„Божиновски часовници и накит“: Горд спонзор на отвореното првенство на тенис во Велес

SWATCH за победниците

Во организација на тенискиот клуб „Борец“ од Велес минатиот викенд се одржа отвореното првенство на Македонија во тенис.
„Божиновски часовници и накит“ и оваа година е горд поддржувач и спонзор на овој  тенискиот турнир.

Времето одвоено за спорт е секогаш драгоцено и секој настан кој ја поттикнува локалната заедница на здрав начин на живот со задоволство го поддржуваме. Традицијата на ова првенство е само доказ дека Велес има голем потенцијал и дека може да брои многу убави моменти поминати со спорот, ние како компанија секогаш ќе го поддржуваме тоа“, изјавија од претставништвото на „Божиновски часовници и накит“ од Велес.

Најуспешните на турнирот во женска конкуренција од компанијата беа наградени со Swatch часовник.

Изборот на часовник како главна награда има за цел да ги мотивира учесниците на тенискиот натпревар во Велес, симболично одбележувајќи го неговиот десет годишен јубилеј.

Текст и фото: ПР

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време