomba-dodeka-ana-nikolik-se-prchi-i-pozira-tetkata-si-odi-na-pazarene-oto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/foto-bomba-dodeka-ana-nikolik-se-prchi-i-pozira-tetkata-si-odi-na-pazarene-oto/#respond Fri, 17 Jul 2020 13:09:41 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=240689

Ана Николиќ им се пофали на своите следбеници со беспрекорниот стајлинг и тенката става, но целото внимание го украде госпоѓата во заднината на сликата. Имено, додека Ана дига нозе и се прчи позирајќи, една нејзина сосетка си тргнала на пазар, со количка за пазарење, воопшто не водејќи грижа за фотосесијата на популарната пејачка.     […]

Фото-бомба: Додека Ана Николиќ се прчи и позира, тетката си оди на пазарење (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/foto-bomba-dodeka-ana-nikolik-se-prchi-i-pozira-tetkata-si-odi-na-pazarene-oto/feed/ 0
Вељко „уловен“ во неочекувано издание: Тато е уморен (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/velko-uloven-vo-neochekuvano-izdanie-tato-e-umoren-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/velko-uloven-vo-neochekuvano-izdanie-tato-e-umoren-foto/#respond Thu, 16 Jul 2020 13:23:31 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=240566

Вељко и Богдана Ражнатовиќ на 3 јуни годинава на свет го донесоа своето прво дете Жељко, кое е воедно и прво внуче на популарната пејачка Цеца Ражнатовиќ. Малиот наследник на 12 јули беше крстен, а по тој повод беше организирана и скромна прослава, земајќи предвид дека Србија се соочува со втор бран на епидемијата на […]

Вељко „уловен“ во неочекувано издание: Тато е уморен (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/velko-uloven-vo-neochekuvano-izdanie-tato-e-umoren-foto/feed/ 0
Шегата што Тијана Дапчевиќ ја објави на Инстаграм предизвика солзи од смеење кај следбениците https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/shegata-shto-tijana-dapchevik-ja-objavi-na-instagram-predizvika-solzi-od-smeene-kaj-sledbenitsite/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/shegata-shto-tijana-dapchevik-ja-objavi-na-instagram-predizvika-solzi-od-smeene-kaj-sledbenitsite/#respond Thu, 02 Jul 2020 19:30:35 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=238677

Тијана Дапчевиќ на својот инстаграм-профил објави шега која дефинитивно им се допадна на голем број нејзини следбеници.   View this post on Instagram   A ja lepa❤️ A post shared by Tijana Dapčević (@tijana.dapcevic) on Jun 23, 2020 at 9:32am PDT – Знаеш, луѓето што ги држат рацете прекрстени се или асоцијални, или интровертни или […]

Шегата што Тијана Дапчевиќ ја објави на Инстаграм предизвика солзи од смеење кај следбениците е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/shegata-shto-tijana-dapchevik-ja-objavi-na-instagram-predizvika-solzi-od-smeene-kaj-sledbenitsite/feed/ 0
Познатиот актер руча со папагал на главата (ВИДЕО) https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/poznatiot-akter-rucha-so-papagal-na-glavata-video/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/poznatiot-akter-rucha-so-papagal-na-glavata-video/#respond Sun, 14 Jun 2020 19:23:37 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=236495

Милан Калиниќ на својот инстаграм-профил објави видео со кое покажа дека не руча како „сиот нормален свет“. Еден сосема обичен ден, ручек со папагалот на главата“, вели актерот на видеоснимката на која се гледа као руча дома додека жолтиот папагал му стои на главата. Во описот на објавеното видео, актерот се пошегува дека следниот пат […]

Познатиот актер руча со папагал на главата (ВИДЕО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/poznatiot-akter-rucha-so-papagal-na-glavata-video/feed/ 0
Андрија Милошевиќ поради оваа фотографија одлучи да се жени (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/andrija-miloshevik-poradi-ovaa-fotografija-odluchi-da-se-zheni-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/andrija-miloshevik-poradi-ovaa-fotografija-odluchi-da-se-zheni-foto/#respond Wed, 20 May 2020 20:53:30 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=233765

Конечно, сите тетки и стрини на популарниот актер Андрија Милошевиќ, кои навиваат тој конечно да се ожени, можат да здивнат, бидејќи актерот најави венчавка, и тоа со самиот себе. Имено, Андрија на својот инстаграм-профил објави селфи-фотографија, на која позира во лифтот, со вовлечено стомаче, и со уренебесен коментар: Да не сум во роднински врски со […]

Андрија Милошевиќ поради оваа фотографија одлучи да се жени (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/smesko/andrija-miloshevik-poradi-ovaa-fotografija-odluchi-da-se-zheni-foto/feed/ 0