ЧИСТЕЊЕТО НИКОГАШ не било полесно

Крајно време е да внесете во вашиот дом еколошки производи кои ефикасно ги отстрануваат нечистотиите и, што е најважно, мошне се достапни.

Доколку ѝ посакувате добро на животната средина и пред се’ на вашето здравје, кажете им збогум на производите кои се базирани на силни хемиски состојки, кои се опасни за вдишување и предизвикуваат алергиски реакции.

Дајте им предност на достапните и еколошки докажани производи на FROSCH, бидејќи имаат решение за секој дел од вашиот дом, благодарение на што секоја соба ќе блесне. Нежната, но ефикасна формула на производот лесно продира низ површините и без напор ја отстранува нечистотијата, оставајќи го домот беспрекорно чист.

ПРЕПОРАЧУВАМЕ

Frosch Orange Multisurface Cleaner, првиот еколошки мултифункционален производ од германски бренд кој повеќе од триесет години се грижи за чистотата на вашиот дом, потпирајќи се исклучиво на моќта на природата.

Неговата моќна формула обезбедува кристално чисти површини без траги од бришење.

Овој универзален производ може да се користи за сите рамни површини, мебел со висок сјај, површини од пластика, метал, стакло, мермер итн.

Особено е ефикасен при чистење на рамни екрани и монитори.

Содржи природни екстракти, нежен е за кожата, а зад себе остава блескави површини со пријатна арома на портокал.

Нека ви биде мирна совеста знаејќи дека природните производи на FROSCH се доволно моќни, но сепак безбедни за вашето семејство, миленичињата и околината, што ги прави одговорен избор за совесните потрошувачи.

Текст и фото: ПР

Прочитајте и

Убавина и Здравје користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Дознај повеќе