ЕКСТРА – Убавина и здравје https://www.ubavinaizdravje.mk Thu, 29 Oct 2020 09:17:53 +0000 en-US hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.2.2 Дневен хороскоп за ЧЕТВРТОК, 29 Октомври 2020 година https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/dneven-horoskop/dneven-horoskop-za-chetvrtok-29-oktomvri-2020-godina/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/dneven-horoskop/dneven-horoskop-za-chetvrtok-29-oktomvri-2020-godina/#respond Thu, 29 Oct 2020 09:17:48 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=252796

Јарец успешен, Бик тврдоглав, Риби се жалат на околината, на Стрелецот ништо не му одговара.

Дневен хороскоп за ЧЕТВРТОК, 29 Октомври 2020 година е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/dneven-horoskop/dneven-horoskop-za-chetvrtok-29-oktomvri-2020-godina/feed/ 0
Кое место во бањата има најмногу бактерии, откријте што е проблемот и како да го решите https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/sovet-na-denot/koe-mesto-vo-banata-ima-najmnogu-bakterii-otkrijte-shto-e-problemot-i-kako-da-go-reshite/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/sovet-na-denot/koe-mesto-vo-banata-ima-najmnogu-bakterii-otkrijte-shto-e-problemot-i-kako-da-go-reshite/#respond Wed, 28 Oct 2020 14:40:20 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=252706

Иако бањата не е местото каде што повеќето бактерии престојуваат и живеат во домовите на луѓето, сите знаеме колку е важно да се одржува чиста и кои места се особено чувствителни.

Кое место во бањата има најмногу бактерии, откријте што е проблемот и како да го решите е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/sovet-na-denot/koe-mesto-vo-banata-ima-najmnogu-bakterii-otkrijte-shto-e-problemot-i-kako-da-go-reshite/feed/ 0
10 причини зошто ги сакаме Скорпиите https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/shkorpija/10-prichini-zoshto-gi-sakame-skorpiite/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/shkorpija/10-prichini-zoshto-gi-sakame-skorpiite/#respond Wed, 28 Oct 2020 14:23:29 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=252696

Ако сте во врска со Скорпија, можете да бидете сигурни дека дефинитивно нема да ви биде здодевно. Тие се полни со енергија, страсти и тајни што секогаш сакате да ги откриете.

10 причини зошто ги сакаме Скорпиите е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/shkorpija/10-prichini-zoshto-gi-sakame-skorpiite/feed/ 0
Овенот се однесува како мајмун, Рибата е подвижна катастрофа, Скорпијата го труе целиот свет: Астрологија без милост! https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/ovenot-se-odnesuva-kako-majmun-ribata-e-podvizhna-katastrofa-skorpijata-go-true-tseliot-svet-astrologija-bez-milost/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/ovenot-se-odnesuva-kako-majmun-ribata-e-podvizhna-katastrofa-skorpijata-go-true-tseliot-svet-astrologija-bez-milost/#respond Wed, 28 Oct 2020 10:01:20 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=252656

Валканата вистина за секој хороскопски знак

Овенот се однесува како мајмун, Рибата е подвижна катастрофа, Скорпијата го труе целиот свет: Астрологија без милост! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/ovenot-se-odnesuva-kako-majmun-ribata-e-podvizhna-katastrofa-skorpijata-go-true-tseliot-svet-astrologija-bez-milost/feed/ 0
Дневен хороскоп за СРЕДА, 28 октомври 2020 година https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/dneven-horoskop/dneven-horoskop-za-sreda-28-oktomvri-2020-godina/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/dneven-horoskop/dneven-horoskop-za-sreda-28-oktomvri-2020-godina/#respond Wed, 28 Oct 2020 09:27:12 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=252646

Вагата е храбра, Јарецот е успешен, Рибите се емотивни, Водолијата е среќна, Девицата е уморна.

