Eдна супстанција – многу придобивки!

До блескаво здрав изглед на кожата - со малку труд и малку Pantexol!

Ви ја претставуваме линијата производи Pantexol, наменети за нега, хидратација, заштита и обновување на сувата, чувствителна и оштетена кожа.

Драгоцениот витамин Б5 (Д-пантенол) во составот на препаратите Pantexol дејствува брзо, го обновува површинскиот слој на кожата, одржува оптимална влага и создава заштитен слој што штити од неповолни влијанија.

Препаратите Pantexol се наменети за сите генерации и сите типови кожа во случај на помали повреди, изгореници, прекумерно сoнчање, црвенила, чешање, по бричење и по депилација.

Фактот што Д-пантенолот е природна компонента на клетките ја прави линијата производи Pantexol идеално средство за нега на кожата – една супстанција, многу бенефиции!

До блескаво здрав изглед на кожата – со малку труд и малку Pantexol!

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време