Покажете ја вашата хуманост: Учествувајте во прославата на Патрониот празник на најстарото училиште во државата!

ООУ„ Свети Кирил и Методиј“ – Центар Ве поканува заедно да го прославиме Патрониот празник на најстарото училиште во државата и да одбележиме 185 години од нашето постоење и непрекината работа.

На 20.05.2021, со почеток во 12:00 часот (во училишниот двор) да проследиме:

–        Кратка приредба подготвена од нашите ученици

–        Промоција на првото издание на дигиталниот училишен весник ,,КИМ“

–        ФАНДРЕЈЗИНГ АУКЦИЈА под мотото „РАЗЛИЧНОСТИТЕ СЕ ФАКТ, ИНКЛУЗИЈАТА Е АКТ“-  заедно со „ОТВОРЕТЕ ГИ ПРОЗОРЦИТЕ“- здружение за Асистивна технологија потпомогнато од Детската фондација Песталоци

  • Хуманитарна продажна изложба на уметнички дела изработени од наши ученици со посебни потреби заедно со нивните соученици и наставници
  • Со секоја купена слика ќе учествувате во доопремување на СЕНЗОРНАТА СОБА

ООУ ,,Свети Кирил и Методиј”, Центар – Скопје ве поканува на 20.05.2021 година да бидете и Вие дел од оваа приказна, покажувајќи ја својата хуманост и општествена одговорност како компанија или поединец.

Повеќе информации за настанот можете да најдете тука.

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време