Месечен хороскоп – Убавина и здравје https://www.ubavinaizdravje.mk Sat, 23 May 2020 21:44:30 +0000 en-US hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.2.2 Голем месечен хороскоп за ЈУНИ: Некому ќе му се обвистинат најголемите стравови, а на некој најлудите соништа! https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/mesecen-horoskop/golem-mesechen-horoskop-za-juni-nekomu-ke-mu-se-obvistinat-najgolemite-stravovi-a-na-nekoj-najludite-sonishta/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/mesecen-horoskop/golem-mesechen-horoskop-za-juni-nekomu-ke-mu-se-obvistinat-najgolemite-stravovi-a-na-nekoj-najludite-sonishta/#respond Sat, 23 May 2020 02:28:12 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=234068

Во овој месец влегуваме со три ретроградни планети Венера, Сатурн и Јупитер, а ќе се придружат и уште две Меркур и Нептун. Затемнувањето на месечината и сонцето истотака се случуваат во јуни што укажува на тоа дека не’ очекува еден турбулентен месец со разни случувања, побуни и промени.  На самиот почеток на месецот, Меркур прави […]

Голем месечен хороскоп за ЈУНИ: Некому ќе му се обвистинат најголемите стравови, а на некој најлудите соништа! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/mesecen-horoskop/golem-mesechen-horoskop-za-juni-nekomu-ke-mu-se-obvistinat-najgolemite-stravovi-a-na-nekoj-najludite-sonishta/feed/ 0
Што носи полната месечина во Вага овој април https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/mesecen-horoskop/shto-nosi-polnata-mesechina-vo-vaga-ovoj-april/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/mesecen-horoskop/shto-nosi-polnata-mesechina-vo-vaga-ovoj-april/#respond Thu, 09 Apr 2020 10:18:46 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=227738

Месец полн со предивзици.

Што носи полната месечина во Вага овој април е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/mesecen-horoskop/shto-nosi-polnata-mesechina-vo-vaga-ovoj-april/feed/ 0
ХОРОСКОП: Вашето здравје во април https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/mesecen-horoskop/horoskop-vasheto-zdravje-vo-april/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/mesecen-horoskop/horoskop-vasheto-zdravje-vo-april/#respond Sun, 05 Apr 2020 09:40:14 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=227055

Што треба да направиме за да го зачуваме нашето здравје во ова тешко време? Еве што не’ советуваат ѕвездите… ОВЕН Април не е најдобро време за овните. Може да ве вознемируваат воспаленија на носот и на грлото, застои во работата на бубрезите и на цревата, а во случај на зголемено емоционално оптоварување и главоболки. Мир […]

ХОРОСКОП: Вашето здравје во април е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/mesecen-horoskop/horoskop-vasheto-zdravje-vo-april/feed/ 0
Месечен хороскоп за АПРИЛ 2020 година https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/mesecen-horoskop/mesechen-horoskop-za-april-2020-godina/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/mesecen-horoskop/mesechen-horoskop-za-april-2020-godina/#respond Wed, 01 Apr 2020 08:38:26 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=226457

Што ви носат ѕвездите овој месец?

Месечен хороскоп за АПРИЛ 2020 година е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/mesecen-horoskop/mesechen-horoskop-za-april-2020-godina/feed/ 0
Голем месечен хороскоп за АПРИЛ: На еден знак сите ѕвезди му се наклонети! https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/mesecen-horoskop/golem-mesechen-horoskop-za-april-na-eden-znak-site-zvezdi-mu-se-nakloneti/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/mesecen-horoskop/golem-mesechen-horoskop-za-april-na-eden-znak-site-zvezdi-mu-se-nakloneti/#respond Fri, 13 Mar 2020 12:10:36 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=223484

Ни претстои возбудлив месец

Голем месечен хороскоп за АПРИЛ: На еден знак сите ѕвезди му се наклонети! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/mesecen-horoskop/golem-mesechen-horoskop-za-april-na-eden-znak-site-zvezdi-mu-se-nakloneti/feed/ 0
Месечен хороскоп за МАРТ 2020 година https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/mesecen-horoskop/mesechen-horoskop-za-mart-2020-godina/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/mesecen-horoskop/mesechen-horoskop-za-mart-2020-godina/#respond Sun, 01 Mar 2020 21:55:38 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=221296