Дневен хороскоп за СРЕДА, 28 октомври 2020 година е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/dneven-horoskop/dneven-horoskop-za-sreda-28-oktomvri-2020-godina/feed/ 0
Интензивната полна месечина оваа сабота е важна за секого, но најмногу ќе влијае на овие 4 хороскопски знаци https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/intenzivnata-polna-mesechina-ovaa-sabota-e-vazhna-za-sekogo-no-najmnogu-ke-vlijae-na-ovie-4-horoskopski-znatsi/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/intenzivnata-polna-mesechina-ovaa-sabota-e-vazhna-za-sekogo-no-najmnogu-ke-vlijae-na-ovie-4-horoskopski-znatsi/#respond Tue, 27 Oct 2020 14:22:49 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=252627

31 октомври е волшебен ден за многу луѓе, а фактот што оваа Ноќ на вештерките ќе биде украсена со Сина месечина во знакот на Бик, ја прави уште попосебна.

Интензивната полна месечина оваа сабота е важна за секого, но најмногу ќе влијае на овие 4 хороскопски знаци е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/intenzivnata-polna-mesechina-ovaa-sabota-e-vazhna-za-sekogo-no-najmnogu-ke-vlijae-na-ovie-4-horoskopski-znatsi/feed/ 0
Три хороскопски знаци со несоодветна самодоверба https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/tri-horoskopski-znatsi-so-nesoodvetna-samodoverba/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/tri-horoskopski-znatsi-so-nesoodvetna-samodoverba/#respond Tue, 27 Oct 2020 13:57:24 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=252622

Постојат два вида на луѓе: оние кои се чувствуваат подобро од другите и се навистина сигурни во своите способности и оние кои секогаш се чувствуваат полошо отколку што навистина се.

Три хороскопски знаци со несоодветна самодоверба е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/tri-horoskopski-znatsi-so-nesoodvetna-samodoverba/feed/ 0
Дневен хороскоп за ВТОРНИК, 27 Октомври 2020 година https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/dneven-horoskop/dneven-horoskop-za-vtornik-27-oktomvri-2020-godina/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/dneven-horoskop/dneven-horoskop-za-vtornik-27-oktomvri-2020-godina/#respond Tue, 27 Oct 2020 09:14:34 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=252551

Девицата е критична, Шкорпијата се бори со работата, Вагата е ослободена од грижите.

Дневен хороскоп за ВТОРНИК, 27 Октомври 2020 година е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/dneven-horoskop/dneven-horoskop-za-vtornik-27-oktomvri-2020-godina/feed/ 0
Тие најмногу сакаат да се караат: Овие 3 хороскопски знаци пукаат од бес! https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/tie-najmnogu-sakaat-da-se-karaat-ovie-3-horoskopski-znatsi-pukaat-od-bes/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/tie-najmnogu-sakaat-da-se-karaat-ovie-3-horoskopski-znatsi-pukaat-od-bes/#respond Mon, 26 Oct 2020 15:50:52 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=252535

Астрологијата вели дека овие знаци на Зодијакот најбрзо планираат и едвај чекаат да започнат расправија.

Тие најмногу сакаат да се караат: Овие 3 хороскопски знаци пукаат од бес! е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/tie-najmnogu-sakaat-da-se-karaat-ovie-3-horoskopski-znatsi-pukaat-od-bes/feed/ 0
Дневен хороскоп за ПОНЕДЕЛНИК, 26 Октомври 2020 година https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/dneven-horoskop/dneven-horoskop-za-ponedelnik-26-oktomvri-2020-godina/ https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/dneven-horoskop/dneven-horoskop-za-ponedelnik-26-oktomvri-2020-godina/#respond Mon, 26 Oct 2020 09:16:57 +0000 https://www.ubavinaizdravje.mk/?p=252455

Лавот и Ракот задоволни, Вагата емоционално лишена, Бикот успешен, Водолијата осамена.

Дневен хороскоп за ПОНЕДЕЛНИК, 26 Октомври 2020 година е оригинален текст на Убавина и здравје

]]>
https://www.ubavinaizdravje.mk/ekstra/horoskop/dneven-horoskop/dneven-horoskop-za-ponedelnik-26-oktomvri-2020-godina/feed/ 0