NOT AN EVENT го одбележа доаѓањето на NOT A PERFUME SUPERDOSE во стилот на Studio 54

Вчера, со почеток во 19 часот во парфимеријатa Anabella Мериот, се одржа официјалната промоција на два нови парфеми од брендот Juliette has a gun: In the Mood for Oud и Not a perfume.  NOT AN EVENT, тематски настан, гости кои уживаа во идејата дека за момент се дел од диско-ерата на минатиот век.

Претставничката на брендот,  Margaux Rieutort-Cottel им се обрати на гостите, доближувајќи им го уште повеќе брендот и колекциите од истиот.

Меѓу присутните гости, беа медиумите и дел од македонските инфлуенсери кои први имаа можност да ги пробаат на себе парфемите.

Луксузен, скапоцен, мистериозен, In the Mood for Oud ги отелотворува тајните желби на жената во пламенот на огнот. Свежа и невина на почетокот, таа е вистински сензуална, но со доза дивост во срцето. Топли и привлечни, нотите од Оуд Ве пленат. Веќе сте под влијание, нотите на Тонка грав во заднина го комплетираат волшебството. Крваво црвено…. Крунисано со златнато капаче, шишето е скапацено и привлечно како и самиот мирис. Каприц, па да, мора да има… ништо не е премногу отмено кога желбата на една жена е во прашање.

Not a parfume Superdose претставува уште поинтензивна верзија на Not a Perfume.

Креаторот на брендот Juliette Has a Gun, Romano Ricci за овој парфем вели дека инспирацијата ја нашол во идејата за раздвижување на светот.  Експлозивен парфем, како и неговото име. Мирис кој ќе ги израдува сите љубители на Not a Perfume, а особено среќни ќе бидат оние кои обично не го доживуваат интензивно стандардниот мирис на Not a Perfume.

Мирисни задоволства кои ќе ги обожавате со потпис на Romano Ricci.

Текст и фото: ПР

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време