Во продолжение прочитајте што им носи месецов на хороскопските знаци. РИБИ 20.2. – 20.3. Чувајте се од непроверени информации на работното место! Потрудете се да не бидете премногу критички настроени спрема партнерот, бидејќи тоа може да предизвика судири. Слободните риби ќе евоцираат спомени. Можни се проблеми со дишењето. ОВЕН 21.3. – 20.4. Односот со партнерот […]

Месечен хороскоп за МАРТ 2020 година е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/mesecen-horoskop/mesechen-horoskop-za-mart-2020-godina/feed/ 0
Месечен хороскоп за јануари: Дознајте каков месец ве очекува! https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/mesecen-horoskop/mesechen-horoskop-za-januari-doznajte-kakov-mesets-ve-ochekuva/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/mesecen-horoskop/mesechen-horoskop-za-januari-doznajte-kakov-mesets-ve-ochekuva/#respond Thu, 02 Jan 2020 16:58:53 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=215976

Според предвидувањата на астролозите, ни претстои навистина интересен и возбудлив месец. Во продолжение прочитајте го месечниот хороскоп за секој од 12-те знаци на Зодијакот. ОВЕН 21.3. – 20.4. И покрај пречките, ве очекува деловен успех. Ќе уживате во романтичната љубов. Слободните ќе почнат сериозна врска. Можна е инфекција. БИК 21.4. – 20.5. Иако нема да […]

Месечен хороскоп за јануари: Дознајте каков месец ве очекува! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/mesecen-horoskop/mesechen-horoskop-za-januari-doznajte-kakov-mesets-ve-ochekuva/feed/ 0
Месечен хороскоп за октомври: Внимавајте на непромислените одлуки, можат да ве чинат пари, но и живци! https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/mesecen-horoskop/mesechen-horoskop-za-oktomvri-vnimavajte-na-nepromislenite-odluki-mozhat-da-ve-chinat-pari-no-i-zhivtsi/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/mesecen-horoskop/mesechen-horoskop-za-oktomvri-vnimavajte-na-nepromislenite-odluki-mozhat-da-ve-chinat-pari-no-i-zhivtsi/#respond Mon, 30 Sep 2019 11:53:04 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=209016

Иако не можеме да влијаеме врз тоа што ќе ни се случи во блиска или далечна иднина, хороскопот може да ни открие доста од тоа и да нè насочи на добрите работи што нè очекуваат. За да ви внесеме малку ентузијазам во почетокот на овој месец, ви го претставуваме хороскопот за октомври. ОВЕН Во втората […]

Месечен хороскоп за октомври: Внимавајте на непромислените одлуки, можат да ве чинат пари, но и живци! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/mesecen-horoskop/mesechen-horoskop-za-oktomvri-vnimavajte-na-nepromislenite-odluki-mozhat-da-ve-chinat-pari-no-i-zhivtsi/feed/ 0
Месечен хороскоп за август https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/mesecen-horoskop/mesechen-horoskop-za-avgust/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/mesecen-horoskop/mesechen-horoskop-za-avgust/#respond Fri, 02 Aug 2019 12:00:19 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=204563

Раковите ја црпат енергијата од семејството, кое за нив претставува вистинско прибежиште. Интуитивни се и грижливи, па би требало да им посветат внимание на своите сништа.

Месечен хороскоп за август е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/mesecen-horoskop/mesechen-horoskop-za-avgust/feed/ 0
Голем месечен хороскоп за јули 2019: Детална прогноза за сите знаци https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/mesecen-horoskop/golem-mesechen-horoskop-za-juli-2019-detalna-prognoza-za-site-znatsi/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/mesecen-horoskop/golem-mesechen-horoskop-za-juli-2019-detalna-prognoza-za-site-znatsi/#respond Wed, 03 Jul 2019 12:52:54 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=196625

Јули ќе биде најсреќниот месец во годината за некои знаци, додека, за некои ќе биде малку потежок, но на крајот, промените што ќе се случат ќе бидат позитивни и од клучно значење за вашиот развој. Прочитајте што ви предвидуваат ѕвездите овој месец според вашиот хороскопски знак… Овен Љубов и врски Љубовниот живот на Овните ќе […]

Голем месечен хороскоп за јули 2019: Детална прогноза за сите знаци е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/mesecen-horoskop/golem-mesechen-horoskop-za-juli-2019-detalna-prognoza-za-site-znatsi/feed/ 0