Qatar Airways промовира неверојатни понуди за летови и пакети за Светското клупско првенство на FIFA – Катар 2019ТМ

Љубителите на фудбалот можат значително да заштедат на летовите до Доха и да добијат билети за натпреварите

Промоција поддржана од последната глобална ТВ кампања на Qatar Airways „Нека Катар биде вашата цел“ (Make Qatar Your Goal)

Qatar Airways започна возбудлива промоција на летови до Доха како официјален авиокомпаниски партнер на Светското клупско првенство на FIFA – Катар 2019ТМ.

Наградуваната авиокомпанија најави неверојатни понуди за билети за летови во економска и бизнис класа, како и пакети од дестинации низ целиот свет до Доха.

Клиентите на Qatar Airways можат да заштедат до 35% во економска класа и 25% во бизнис класа и да добијат билети за натпревари за да ги видат ѕвездите на светскиот фудбал во акција на Светското клупско првенство на FIFA – Катар 2019ТМ од 11 до 21 декември. * Патниците, исто така, можат да резервираат одлични пакети преку „Откријте го Катар“ (Discover Qatar) кои вклучуваат хотелски и аеродромски трансфери.

* Со важечки правила и услови

Резервирајте до 8 ноември и патувајте до 30 декември 2019 година

Дознајте повеќе на qatarairways.com/FCWC2019. Патниците кои веќе го резервирале своето патување се поканети да го продолжат одморот со посета на Доха, да добијат билети за натпревар за да уживаат светски фудбал и да ги видат културните знаменитости на Катар.

За повеќе информации, посетете ја qatarairways.com/FCWC2019.

Qatar Airways започна глобална ТВ кампања за поддршка на оваа извонредна понуда за патувања под наслов „Нека Катар биде вашата цел“. ТВ-кампањата може да ја видите на: https://youtu.be/a42rI6Doafk .

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време