Фото – Убавина и здравје https://www.ubavinaizdravje.mk Sat, 18 Jul 2020 12:20:45 +0000 en-US hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.2.2 Најдете ја камилата и бидете сигурни дека никогаш нема да заболите од Алцхајмерова болест! https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/foto/najdi-ja-kamilata-i-bidi-siguren-deka-nema-nikogash-da-se-razbolish-od-altshajmerova-bolest/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/foto/najdi-ja-kamilata-i-bidi-siguren-deka-nema-nikogash-da-se-razbolish-od-altshajmerova-bolest/#comments Sat, 18 Jul 2020 00:33:24 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=240763

Најди ја камилата на фотографијата. Не е воопшто лесно, нели? 🙂

Најдете ја камилата и бидете сигурни дека никогаш нема да заболите од Алцхајмерова болест! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/foto/najdi-ja-kamilata-i-bidi-siguren-deka-nema-nikogash-da-se-razbolish-od-altshajmerova-bolest/feed/ 2
ПРЕДИЗВИК: Што бара козата на дрво?! И како „планира“ да се симне? (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/foto/predizvik-shto-bara-kozata-na-drvo-i-kako-planira-da-se-simne-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/foto/predizvik-shto-bara-kozata-na-drvo-i-kako-planira-da-se-simne-foto/#respond Tue, 28 Apr 2020 06:30:16 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=230297

Фотографијата што можете да ја погледнете во продолжение на оваа објава дефинитивно поттикнува голем број прашања. На неа гледаме коза која мирно се брсти лисје каена на дрво, па прашањето е како успеала да се качи толку високо, земајќи предвид дека станува збор за домашно животно, а не за дивокоза? Што ја намамило да се […]

ПРЕДИЗВИК: Што бара козата на дрво?! И како „планира“ да се симне? (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/foto/predizvik-shto-bara-kozata-na-drvo-i-kako-planira-da-se-simne-foto/feed/ 0
Суптилни нијанси на емпатија кои покажуваат огромен човечки квалитет (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/foto/suptilni-nijansi-na-empatija-koi-pokazhuvaat-ogromen-chovechki-kvalitet-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/foto/suptilni-nijansi-na-empatija-koi-pokazhuvaat-ogromen-chovechki-kvalitet-foto/#respond Wed, 08 Apr 2020 21:12:09 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=227691

Лекарите во една израелската болница носат свои фотографии на градите за да можат ги видат нивните пациенти и на тој начин да знаат кој стои пред нив, земајќи предвид дека заштитната опрема не дозволува да им се гледаат лицата. Ќе се согласите дека овие суптилни нијанси на емпатија покажуваат огромен човечки квалитет. Фото: @vassilis stergiou

Суптилни нијанси на емпатија кои покажуваат огромен човечки квалитет (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/foto/suptilni-nijansi-na-empatija-koi-pokazhuvaat-ogromen-chovechki-kvalitet-foto/feed/ 0
Солидарност во доба на корона: Мигрант ѝ ја возврати услугата на Италија (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/foto/solidarnost-vo-doba-na-korona-migrant-ja-vozvrati-uslugata-na-italija-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/foto/solidarnost-vo-doba-na-korona-migrant-ja-vozvrati-uslugata-na-italija-foto/#respond Sun, 05 Apr 2020 11:30:18 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=227093

Триесет и четиригодишниот египетски мигрант Самир, кој живее во Италија десеттина години, поседува маркет за свежо овошје. Во ова невреме, тој реши да се солидаризира со земјата која како добар домаќин го примила пред една деценија, па сега овошјето од неговиот маркет е достапно бесплатно за неговите сограѓани. На картонскиот знак пред неговиот маркет пишува: […]

Солидарност во доба на корона: Мигрант ѝ ја возврати услугата на Италија (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/foto/solidarnost-vo-doba-na-korona-migrant-ja-vozvrati-uslugata-na-italija-foto/feed/ 0
Им пратила селфи на другарките, а тие се заледиле: Ова не е оптичка илузија – таа не била сама на сликата! (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/foto/im-pratila-selfi-na-drugarkite-a-tie-se-zaledile-ova-ne-e-optichka-iluzija-taa-ne-bila-sama-na-slikata-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/foto/im-pratila-selfi-na-drugarkite-a-tie-se-zaledile-ova-ne-e-optichka-iluzija-taa-ne-bila-sama-na-slikata-foto/#respond Fri, 14 Feb 2020 10:39:51 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=219899

