Се одржа отворен ден на Школа за убавина Арт!

На 12.07 во Ragusa 360 Rooftop се одржа ОТВОРЕН ДЕН кој го организираше Школа за убавина Арт – прва и единствена школа во Македонија која ги нуди сите обуки во областа на убавината и естетиката.

Во пријатна атмосфера и во нивниот препознатлив стил, посетителите имаа можност да следат неколку бесплатни обуки, да следат работилници за надградба на нокти, свилени трепки, јапонска метода и MASTERCLASS за професионална шминка.

Посетителите имаа и можност подобро да се запознаат со производите на брендот Ориент, светски познатиот бренд Depileve, брендот за свилени трепки LUXE LASHES и брендот за вештачки трепки Kosich Lashes.

Ексклузивно на овој настан за прв пат на балканот се одржа и презентација на новиот производ и третман на Ориент – ICE BODY SCULPTING – револуционерен третман на природна криолиполиза.
Уписите за обуката за овој третман започнаа веднаш по отворениот ден и се одлична можност заинтересираните да се први во Македонија кој ќе го понудат овој третман на своите клиенти.

Оваа школа во која 4000 курсисти кои успешно завршиле обука и сега успешно работат во и надвор од Македонија постојано наоѓа начини како да им понуди на своите досегашни и идни курсисти врвна едукација согласно сите најнови трендови, а отворениот ден го потврди токму тоа.

Многу прекрасни луѓе на едно место кои сакаат да се надоградуваат, учат и секако да се дружат и да се забавуваат.

Тимот на Школа за убавина Арт уште еднаш потврди дека посветената работа и љубовта кон истата е клуч за успех.

Отворениот ден беше прекрасно случување на кое овие исклучителни девојки заедно со своите посетители ги прославија досегашните успеси и храбро тргнаа кон освојување на новите предизвици.

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време