ДЕРМА МАКС: За совршени резултати на регенерација и подмладување

Ова е единствениот „ДЕРМА МАКС” апарат во Македонија и го има БОДИ М, во Битола

Не постои третман за лице кој не користи инвазивни методи, а да конкурира на науката вградена во софистицираниот „ДЕРМА МАКС” апарат кој дава совршени резултати на подмладување и регенерација. Апарат кој го имаат врвните козметички центри во светот. Ова е единствениот „ДЕРМА МАКС” апарат во Македонија и го има БОДИ М, во Битола.

Во овој козметички центар има редица третмани и софистицирана опрема, но иновацијата во естетиката на лицето со комбинација од 4 процедури има само во овој „робот” апарат – „ДЕРМА МАКС”, кој обединува виртуелно повеќе процедури и ги прилагодува на кожата на лицето.

 

„Достапна е и електропорација со електроосмоза, а може да се изврши фацијално преобликување, пеглање на брчките, се враќа осветленоста со намалување на пигментните точки и целосно е неинвазивен метод кој делува длабоко на дермисот и овозможува воведување на активни супстанции за третман”, истакнува Миме Акимовски, основач на БОДИ М.

Информации за контакт:

BEAUTY CENTER BODY M, Димо Хaџи Попов 2, Битола

Тел.контакт: +389 47 242 298

www.bodym.mk

Facebook: Body M

ФОТО И ТЕКСТ: ПР

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време