Парфемскиот бренд Juliette Has a Gun раскажува нова летна приказна за силните и независни жени

Сега можете и вие да го додадете новиот Vanilla Vibes во вашата колекција на омилени мириси

Во петокот се одржа ексклузивна промоција на парфемот Vanilla Vibes од брендот Juliette Has a Gun во парфимеријата Anabella во хотел Мериот.  Дел од македонските блогери, тв лица и медиуми имаа можност да бидат меѓу првите кои ги почувствуваа топлите ноти на Vanilla Vibes и се запознаа со новата летна приказна.

Мириси инспирирани од делата на Вилијам Шекспир,  типична ренесансна романтика испреплетена со модерното време, Juliette Has a Gun симболизира и слобода, а на жените им дава во рака оружје за да можат да се соочат со мажите во вечната борба на пол, страст и љубов.

Брендот Juliette has a Gun е дело на Romano Ricci, внук на познатата Ninа Ricci чии парфеми го освоија светот.

Новиот мирис Vanilla Vibes претставува фузија на две спротивности: топла природна ванила и свежа морска сол која на слатката ванила и дава поинаква димензија. Парфем кој ве води на сензуално и електрично патување, со постојан ритам на миризлив танц.  Vanilla Vibes е пламенот под мразот, алхемија на спротивностите и покана да бидете свои и уникатни.

Главната нота на парфемот е морската сол, додека во срцевината на овој летен и привлечен мирис е природната ванила и орхидеја. Во базните ноти се наоѓа комбинација на сандалово дрво, тонка грав, кафеав мошус и бензоин кои заедно создаваат уникатно доживување.

Сега можете и вие да го додадете новиот Vanilla Vibes во вашата колекција на омилени мириси.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време