B watch покажа дека времето може да се подари

Секоја измината секунда, минута, секој изминат час носи спомен. Броевите постојат за да имаме јасна ориентација како го поминуваме денот, годината. Но, тие се релативни кога некој ни недостасува, кога некој што го негуваме со љубов не е до нас. Посебна е секоја година, па дури и оваа, досега најчудната, посебно чудна. Ние славиме 100 години постоење, а вам ви подаруваме 100 подароци. Да ги видиме броевите на часовникот, малку поинаку, поведро, да го видиме времето како скапоцен подарок.

Во оваа магична зима, во овој магичен момент од годината, тимот на bwatch1920 реши да ви го прикаже времето малку поразлично, со такт на љубов да ве охрабри да подарите време,  преку креацијата на Новогодишната кампања да го Подарите своето Време некому кој ви недостига, некому кој е далеку или пак блиску, но ви сакате да му подарите време.

Емотивноста и емпатијата се оние кои не водат низ добрините на животот, оние кои не туркаат да продолжиме во тешките времиња. Можеби некој член од вашето семејство, близок пријател, вашиот партнер или партнерка, можеби соседите кои ви носат радост со “Добро утро” имаат потреба од широка насмевка и голема среќа. Во период на големи загуби, промена на навиките, тага и страв, Вие ја носите одговорноста за мигот исполнет со радост, Вие подарувате време. Подарокот е она што се памети, а Вие ќе го подарите најскапиот-времето.

Доколку сакате да ни раскажете како го подарувате своето време, како ја експресирате вашата креативност кога подарувате, ние ќе ви се заблагодариме со подарок Вам, ќе ви подариме накит и часовници. Ваше е само да не следите, да нe тагнете на вашето стори или објава која е наменета некому. Кога објавувате, употребето го хаштагот #podarivreme со цел да ве најдеме полесно.

Изразете се креативно!
Повеќе детали околу кампањата можете да видите на Инстаграм и Фејсбук профилите на B watch.

Секој миг е посебен, подари го!

Чувајте се,

Вашиот bwatch1920

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време