Ново искуство при пазарување со советниците за убавина во dm дрогериите: Стручни совети, одредување на типот на кожа и професионално шминкање

dm дрогерие маркт за сите љубители на шминката и негата воведува нова услуга – Стручно beauty советување од страна на обучени советници за убавина во dm, професионално шминкање и одредување на типот на вашата кожа.

Професионално шминкање и beauty советување

Како да ја изберам вистинската нијанса на пудра, како се контурира мојот облик на лице, која боја на руменило најубаво ми стои или како совршено да нанесам ајлајнер? Ако некогаш сте си поставиле некое од овие прашања, советниците за убавина во dm отсега ќе може да ви дадат одговор на истите. Имено, во одредени dm дрогерии однеодамна е достапна услугата советници за убавина кои ви стојат на располагање за вашите beauty прашања, а воедно имате шанса да добиете и купон за бесплатно професионално шминкање.

Не само што советниците за убавина ќе ви помогнат да го направите правиот избор на производи од богатиот асортиман на dm, тие може и да ве нашминкаат за секоја прилика. Кога е во прашање шминката, можностите се бескрајни, а трендовите се менуваат брзо и динамично. Без разлика дали ви е потребна впечатлива вечерна шминка или нежен секојдневен изглед, dm советниците се тука за вас.

Како да ја добиете услугата професионално шминкање во dm?

Со купување на шминки и додатоци за шминкање во износ од 1.900 денари во некоја од наведените дрогерии добивате купон со кој може да закажете термин кај советниците за убавина во dm. Едноставно треба да се јавите на телефонските броеви за закажување и да закажете термин. На закажаниот термин со себе треба да го понесете купонот, заедно со фискалната сметка или сметкопотврда. Термините за бесплатно професионално шминкање можете да ги закажете само во овие дрогерии во среда, петок или сабота, најмногу 60 дена од добивање на купонот.

Одредување на типот на вашата кожа

dm советниците за убавина успешно ја завршија обуката во познатата Школа за убавина Арт која нуди професионални обуки за шминка, како и многу други од светот на козметиката и естетиката, а нивните стручни совети со задоволство ќе ги споделат со вас. Бидејќи добриот совет нема цена, особено кога станува збор за негата и убавината, dm се погрижи  советниците за убавина комплетно бесплатно во горенаведените дрогерии да го одредат типот на вашата кожа и да ви направат персонализирана рутина. Оваа услуга е достапна доколку посетите некоја од овие дрогерии, секој вторник и четврток од 16 до 19 часот.

Сигурни сме дека со нетрпение чекате да ги посетите dm дрогериите за да го изберете совршениот makeup look, да се запознаете со богатата понуда на декоративна козметика и да стекнете нови знаења за тоа како да го исполните вашиот козметички несесер со производи кои одговараат на вашето лице.

ТЕКСТ И ФОТО: ПР

Прочитајте и

Убавина и Здравје користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Дознај повеќе