Немала поим

Им пратила селфи на другарките, а тие се заледиле: Ова не е оптичка илузија – таа не била сама на сликата! (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/foto/im-pratila-selfi-na-drugarkite-a-tie-se-zaledile-ova-ne-e-optichka-iluzija-taa-ne-bila-sama-na-slikata-foto/feed/ 0
Хаос на „Рекорд“ во Скопје – Принцот го нема, остана само коњот! https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/foto/haos-na-rekord-vo-skopje-printsot-go-nema-ostana-samo-konot/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/foto/haos-na-rekord-vo-skopje-printsot-go-nema-ostana-samo-konot/#respond Mon, 11 Nov 2019 12:05:48 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=212415

Низ скопските улици, поточно на „Рекорд“ во Центар пред 15- ина минути е фотографиран бел коњ. Читател на „Убавина и здравје“ ни ја испрати оваа фотографија, а прашањето кое што се наметнува e дали коњот го чека принцот или обратно. Како и да е, сите оние дами кои што го исчекуваат принцот на бел коњ, […]

Хаос на „Рекорд“ во Скопје – Принцот го нема, остана само коњот! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/foto/haos-na-rekord-vo-skopje-printsot-go-nema-ostana-samo-konot/feed/ 0
Фотографијата на кафениот орел што стана „вирална“ (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/foto/fotografijata-na-kafeniot-orel-shto-stana-viralna-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/foto/fotografijata-na-kafeniot-orel-shto-stana-viralna-foto/#respond Wed, 02 Oct 2019 12:08:55 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=209201

Фотографијата на ќелавиот орел стана вирална, а фотографот Стив Биро не може да поверува во хаосот што го предизвика со нејзиното објавување на социјалните мрежи. Канадскиот фотограф вели дека е „воодушевен“ од пораките што ги добива од светот. Тој ја објавил сликата на Фејсбук, а потоа и на Редит, каде што бил известен од многу […]

Фотографијата на кафениот орел што стана „вирална“ (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/foto/fotografijata-na-kafeniot-orel-shto-stana-viralna-foto/feed/ 0
Кијану Ривс како лик од цртаните на Дизни: Фановите се воодушевени! (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/foto/kijanu-rivs-kako-lik-od-tsrtanite-na-dizni-fanovite-se-voodusheveni-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/foto/kijanu-rivs-kako-lik-od-tsrtanite-na-dizni-fanovite-se-voodusheveni-foto/#respond Fri, 05 Jul 2019 11:50:03 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=202154

Откако Кијану ја прифати улогата на Џон Вик, ги освои срцата на многумина и целиот виртуелен свет е опседнат со него

Кијану Ривс како лик од цртаните на Дизни: Фановите се воодушевени! (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/foto/kijanu-rivs-kako-lik-od-tsrtanite-na-dizni-fanovite-se-voodusheveni-foto/feed/ 0
Еве што прави Новак Ѓоковиќ кога ќе го откажат натпреварот поради дожд (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/foto/eve-shto-pravi-novak-gokovik-koga-ke-go-otkazhat-natprevarot-poradi-dozhd-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/foto/eve-shto-pravi-novak-gokovik-koga-ke-go-otkazhat-natprevarot-poradi-dozhd-foto/#respond Thu, 06 Jun 2019 13:08:11 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=169271

Поради дождот во средата беа откажани натпреварите на Роланд Гарос во Париз, вклучувајќи го и оној на Новак Ѓоковиќ (32) кој требаше да го одигра во четвртфиналниот двобој против Зверев. Слободното време тенисерот го помина со сопругата Јелена (32), а на Инстаграм објави фотографија на која покажа што прават. Изгледа дека госпоѓата Ѓоковиќ го учела […]

Еве што прави Новак Ѓоковиќ кога ќе го откажат натпреварот поради дожд (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/foto/eve-shto-pravi-novak-gokovik-koga-ke-go-otkazhat-natprevarot-poradi-dozhd-foto/feed/ 0
Несекојдневна глетка: Лепа Брена во градски превоз (ФОТО) https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/foto/nesekojdnevna-gletka-lepa-brena-vo-gradski-prevoz-foto/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/foto/nesekojdnevna-gletka-lepa-brena-vo-gradski-prevoz-foto/#respond Fri, 10 May 2019 20:27:28 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=167232

Лепа Брена моментално престојува во Мадрид со сопругот Бобан Живојиновиќ, од каде што објави селфи-фотографија на Инстаграм со која предизвика лавина од коментари. Имено, на фотографијата ја гледаме како ги користи услугите на градскиот превоз… Во Мадрид, не во Белград, да бидеме на чисто…

Несекојдневна глетка: Лепа Брена во градски превоз (ФОТО) е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/foto/nesekojdnevna-gletka-lepa-brena-vo-gradski-prevoz-foto/feed/ 0