Скопско ИПЛ му се придружи на семејството на Скопско

СКОПСКО ИПЛ ќе ја засити твојата желба за нешто повеќе – повеќе вкус, повеќе мирис, повеќе уживање

Замисли да не мораш да пакуваш куфери за да отидеш на патување низ три континенти. Најновото пиво – СКОПСКО ИПЛ од Пивара Скопје ти го овозможува токму тоа.

Прво од својот вид на македонскиот пазар, ова уникатно пиво ќе те поведе на пат низ светот преку богатиот вкус, благодарение на 4-те видови хмељ што ги содржи и рачниот процес за негово создавање кој трае две недели подолго.

Што го прави ова пиво поразлично? Како резултат на процесот на dry hopping и различните видови хмељ, вкусот на СКОПСКО ИПЛ e автентичен, лесно препознатлив и богат, а во истиот најдобро се ужива откако претходно нежно ќе го протресеш шишето.

СКОПСКО ИПЛ ќе ја засити твојата желба за нешто повеќе – повеќе вкус, повеќе мирис, повеќе уживање.

Повеќе информации на ipl.mk.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време