Biodroga – Врвна медицинска козметика и луксузна нега само во ПРИВЕ

Производите на Biodroga, како и третманите со истите, може да се најдат и добијат единствено во Приве

Повеќе од 50 години, убавината и негата на кожата е најголемата цел на врвната медицинска козметика Biodroga. Станува збор за германски дермо-козметички бренд кој сега е достапен и кај нас.

Производите на Biodroga се комбинација на најсофистицирани состојки, испитани и произведени во високоопремени лаборатории во Баден-Баден. Тестирани се од страна на врвни научници и дерматолози на различни типови кожа.

 

Одлична вест е тоа што отсега производите на Biodroga, како и третманите со истите, може да се најдат и добијат единствено во Приве и спа-центарот на хотелот Гарденија.

На 12.11 беше одржана презентација на оваа козметика од страна на Ивана Пашиќ, магистер по фармација и специјалист по козметика, токму во спа-центарот на хотелот Гарденија.

Присутните имаа можност да се запознаат со медицинската козметика на Biodroga, со изведбата на специјализираните третмани со овошни клетки и анти-ејџинг негата со матични клетки.

Повеќе информации за оваа козметика може да најдете на следниов линк: http://www.biodroga.com/en/home/

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време