Запознајте го новиот KissKiss SHINE BLOOM – Бакнеж од природата

Нов сјаен кармин, 95% природно создаден

Guerlain со гордост го претставува KissKiss Shine Bloom, новиот 95% природно создаден сјаен кармин кој не прави компромис помеѓу удобноста на усните и своите перформанси. Новата исклучителна текстура која се топи, нуди свежа и изразена боја со досега невиден воденест сјај.

БАКНЕЖ ОД ПРИРОДАТА

95% природно создаден кармин, KissKiss Shine Bloom ги содржи најдобрите состојки што природата може да ги понуди. Формулата вклучува состојки добиени без користење на растворувачи или конзерванси по пат на ладен процес на екстракција за да се минимализира влијанието врз животната средина, како екстракт од масло од зимска роза и органски состојки таканаречени ши путер.

СЈАЕН БАКНЕЖ

За воденест сјај со исклучително сензорно чувство, Guerlain ги спои природно создадениот восок од канделила, познат по својата уникатна рефлектирачка моќ, со мазното дејство на екстракт од зимска роза. Со едно нанесување, усните добиваат ефект на огледало создавајќи сјаен и блескав импакт.

ГРИЖЛИВ БАКНЕЖ

Во срцевината на природната формула со која е креиран KissKiss Shine Bloom, откријте го цветниот концентрат за нега на усните, со 24 часовно хидратантно својство кое содржи хијалуронска киселина, ши путер и екстракт од зимска роза за измазнети и негувани усни со инстантно и долготрајно дејство на ултра впечатливи усни. Мазни и полни со волумен, усните ќе изгледаат природно убави и совршени како никогаш досега.

КОМПЛЕТНО НОВА АМАЈЛИЈА

ЛЕГЕНДАРНИОТ KISSKISS, СЕГА ВО СОСЕМА НОВО ПАКУВАЊЕ

Со блескав, нов златен сјај што го привлекува вниманието. Под својата златна обвивка, новиот кармин се топи и се лизга на усните и овозможува момент на чиста сензуалност, со само едно нанесување.

ЦВЕТНИ НИЈАНСИ

Инспириран од бојата на цвеќињата,  KissKiss Shine Bloom е достапен во свежи, богати и живописни нијанси за природна убавина.

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време