Baby Center ви подава рака за сите ваши почетоци: Нова ексклузивна продавница за деца од 0-14 години!

Ново во Македонија!

Во октомврискиот број на магазинот „Убавина и здравје“, ќе најдете купон од -15% кој се однесува на сите FreeOn колички и кој ќе можете да го искористите во нивниот продажен салон или на нивната веб-продавница до 15.11.2021

Родителите отсега па натаму ќе можат да најдат се’ што им е потребно за нивните најмили во новата ексклузивна продавница за деца од 0-14 години Baby Center! Нивната цел е да ги поттикнат потенцијалите и да го охрабрат креативниот и здрав развој на децата. Обезбедуваат целосни услуги, нудат одлични совети и сеопфатен избор на квалитетни и безбедни производи со желба да овозможат среќно, безбедно и разиграно детство. Во продолжение прочитајте ја нивната приказна…

Приказна за Baby Center

„Речиси три децении постоиме како една нераскинлива врска помеѓу светот на децата и оној свет што го гледаат родителите. Секогаш сакаме  нашите деца да се среќни и разиграни. Се трудиме да им помогнеме на родителите да им ја овозможат таа среќа и радост. Довербата од нашите купувачи секогаш не мотивира да бидеме уште подобри. Времето се менува, а со времето се менуваме и ние.

Нашата нова приказна започна во 2016 со обновениот разигран лик на најголемиот продажен центар во Љубљана. Потоа ние ја пренесовме таа разиграност во останатите наши продавници и истовремено отворавме нови и се проширивме во другите делови на Словенија, Хрватска, а од ова лето и во Македонија.

Ние сме свесни дека почетоците не се лесни, но тие се важни и за децата и за родителите. Во Baby Center ние ги поздравуваме почетоците бидејќи знаеме дека со нив растеме, се развиваме и учиме.

Патот е полн со изненадувања, понекогаш среќен, понекогаш тежок, но и прекрасен. Некогаш стресно, а некогаш прекрасно и убаво. Тогаш ние сме најсреќни и најуморни. Секогаш ни треба друга рака, едно рамо и една насмевка, бидејќи не можеме да сториме сè сами. Ние сме другата рака што ќе Ве охрабри, води и поддржи. Раката што е тука за родителите , бебињата, децата и за сите почетоци.

Во Baby Center имаме голем избор на креативни и квалитетни производи за бебиња и деца до 14 години, како и родители, посветенa и ангажирана услуга која вклучува едукација и советување на родителите, со што тие би биле уште подобра поддршка за нивните деца.

Подајте ни рака и бидете дел од нашата приказна.

Baby Center – Рака за сите ваши почетоци.“

Во октомврискиот број на магазинот „Убавина и здравје“, ќе најдете купон од -15% кој се однесува на сите FreeOn колички и кој ќе можете да го искористите до 15.11.2021 во нивниот продажен салон (ул. Лондонска 4а – БИСИ комплекс) или на нивната веб-продавница www.babycenter.mk

ТЕКСТ И ФОТО: ПР

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време
X