Meralys HA и Normia: Решенија за целото семејство

За вашата домашна аптека

Meralys HA и Normia се корисни производи што задолжително треба да станата дел од вашата домашна аптека, а во продолжение прочитајте зошто…

Здравото  дишење е предуслов за здрав живот

Meralys HA спреј за нос претставува нов облик за третман на горните дишни патишта и апсолутен новитет на пазарот.

Супериорен, уникатен производ кој помага во одзатнување на носот, олеснување на дишењето, заштита на слузницата на носот и ублажување на симптомите на алергиски ринитис и синузитис.

Лек со концепт,,3 во 1’’ –море, лек и хијалуронска киселина, без конзерванси -наменет е за деца над 2 години и возрасни овозможувајќи им тивок ден и мирен сон.

Кога носот не работи, работи Meralys HA!

Normia – решение за целото семејство

NORMIA е современ пробиотски препарат кој нуди единствено и целосно решение за целото семејство.

Normia LGG I BB-12 пробиотик кој содржи два најиспитувани пробиотски соеви.

NORMIA се користи како помош при лекување на алергии, атопичен дерматитис, синдром на иритабилен колон, воспалителни болести на цревата, кај дијареjа предизвикана од антибиотска терапија или вирусно потекло и за модулирање на имуниот одговор.

Безбеден и ефикасен уште од првиот ден на раѓање (при колики), кај возрасни, деца, бремени и доилки.

Адаптирани облици за сите возрасти – капки, кесички за растворање и капсули.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време