Подарок за врвна нега за време на менопаузата: Vichy Neovadiol Meno5 Bi-Serum

Како до подарок? Вака!

Овој и многу други подароци можете да ги добиете следејќи нè на социјалните мрежи!

„Септима“ подарува серум за богата нега на кожата во менопауза Neovadiol Meno5 Bi-Serum, Vichy.

За да се чувствуваат жените поудобно во својата кожа за време на перименопаузата и постменопаузата, палетата Neovadiol на Vichy e развиена од страна на експерти за нега на кожа и се темели на истражување подолго од 30 години за влијанието на менопаузата врз кожата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vichy Makedonija (@vichymakedonija)

5 ефекти во оваа двофазна формула:

✨ Ги рекултира контурите
✨ Ги коригира старечките дамки
✨ Ги намалува брчките
✨ Обновува сјај
✨ Ги надополнува површинските липиди.

Со содржина на проксилан, растителни екстракти од касија, витамини Б3 и омега 3-6-9 од растителни масла, Neovadiol Meno5 Bi-Serum ѝ ја дава на кожата густината што ѝ недостасува, ја зголемува нејзината осветленост и ги надоместува изгубените липиди. Ги минимизира темните дамки, брчките и сувоста на кожата, давајќи ѝ цврстина.

Добро протресете го шишенцето пред употребата за да се хомогенизираат двете фази.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vichy Makedonija (@vichymakedonija)

Доколку сакате да го добиете подарокот, треба да ја лајкнете нашата ФБ-страница @ubavinaizdravje.mk, објавата да ја споделите на вашиот фејсбук-профил, доколку сакате, оставете ни и ваш коментар (вашите коментари ни значат многу) и со тоа станувате потенцијален добитник на подароците од тековната „У&З-лавина од подароци“.

Добитникот се избира по случаен избор на редакцијата, а сите добитници на подароците ги објавуваме во следниот број на списанието „Убавина и здравје“, кое излегува во јуни.

Би сакале да истакнеме дека ние не вршиме достава на подароците, може да се подигнат лично или од страна на некој ваш близок во нашата редакција со приложување лична карта.

Читајте нè! забавувајте се нас! Ние сме тука заради вашата убавина и здравје!

Текст и фото: ПР

Прочитајте и

Убавина и Здравје користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Дознај повеќе