Сет професионална шминка Kryolan на подарок на една читателка

Овој и многу други подароци можете да добиете следејќи нè на социјалните мрежи

Една читателка на ноемврискиот број на списанието „Убавина и здравје“ ќе добие на подарок сет професионална шминка Kryolan.

ШМИНКА ЗА ВИЗУЕЛНО ИЗРАЗУВАЊЕ
Цртањето на лице и тело е важен сегмент во уметничкото фотографирање и подигање на креативноста на повисоко ниво во многу насоки.
Асортиманот на Kryolan не застанува кај интензивните бои за цртање по телото, туку им дава шанса и на професионалните мејкап-артисти да работат со вакви бои, но со нијанси на боја на кожа.

Доколку сакате да го добиете овој сет на подарок, треба да ја лајкнете нашата ФБ-страница @ubavinaizdravje.mk, објавата да ја споделите на вашиот фејсбук-профил, доколку сакате, оставете ни и ваш коментар (вашите коментари ни значат многу) и со тоа станувате потенцијален добитник на подароците од тековната „У&З-лавина од подароци“.

Добитникот се избира по случаен избор на редакцијата. Сите добитници на подароците ги објавуваме во следниот број на списанието „Убавина и здравје“, кое излегува во декември. Би сакале да истакнеме дека ние не вршиме достава на подароците, може да се подигнат лично или од страна на некој ваш близок во нашата редакција.

Текст и фото: ПР

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време